City Trail

W sobotę w Lublinie odbył się drugi bieg z cyklu City Trail. W przełajowym biegu na 5 km udział wzięła rekordowa liczba uczestników – 311 osób. W zawodach wystartowali Damian Jastrzębski (4. miejsce OPEN) oraz Piotr Biały (1. miejsce M50).

Start biegu [foto Festiwal Biegowy]
Start biegu [foto Festiwal Biegowy]

Dominika druga w Singapurze!

W niedzielę 29 listopada nasza specjalistka od biegów po schodach – Dominika Wiśniewska-Ulfik rozpoczęła podbój Azji. Podczas zawodów 28. Swissotel Vertical Marathon w Singapurze Dominika jako druga kobieta wbiegła na 69. piętro wieżowca Swissotel! Miejsce Dominiki zapiera chyba bardziej dech w piersiach niż widok z dachu 🙂

 

Dominika i Piotr Łobodziński na dachu [foto P. Łobodziński]
Dominika i Piotr Łobodziński na dachu Swissotel [foto P. Łobodziński]

IX Barbórkowy Bieg Solidarności

Z okazji zbliżającego się dnia górnika, w niedzielę, odbył się IX Barbórkowy Bieg Solidarności na dystansie 12,4 km. Start i meta zlokalizowane były w Bogdance, a trasa biegu przebiegała wokół pól wydobywczych Lubelskiego Węgla Bogdanka. Na trasie SKB reprezentowało trzech biegaczy. Najlepiej zaprezentował się Michał Biały, który wywalczył 4. lokatę (41:48). Kamil Młynarz zajął 5 miejsce OPEN (42:13), a Piotr Biały był 3. w kategorii M50.

Najlepsi w Bogdance
Najlepsi w Bogdance
bogdanka_m50
Piotr na najniższym stopniu podium

II Dycha do Maratonu

W minioną niedziele, w Lublinie odbyła się II Dycha do Maratonu. Meta biegu zlokalizowana była na Arenie Lublin. Po raz pierwszy w historii bieg ukończyło 1204 biegaczy.  Najlepiej z SKB zaprezentował się Michał Biały, który zajął III miejsce OPEN (33:43). Jedną lokatę niżej bieg ukończył Kamil Młynarz (34:30). W kategorii M50 Piotr Biały zajął 4 miejsce (38:26). W barwach SKB bieg ukończyli również Tomasz Liwak (39:48) i Krzysztof Kurzyna (43:08).

Michał na końcowych metrach [fot. Dominika Żurowicz]
Michał na końcowych metrach [fot. Dominika Żurowicz]
Kamil [fot. Dominika Żurowicz]
… i Kamil [fot. Dominika Żurowicz]

Nocne Manewry

W nocy z 22-go na 23-go listopada w Pilawie odbyły się V Nocne Manewry. Podczas tych zawodów na orientację na 7 różnych trasach wystartowało ponad 700 osób! W kategorii Alpejska 1 (zaawansowana, 18 km w linii prostej między punktami) pojawił się Paweł Biały z SKB, który wystartował w parze z Lutosławem Boguszem. Przyjaciele (Przez sport do kalectwa) w 6 godzin i 14 minut pokonali około 30 km, w trakcie których znaleźli wszystkie punkty kontrolne (w tym niestety 5 stowarzyszonych). Dzięki temu zakończyli rywalizację na wysokiej, 6. pozycji.

Paweł i Lutek [foto Ania i Adam Leszczyńscy]
Paweł i Lutek [foto Ania i Adam Leszczyńscy]

Bieg u Puchar Rektora PW

W tym tygodniu Politechnika Warszawska obchodzi 100-lecie powstania. Z okazji Święta Politechniki rozegrano 10. Bieg u Puchar Rektora PW. W przełajowym biegu na dystansie 2,2 km 7. miejsce w kategorii OPEN zajął Paweł Biały.

Start biegu [foto Festiwal Biegowy]
Start biegu [foto Festiwal Biegowy]

52. Varsoviada

We wtorek 10-go listopada na terenie AWF w Warszawie odbyła się 52. Varsoviada, czyli stołeczne Igrzyska Studentów Pierwszego Roku. Razem z pierwszoroczniakami w biegu przełajowym na dystansie około 4,2 km rywalizowali także zawodnicy w kategorii OPEN. Pewne zwycięstwo w zawodach odniósł Kamil Jastrzębski, 10. był Paweł Biały.

Start dziewcząt

Biegi Niepodległości

Święto Niepodległości na sportowo uczcili biegacze.

Trzy dni przed Świętem, w niedzielę 8 listopada,  w Krzesku odbył się X Bieg Niepodległości na dystansie 3,5 km. Kamil Młynarz nie miał sobie równych i odniósł pewne zwycięstwo w zawodach.

krzesko
Po niedzielnych zmaganiach, w środę, Kamil odniósł kolejne zwycięstwa: w VI Biegu Niepodległości w Zbuczynie na dystansie około 3 km, oraz Ulicznym Biegu Niepodległości w Siedlcach na dystansie około 6 km.

Kamil na podium w Zbuczynie
Kamil na podium w Zbuczynie

Dominika Wiśniewska-Ulfik była najszybszą kobietą podczas 22. Biegów Niepodległości w Rudzie Śląskiej na dystansie 10 km. Dominika pokonała trasę w 41:08. Mąż Dominiki, Rafał był 14. z czasem 39:39. Najlepszym panem został Marcin Ciepłak z Chemika Rybnik.

Start biegu w Rudzie Śląskiej [foto Festiwal Biegowy]
Start biegu w Rudzie Śląskiej [foto Festiwal Biegowy]

Kamil Jastrzębski wziął udział w XXVI Bieg Niepodległości w Turku także na 10 km, gdzie z czasem 31:41 zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Artur Kozłowski.

Kamil na mecie [foto P. Dziura]
Kamil na mecie [foto P. Dziura]
Także w Kraśniku świętowano na sportowo – podczas VI Sztafety Niepodległości.

Start Sztafety [foto krasnik24.pl]

Na bieżni (mechanicznej) z Iwoną Lewandowską

W sobotę 7-go listopada w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia rozegrano akcję „Biegniemy maraton z ambasadorem 4F„, czyli spotkanie i bieganie z Iwoną Lewandowską. W trakcie wydarzenia zawodnicy rywalizowali na dystansie 1 kilometra na bieżni mechanicznej. W zawodach wystartował wracający do treningów po kontuzji Paweł Biały z SKB.

Paweł na bieżni [foto 4F]

AMWL w biegach przełajowych

6 listopada w Zamościu odbył się pierwszy rzut Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. Kamil Młynarz wywalczył srebrny medal natomiast Damian Jastrzębski brązowy. nasi zawodnicy reprezentowali Politechnikę Lubelską, która odniosła pewne zwycięstwo w  klasyfikacji drużynowej.

Najlepsi biegacze Lubelszczyzny: 1. Rafał Buczak, 2. Kamil Młynarz, 3. Damian Jastrzębski, 4. Michał Piróg, 5. Paweł Kloc, 6. Łukasz Ligaj
Najlepsi biegacze Lubelszczyzny: 1. Rafał Buczak (PL), 2. Kamil Młynarz (PL), 3. Damian Jastrzębski (PL),
4. Michał Piróg (UMCS), 5. Paweł Kloc (UMCS), 6. Łukasz Ligaj (PL)