Dominika druga w Singapurze!
W niedzielę 29 listopada nasza specjalistka od biegów po schodach – Dominika Wiśniewska-Ulfik rozpoczęła podbój Azji. Podczas zawodów 28. Swissotel Vertical Marathon w Singapurze Dominika jako druga kobieta wbiegła na 69. piętro wieżowca Swissotel! Miejsce Dominiki zapiera chyba bardziej dech w piersiach niż widok z dachu 🙂
![Dominika i Piotr Łobodziński na dachu [foto P. Łobodziński]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/12/12322470_438244216371734_792104857773059671_o.jpg)
IX Barbórkowy Bieg Solidarności
Z okazji zbliżającego się dnia górnika, w niedzielę, odbył się IX Barbórkowy Bieg Solidarności na dystansie 12,4 km. Start i meta zlokalizowane były w Bogdance, a trasa biegu przebiegała wokół pól wydobywczych Lubelskiego Węgla Bogdanka. Na trasie SKB reprezentowało trzech biegaczy. Najlepiej zaprezentował się Michał Biały, który wywalczył 4. lokatę (41:48). Kamil Młynarz zajął 5 miejsce OPEN (42:13), a Piotr Biały był 3. w kategorii M50.


II Dycha do Maratonu
W minioną niedziele, w Lublinie odbyła się II Dycha do Maratonu. Meta biegu zlokalizowana była na Arenie Lublin. Po raz pierwszy w historii bieg ukończyło 1204 biegaczy. Najlepiej z SKB zaprezentował się Michał Biały, który zajął III miejsce OPEN (33:43). Jedną lokatę niżej bieg ukończył Kamil Młynarz (34:30). W kategorii M50 Piotr Biały zajął 4 miejsce (38:26). W barwach SKB bieg ukończyli również Tomasz Liwak (39:48) i Krzysztof Kurzyna (43:08).
![Michał na końcowych metrach [fot. Dominika Żurowicz]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/11/2dycha_michal-1024x683.jpg)
![Kamil [fot. Dominika Żurowicz]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/11/2dycha_kamil-1024x683.jpg)
Nocne Manewry
W nocy z 22-go na 23-go listopada w Pilawie odbyły się V Nocne Manewry. Podczas tych zawodów na orientację na 7 różnych trasach wystartowało ponad 700 osób! W kategorii Alpejska 1 (zaawansowana, 18 km w linii prostej między punktami) pojawił się Paweł Biały z SKB, który wystartował w parze z Lutosławem Boguszem. Przyjaciele (Przez sport do kalectwa) w 6 godzin i 14 minut pokonali około 30 km, w trakcie których znaleźli wszystkie punkty kontrolne (w tym niestety 5 stowarzyszonych). Dzięki temu zakończyli rywalizację na wysokiej, 6. pozycji.
![Paweł i Lutek [foto Ania i Adam Leszczyńscy]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/11/11958317_1023370594388243_8621732039642994416_o-1024x683.jpg)
52. Varsoviada
We wtorek 10-go listopada na terenie AWF w Warszawie odbyła się 52. Varsoviada, czyli stołeczne Igrzyska Studentów Pierwszego Roku. Razem z pierwszoroczniakami w biegu przełajowym na dystansie około 4,2 km rywalizowali także zawodnicy w kategorii OPEN. Pewne zwycięstwo w zawodach odniósł Kamil Jastrzębski, 10. był Paweł Biały.

Biegi Niepodległości
Święto Niepodległości na sportowo uczcili biegacze.
Trzy dni przed Świętem, w niedzielę 8 listopada, w Krzesku odbył się X Bieg Niepodległości na dystansie 3,5 km. Kamil Młynarz nie miał sobie równych i odniósł pewne zwycięstwo w zawodach.

Po niedzielnych zmaganiach, w środę, Kamil odniósł kolejne zwycięstwa: w VI Biegu Niepodległości w Zbuczynie na dystansie około 3 km, oraz Ulicznym Biegu Niepodległości w Siedlcach na dystansie około 6 km.

Dominika Wiśniewska-Ulfik była najszybszą kobietą podczas 22. Biegów Niepodległości w Rudzie Śląskiej na dystansie 10 km. Dominika pokonała trasę w 41:08. Mąż Dominiki, Rafał był 14. z czasem 39:39. Najlepszym panem został Marcin Ciepłak z Chemika Rybnik.
![Start biegu w Rudzie Śląskiej [foto Festiwal Biegowy]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/11/11707680_1169659989729744_6256704384366712966_o.jpg)
Kamil Jastrzębski wziął udział w XXVI Bieg Niepodległości w Turku także na 10 km, gdzie z czasem 31:41 zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Artur Kozłowski.
![Kamil na mecie [foto P. Dziura]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/11/WAN_2677-1024x683.gif)

Na bieżni (mechanicznej) z Iwoną Lewandowską
W sobotę 7-go listopada w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia rozegrano akcję „Biegniemy maraton z ambasadorem 4F„, czyli spotkanie i bieganie z Iwoną Lewandowską. W trakcie wydarzenia zawodnicy rywalizowali na dystansie 1 kilometra na bieżni mechanicznej. W zawodach wystartował wracający do treningów po kontuzji Paweł Biały z SKB.

AMWL w biegach przełajowych
6 listopada w Zamościu odbył się pierwszy rzut Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. Kamil Młynarz wywalczył srebrny medal natomiast Damian Jastrzębski brązowy. nasi zawodnicy reprezentowali Politechnikę Lubelską, która odniosła pewne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

4. Michał Piróg (UMCS), 5. Paweł Kloc (UMCS), 6. Łukasz Ligaj (PL)
![Start biegu [foto Festiwal Biegowy]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/12/CITY_TRAIL_Lublin_28_11_2015_1.jpg)
![Start biegu [foto Festiwal Biegowy]](https://skbkrasnik.cba.pl/wp-content/uploads/2015/11/IMG_9804.jpg)