Kamil z brązem AMP

Po raz ósmy z rzędu Łódź gościła najlepszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Na AMPach w sobotę 16 kwietnia wystartowało dwóch naszych biegaczy studiujących na Politechnice Lubelskiej. W biegu na długim dystansie (~9 km) rewelacyjne piąte miejsce zajął Kamil Młynarz. Tym samym Kamil wywalczył brązowy medal mistrzostw w kategorii uczelni technicznych!

Kamil z brązem w kategorii "inżynierów" [foto Multifoto]
Kamil z brązem w kategorii „inżynierów” [foto Multifoto]

Natomiast, w biegu krótkim (~4,5 km) na 44. pozycji uplasował się Damian Jastrzębski. Dzięki postawie Kamila i Damiana Politechnika Lubelska zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Najlepszą ekipą kobiecą okazał się Uniwersytet Gdański. Indywidualnymi mistrzami zostali: Paulina Kaczyńska, Patryk Pawłowski, Angelika Mach i Marek Kowalski. W zawodach udział wzięło ponad 550 studentów.

Złoci medaliści z Polibudy w Lublinie [foto S. Smoliński]
Złoci medaliści z Polibudy w Lublinie [foto S. Smoliński]