28 października 2015 28 października 2015 / Górskie
Już po raz trzeci z rzędu Kamil Jastrzębski reprezentował Polskę podczas sztafetowych biegów górskich Trofeo Vanoni. W niedzielę 25-go października w Morbegno biało-czerwoni wywalczyli 7. pozycję. Razem z Kamil w drużynie startowali Bartłomiej Przedwojewski i Mateusz Celak. W zawodach zwyciężyła reprezentacja Francji. W klasyfikacji indywidualnej Kamil zajął 24. miejsce.
20 października 2015 20 października 2015 / Uliczne
W piątek w Lublinie z okazji 37. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża odbył się ósmy Bieg Papieski. W zawodach udział wzięło prawie 700 osób. Najlepszy okazał się Kamil Młynarz z SKB.
Kamil na mecie, było ciężko 😉 [foto Fundacja Niepodległości]Następnie w niedzielę Kamil wystartował w VII Adamowskiej Dziesiątce, gdzie zajął 6. miejsce z czasem 34:48. Zwyciężył Andrzej Starzyński (29:59).
20 października 2015 20 października 2015 / Górskie
W ostatnią sobotę w Zakopanym rozegrano VIII PZU Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, czyli Bieg Na Kasprowy Wierch. Zawody były jednocześnie Finałem Ligi Biegów Górskich. Pierwsi 8,5-kilometrową trasę (+1072 m) na szczyt pokonali zawodnicy SKB – Dominika Wiśniewska-Ulfik i Kamil Jastrzębski.
Kamil wbiegł na Kasprowy w 51 minut i 8 sekund. Kolejny na mecie Piotr Koń stracił do naszego zawodnika prawie 2 minuty.
Kamil [foto A. Tomczyk]
Dominika do mety dotarła w 1 godzinę i 11 sekund. Druga w kategorii kobiet Natalia Tomasik była gorsza od Dominiki o ponad 5 minut.
Dominika [foto A. Tomczyk]
Dominika odniosła także zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Ligi. Kamil zajął 6. miejsce. Dodatkowo nasi zawodnicy zwyciężyli w kategoriach: alpejska (Dominika i Kamil) oraz anglosaska (Dominika).
12 października 2015 17 października 2015 / Uliczne
W ten weekend jako pierwszy z SKB wystartował Paweł Raczyński, który w sobotnie popołudnie wziął udział w BOŚ EKObiegatonie w Lesie Kabackim w Warszawie, gdzie zajął 8. miejsce w przełajowym biegu na dystansie około 5,3 km. Najszybciej trasę pokonał Ruslan Savczuk z Ukrainy.
Start biegu – Paweł z nr 389
W niedzielę 11 października odbył się 2. Bieg Instytutu Lotnictwa. Podobnie jak rok temu Kamil Jastrzębski nie miał sobie równych na krętej, 5-kilometrowej trasie po terenie Instytutu. W biegu wystartowali również Karol Ziemiński i Tomasz Krasowski.
Kamil [foto W. Wydmuch]
Tego samego dnia Michał Biały rywalizował na 15-kilometrowej trasie XXXVII Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu. Michał z czasem 52:42 zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Andrzej Starzyński.
Michał na końcowych metrach [foto nadwisla24.pl]
Natomiast, w niedzielę, DamianWalczak wystartował w XVI Biegu Sobiborskim we Włodawie na dystansie 12,5 km, gdzie z czasem 42:43 zajął trzecią pozycję. Wygrał Adam Wakaluk z Siemiatycz.
Damian
Także w niedzielę na trasie 16. PKO Poznań Maratonu rywalizował Kamil Młynarz. Nasz zawodnik z czasem 2:41:44 zajął ostatecznie 19. miejsce. Zwyciężył Emil Dobrowolski z ŁLKS Prefbet Śniadowo. Zawody ukończyli także Tomasz Liwak i Artur Hofman.
W niedzielę, 4 października 2015 roku odbył się XXVII Ogólnopolski Bieg „10-ka Po Ziemi Biłgorajskiej”. W piękny, słoneczny dzień na starcie biegu głównego, na dystansie 10 km, stanęło 134 uczestników, w tym dwóch zawodników SKB. Najlepiej zaprezentował się Kamil Jastrzębski, który zajął II miejsce OPEN. Piotr Biały uplasował się na 6 pozycji w kategorii M50.
Kamil po biegu 🙂 [foto osir.lbl.pl]Najlepsi mężczyźni [foto osir.lbl.pl]
W minioną niedzielę, 27 września w Szczecinie, odbył się bieg górski na K2. Uczestnicy mieli do pokonania dokładnie 8611 metrów, czyli tyle, ile mierzy druga najwyższa góra świata. Kamil Młynarz z SKB zajął 2 miejsce, ulegając jedynie Radosławowi Helonowi (MKL Szczecin). Bieg ukończyło 366 zawodników.
Kamil na trasie [foto Dulny]… i na mecie 🙂 [foto Dulny]
Zaledwie tydzień po MŚ w Biegach Górskich stylem anglosaskim odbyły się w Zawoi Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim, czyli „Chaszczok-Bieg na Babią Górę„. W drodze na szczyt nie mogło zabraknąć naszych kadrowiczów. Zawody odbyły się przy deszczowej i wietrznej pogodzie.
Dominika Wiśniewska-Ulfik potwierdziła swoją dominację na arenie biegów górskich w Polsce. Złoty medal przypieczętowała bowiem prawie 5-minutową przewagą nad drugą na mecie Danutą Piskorowską z LUKS Żórawina.
Rywalizacja najlepszych mężczyzn miała dość kuriozalny przebieg i ostatenicze złoty medal przyznano dwóm zawodnikom: Kamilowi Jastrzębskiemu i Bartłomiejowi Przedwojewskiemu z MULKS Juvenia Głuchołazy. Relację „z pierwszej ręki” o całej sytuacji można znaleźć na blogu naszego zawodnika: http://kamiljastrzebski.pl/bieganie/pierwszy-raz-w-historii-mistrzostw-polski/
Dziś w Warszawie ponad 6,5 tys. osób stanęło na starcie 37. PZU Maratonu Warszawskiego. 42 km i 195 m najszybciej pokonał Ezekiel Omullo z Kenii (2:09:19). Jedną z imprez towarzyszących maratonowi była Sztafeta Maratońska. W drużynie Asics Frontrunners Polska na pierwszej, 12-kilometrowej zmianie pobiegł Paweł Raczyński z SKB. Paweł dystans ten pokonał w 37:19 i pomógł swojemu zespołowi zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W biegu na 5 km wystartował z kolei Damian Jastrzębski.
W niedzielę 20 września w Busku Zdrój rozegrano XIV Bieg Zdrojowy. Drugie miejsce na dystansie 10 km zajął Damian Walczak (32:45). Zwyciężył Sylwester Lepiarz z KS Słoneczko.
W sobotę, 26 września, w Lublinie odbył się pierwszy bieg, cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden, na dystansie 5 km. Edycja 2015/2016 będzie już trzecią w Lublinie. W poprzednich latach zawody odbywały się w Lesie Dąbrowa, w tym sezonie trasa została przeniesiona na ścieżki nad Zalewem Zemborzyckim. PiotrBiały zajął II miejsce w kategorii M50 (19:39). Czołówka biegu, w której biegł MichałBiały, pomyliła trasę, w związku z czym zajął on odległe 32. miejsce. Relacja z biegu