Zakończenie CityTrail i Półmaraton Gdynia

W minioną sobotę, odbył się szósty bieg, kończący tegoroczny cykl CityTrail. W tej edycji brało udział trzech zawodników SKB. Najlepszy okazał się Damian Jastrzębski, który w ostatnim biegu zajął 3. miejsce (16:09), co dało mu 4 lokatę w końcowej klasyfikacji. Michał Biały dobiegł jako 5. (16:20) co pozwoliło mu wygrać kategorię M20 na koniec cyklu. Nieobecny w sobotę Piotr Biały miał już zapewnione zwycięstwo w kategorii M50. W ostatnim biegu triumfował Jarosław Bimkiewicz a w całym cyklu Artur Kern. W bieżącej edycji sklasyfikowanych zostało 266 osób. Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CityTrail odbędzie się 31 marca.

Damian  na finiszu [fot. Biegołaki]
Damian na finiszu [fot. Biegołaki]

Tego samego dnia w Warszawie rywalizowali także studenci podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy w Biegach Przełajowych. W ostatnim rzucie na dystansie ok. 4,5 km poza konkursem wystartował Paweł Biały, który zajął 5. miejsce. Bieg wygrał Paweł Krochmal z AKL Ursynów.

Start biegu [foto S. Maliszewski]
Start biegu [foto S. Maliszewski]

W niedzielę rozegrano PZU Gdynia Półmaraton, w którym uczestniczył Kamil Jastrzębski. Kamil ukończył bieg na 7. pozycji (i jako drugi Polak), a uzyskany czas 1:07:49 to drugi wynik w historii naszego klubu. W zawodach udział wzięło 4125 osób. Zwyciężył Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (1:02:41), najszybszym Polakiem został Błażej Brzeziński (1:05:30).

Kamil na prowadzeniu [foto Radio Gdańsk/Anna Michałowska]
Kamil na prowadzeniu [foto Radio Gdańsk/Anna Michałowska]

Dominika druga na Wieżę Eiffla

Dominika Wiśniewska-Ulfik nie zwalnia tempa w bieganiu po schodach. W czwartek 17 marca, zaledwie 5 dni po Mistrzostwach Europy, Dominika wystartowała w 2. La Verticale Tour Eiffel, czyli biegu na Wieżę Eiffla w Paryżu. Droga na szczyt zajęła naszej zawodniczce niewiele ponad 10 i pół minuty. Czas ten zapewnił Dominice drugie miejsce za Australijką Suzy Walsham (9:48). Wśród mężczyzn triumfował Piotr Łobodziński (7:48).

Dominika i Piotr [foto Piotr Łobodziński]
Dominika i Piotr [foto Piotr Łobodziński]

Warszawa Nocą E5

Wczoraj zakończył się cykl nocnych biegów na orientację Warszawa Nocą. Podczas ostatniego etapu w Sadku Natolińskim 15. miejsce w kategorii profesjonaliści (5,5 km) zajął Paweł Biały.

Relacja Halo Ursynów:

Dominika piąta na Mistrzostwach Europy

W ostatni weekend nasi zawodnicy biegali po… trzech różnych podłożach.

Pierwsi, w sobotni ranek wystartowali biegacze po schodach – w ramach Biegu na Szczyt Rondo 1. W tym roku warszawski wieżowiec gościł najlepszych zawodników z tej dyscypliny w Europie. W ramach Mistrzostw Europy wystartowało nasze biegające małżeństwo – Dominika i Rafał Ulfik. Na wynik końcowy Mistrzostw składały się trzy biegi: sprinterski (19 pięter) i dwa pełne (38 pięter). Dominika ostatecznie zajęła 5. miejsce, Rafał 21. Tytuły mistrzowskie przypadły Annie Ficner z Pszczyny oraz Christianowi Riedl z Niemiec.

Dominika na mecie [foto  www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]
Dominika na mecie [www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]
Rafał w drodze na szczyt [www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]
Rafał w drodze na szczyt [www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]

Równolegle do ME rozegrano także bieg amatorów (1 x 38 pięter), w którym 9. miejsce zajął Kamil Młynarz. Zwyciężył Bartłomiej Gańko z Wrocławia. 12 marca na szczyt Rondo 1 wbiegło prawie 500 osób.

