Paweł mistrzem Polski pracowników sklepów biegowych!

24 kwietnia w Warszawie odbył się Orlen Warsaw Marathon. Dystans 42,2 km pokonało 5417 osób. Najszybszy był Artur Kozłowski (2:11:54), który został mistrzem Polski.

W biegu towarzyszącym Oshee na dystansie 10 km wystartowało z kolei ponad 9000 osób, w tym pięciu reprezentantów SKB. Kamil Jastrzębski był 25. (31:14), Paweł Raczyński 32. (32:02), Tomasz Liwak 157 (37:19). Rywalizację ukończyły także nasze władze – Zbigniew Biały (42:52) i Robert Greszeta (1:17:43).

Start Biegu Oshee [foto Orlen Marathon]
Start Biegu Oshee [foto Orlen Marathon]

W ramach biegu rozegrano też Mistrzostwa Polski specjalistycznych sklepów biegowych, w których zwyciężył pracownik Sklepu Biegacza w Warszawie – Paweł Raczyński z SKB!

Paweł po biegu
Paweł po biegu

Kamil z awansem na ME

W sobotę Kamil Jastrzębski wystartował w biegu anglosaskim Hardy Rolling w Szczawnicy. Zawody na dystansie 6 km były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy. Kamil z czasem 23:40 odniósł pewne zwycięstwo (ponad pół minuty przewagi nad drugim Mateuszem Celakiem z Opoczna) i zapewnił sobie miejsce w kadrze. Wśród kobiet triumfowała Anna Celińska z Anina.

Kamil w Szczawnicy
Kamil w Szczawnicy

Tego samego dnia Paweł Biały wziął udział w 6. Mityngu Lekkoatletycznym – Przez Postomino do Rio. W biegu na dystansie 5000 m zajął 6. miejsce z czasem 16:17.77.

Otwarcie mityngu [foto P. Woźniak]
Otwarcie mityngu [foto P. Woźniak]

Szybki Mózg E1

Wczoraj w Warszawie rozpoczął się cykl biegów na orientację „Szybki Mózg„. Podczas pierwszego etapu w okolicach Hal Mirowskich na 6-km trasie dla profesjonalistów wystartował Paweł Biały. Niestety, naszemu zawodnikowi nie udało się ukończyć rywalizacji z powodu złamania przepisów. Liczymy na szybszy mózg naszego zawodnika w kolejnych zawodach 😉

Na starcie [foto Festiwal Biegowy]

Paweł trzeci w Serocku

W niedzielę 17 kwietnia w Serocku odbył się IV Bieg Wojciechowy na 10 km. Trzecie miejsce w zawodach z czasem 33:09 zajął Paweł Raczyński. Do mety dobiegło 162 osoby, a najszybszy był Przemysław Dąbrowski z Agro-metal Ostrołęka.

Podium w Serocku
Podium w Serocku

Tego samego dnia Artur Hofman ukończył PKO Półmaraton Poznań z czasem 1:50:55.

Kamil z brązem AMP

Po raz ósmy z rzędu Łódź gościła najlepszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Na AMPach w sobotę 16 kwietnia wystartowało dwóch naszych biegaczy studiujących na Politechnice Lubelskiej. W biegu na długim dystansie (~9 km) rewelacyjne piąte miejsce zajął Kamil Młynarz. Tym samym Kamil wywalczył brązowy medal mistrzostw w kategorii uczelni technicznych!

Kamil z brązem w kategorii "inżynierów" [foto Multifoto]
Kamil z brązem w kategorii „inżynierów” [foto Multifoto]

Natomiast, w biegu krótkim (~4,5 km) na 44. pozycji uplasował się Damian Jastrzębski. Dzięki postawie Kamila i Damiana Politechnika Lubelska zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Najlepszą ekipą kobiecą okazał się Uniwersytet Gdański. Indywidualnymi mistrzami zostali: Paulina Kaczyńska, Patryk Pawłowski, Angelika Mach i Marek Kowalski. W zawodach udział wzięło ponad 550 studentów.

Złoci medaliści z Polibudy w Lublinie [foto S. Smoliński]
Złoci medaliści z Polibudy w Lublinie [foto S. Smoliński]

Kamil w Lublinie i Kamil w Rzeszowie

W niedzielę nasi biegacze rywalizowali na szosie.

