6 stycznia oficjalnie na biegowe trasy powrócił po kontuzji Paweł Raczyński. Paweł wystartował podczas sztafety 10k Parking Relay w warszawskim CH Arkadia. Swoją zmianę (2 km) pokonał w 6:07, a jego drużyna (Sklep Biegacza Warszawa Powiśle) zająła 28. miejsce.
Start, Paweł w zielonej koszulce [foto A. Chomczyk]
Wczoraj w warszawskiej dzielnicy Wesoła wystartował cykl Wesołe Biegi Górskie. Na ponad 10-kilometrowej trasie po stołecznych wydmach najlepszy okazał się Paweł Biały. Kolejny bieg już za tydzień.
2 stycznia Paweł Biały wziął udział w noworocznym parkrunie Warszawa-Praga. Uczestnikom na trasie towarzyszył… dziesięciostopniowy mróz. Paweł na 5-kilometrowej trasie zajął drugie miejsce z czasem 17:05. Zwyciężył Daniel Mikielski.
W 2015 roku SKB reprezentowało 24 zawodników, którzy nie bali się żadnej formy biegania (np. z wodą po kolana czy na skocznię narciarską). Nasi biegacze wielokrotnie stawali na podium, także imprez mistrzowskich. Do medalowego worka w tym roku trafiło pięć medali MP i jeden medal MŚ. W pamięci najlepiej zapadną nam fenomenalne starty Dominiki na arenie międzynarodowej.
Medaliści Mistrzostw Polski 2015:
Dominika Wiśniewska-Ulfik
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem anglosaskim – złoto
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim – złoto
Dominika w tym roku skupiła się na bieganiu do góry
Kamil Jastrzębski
Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie – złoto
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem anglosaskim – srebro
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim – srebro
Kamil Jastrzębski poprawił w tym roku 4 rekordy klubu w biegach długich
Starty na imprezach mistrzowskich międzynarodowych:
Dominika Wiśniewska-Ulfik
Mistrzostwa Świata w Biegach Po Schodach – brąz
Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich – 25. miejsce
Grand Prix Europy w Biegach Po Schodach – 2. miejsce
Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich – 22. miejsce
Puchar Świata w Biegach Górskich – 3. miejsce
Puchar Świata w Biegach Po Schodach – 2. miejsce
Kamil Jastrzębski
Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich – 34. miejsce
Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich – 32. miejsce
Rafał Ulfik
Grand Prix Europy w Biegach Po Schodach – 9. miejsce
3 października w Słowenii odbyły się ostatnie zawody z cyklu Puchar Świata w Biegach Górskich –Bieg na Smarną Górę, gdzie Dominika Wiśniewska-Ulfik wywalczyła trzecią pozycję. Dzięki rewelacyjnej postawie w tym i w poprzednich startach nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ! W Pucharze triumfowali Sarah Tunstall oraz Andrew Douglas z Wielkiej Brytanii.
Dominika w drodze na trzecie miejsce podium PŚ [foto smarnagora.com]
W niedzielę 27 grudnia trenerzy, zawodnicy i wychowankowie SKB stawili się na wspólnym treningu. Po długim rozbieganiu przyszła kolej na saunę i pizzę. Pełni nowych sił rozpoczynamy nowy rok 🙂
W treningu udział wzięli:
Zbigniew Biały, Marian Sarna, Robert Greszeta
Dominika i Rafał Ulfik, Kamil Jastrzębski, Michał i Paweł Biali, Tomasz Liwak, Karol Ziemiński
Alicja Wrona, Ewa i Małogrzata Jacniak
W minioną sobotę, 19 grudnia, odbył się trzeci bieg cyklu CityTrail. Na 5 km przełajowej trasie Michał Biały z SKB zajął trzecie miejsce OPEN (16:31), zaś tuż za nim finiszował DamianJastrzębski (16:35). PiotrBiały był bezkonkurencyjny, zwyciężając w kategorii M50 (19:17).
Michał (czarna koszulka) i Damian (żółta koszulka) na trasie
W środę 16 grudnia po raz kolejny stołeczni biegacze rywalizowali podczas Warszawy Nocą, czyli miejskich biegach na orientację. Podczas drugiego etapu rozegranego w Ogrodzie Saskim 35. miejsce na trasie profesjonaliści (5 km) zajął Paweł Biały.
Rywalizacja w Ogrodzie Saskim [foto Festiwal Biegowy]
8 grudnia w Bogocie rozegrano bieg po schodach 11. Ascenso Torre Colpatria w ramach Pucharu Świata. Na zawodach nie mogło zabraknąć drugiej zawodniczki Pucharu – Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik z SKB. Dominika na szczyt wieżowca Torre Colpatria wbiegła w 7 minut i 49 sekund, dzięki czemu zajęła 4. pozycję. W zawodach wystartowało ponad… 2600 osób!