Kamil [foto datasport.pl]
Kamil [foto Datasport]

Tego samego dnia po południu Paweł Biały zmagał się ze stołecznymi studentami (poza konkursem) podczas trzeciego rzutu Akademickich Mistrzostw Warszawy w Biegach Przełajowych na SGGW, gdzie wywalczył 8 pozycję OPEN. Wygrał Michał Bernardelli przed Marcinem Nagórkiem.

Paweł [foto AZS SGGW]
Paweł [foto AZS SGGW]

Z kolei w niedzielę w Lublinie Damian Jastrzębski wziął udział w zawodach ulicznych „Chęć na pięć„. Damian trasę biegu pokonał w 15:59 i zajął czwartą pozycję. Zwyciężył Sebastian Smoliński z Lublina. Rywalizację ukończyło 707 osób.

Start piątki [foto Kurier Lubelski]
Start piątki [foto Kurier Lubelski]

Bieganie w mundurze

Tomasz Liwak z SKB ma właśnie za sobą 2 starty mundurowe. 28 lutego w Sulbinach koło Garwolina wystartował w Biegu Tropem Wilczym na dystansie około 12 km, gdzie wywalczył drugie miejsce w kategorii służb mundurowych.

Ponad tydzień później, 8 marca w Mistrzostwach III Regionalnej Bazy Logistycznej w Biegu Przełajowym w Nisku na 8 km Tomek zwyciężył w kategorii do 35 lat.

Tomek w Sulbinach [foto Wirtualny Garwolin]
Tomek w Sulbinach [foto Wirtualny Garwolin]

Ogłoszenie

Witam, zbieramy ekipę do busa na maraton w Dębnie. Czy ktoś może jest zainteresowany? Podajcie proszę info dalej. Szczegółowe informacje na priv (https://www.facebook.com/malgosia.ban). Pozdrawiam biegający Kraśnik.

 

Wesołe Biegi Górskie, runda 4

5-go marca w Warszawie rozegrano 4. rundę Wesołych Biegów Górskich. Pewne zwycięstwo na ponad 10-kilometrowej trasie odniósł Paweł Biały, który równocześnie powrócił na „fotel lidera” klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi do mety z ponad minutową stratą dobiegł Rafał Budnicki z Dream Run. Po stołecznych wydmach w sobotę biegało ponad 200 osób.

Biegi Tropem Wilczym

W ponad 170 miejscach w Polsce, a także w Kraśniku, 28 lutego odbyły się Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Parku im. Jana Pawła II uczestnicy pobiegli na dwóch dystansach – symbolicznym 1963 metrów (nawiązującym do daty śmierci ostatniego partyzanta Józefa Franczaka „Lalka”, który poległ w 1963 roku) oraz 5 km. Na stracie nie zabrakło zawodników SKB. Bieg miał charakter rekreacyjny.
„Dziś wszyscy są wygrani. Cieszę się, że w ten sposób uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych i zapraszam za rok, bo imprezę obchodzimy już cyklicznie w naszym mieście” – powiedział na koniec burmistrz Mirosław Włodarczyk.

Wiązowska Piątka

Nasi biegacze w ostatnią niedzielę lutego wystartowali w Wiązowskiej Piątce. Najszybszym z naszych okazał się Kamil Jastrzębski, który z czasem 14:56 zajął 9. miejsce i poprawił swój rekord klubu.

Kamil [foto Maratony Polskie]
Kamil J. [foto Maratony Polskie]
Kamil Młynarz z czasem 15:59 był 19.

Kamil M. [foto Maratony Polskie]
Kamil M. [foto Maratony Polskie]
Dwa miejsca i 20 sekund dalej do mety dobiegł Paweł Biały.

Paweł [foto Maratony Polskie]
Paweł [foto Maratony Polskie]

Zwyciężył Marek Kowalski z Żukowa. W zawodach udział wzięła także wychowanka SKB  – Weronika Biała, która wygrała w kategorii celniczek. Piątkę i równoległy półmaraton ukończyło łącznie prawie 1700 osób.

Weronika [foto Maratony Polskie]
Weronika [foto Maratony Polskie]