Kamil Młynarz zwyciężył podczas Czwartej Dychy do Maratonu w Lublinie z czasem 33:05. Start i mety dychy zlokalizowano w okolicy Targów Lublin. Zawody ukończyło ponad 1250 osób.

c3d411c513f1ce431300b6c45f47a66a_orginal
Start dychy, na prowadzeniu Kamil [foto Dziennik Wschodni]

Kamil Jastrzębski zajął zaś 6. pozycję w 9. PKO Półmaratonie Rzeszowskim z czasem 1:08:35 . Zawody wygrał Kenijczyk Wycliffe Biwot (1:05:05) a najszybszym Polakiem był Damian Pietraczyk (1:06:18).

Start połówki, na prowadzeniu też Kamil [foto nowiny24.pl]
Start połówki, na prowadzeniu też Kamil [foto nowiny24.pl]

Michał mistrzem Polski budowlańców!

W sobotę 9 kwietnia odbył się 8. Bieg Częstochowski. W rywalizacji na atestowanej, 10-kilometrowej trasie piąte miejsce z nowym rekordem życiowym – 32:46 – zajął Michał Biały (dodatkowo Michał był drugim Polakiem na mecie). Pierwszy ukończył bieg Kenijczyk Edwin Cheruiyot Melly (30:01). Jednocześnie w ramach zawodów rozegrano Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów, gdzie Michał okazał się bezkonkurencyjny! Drugi „budowlaniec” na mecie – Daniel Mikielski z Olsztynka – stracił do naszego zawodnika prawie pół minuty. W zawodach udział wzięło ponad 1200 osób.

Michał pod Jasną Górą [foto festiwalbiegowy.pl]
Michał pod Jasną Górą [foto festiwalbiegowy.pl]

Dominika druga w Dubaju!

Dominika Wiśniewska-Ulfik kontynuuje swoje w starty w PŚ w Biegach Po Schodach. W ostatni piątek Dominika wystartowała w Dubai Holding SkyRun 2016 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas zawodów biegacze musieli osiągnąć szczyt hotelu Jumeirah Emirates Tower po drodze pokonując 52 piętra i 1334 schody.

Jumeirah Emirates Tower [foto roundmenu.com]

Dominice trasę tę udało się pokonać w 9 minut i 22 sekundy, co zapewniło jej drugie miejsce wśród pań i szóste ogólnie! Zwycięzcami (praktycznie jak zawsze) zostali Piotr Łobodziński (7:18) i Suzy Walsham z Australii (8:38).

Podium pań [foto http://media.emirates247.com]
Podium pań [foto http://media.emirates247.com]

Schody, ulica, przełaj

W Prima Aprilis w Holandii Dominika Wiśniewska-Ulfik wystartowała podczas WTC Trappenloop Almere, czyli biegu na szczyt wieżowca Almere pod Amsterdamem w ramach PŚ w Biegach Po Schodach. Dominika tym razem nie dała szans rywalkom i zwyciężyła z 8 sekundową przewagą nad Czeszką Lenką Svabikovą.

Podium w [foto Towerruning Germany]
Podium w [foto Towerruning Germany]

W niedzielę 3-go kwietnia rozegrano 11. PZU Półmaraton Warszawski. W zawodach udział wzięło ponad 12 tysięcy osób. Do mety jako pierwsi dotarli Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti (1:02:14) oraz Kenijka Perendis Lekapana (1:10:41). W biegu udział wzięli także Tomasz Krasowski i Karol Ziemiński z SKB, którzy ukończyli połówkę z czasem 1:37:39.

Tomek i Karol
Tomek i Karol

Tego samego dnia odbył się także XXI Bieg Pierwiosnka w Leszkowicach. W biegu głównym na dystansie 5 km tuż za podium znaleźli się Kamil Młynarz i Damian Jastrzębski. Zwyciężył Artur Kern.

Najszybsi w Biegu Pierwiosnka
Najszybsi w Biegu Pierwiosnka

Z kolei w dniach 4-6 kwietnia w Skwierzynie mundurowi rywalizowali podczas Mistrzostw Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w biegu przełajowym na dystansie 8 km. Trzecie miejsce w zawodach kategorii wiekowej M-35 zajął Tomasz Liwak.

12512679_974400352613065_1052572086239006374_n

AMWL

W piątek 18 marca w Adamowie odbyła się druga runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. W rywalizacji na dystansie 3km trzecie miejsce wywalczył Damian Jastrzębski, piąty był Kamil Młynarz. Zwyciężył Michał Breszka.