Kraśnik Półmaraton

Pierwszy Półmaraton im. 24 Pułku Ułanów w Kraśniku przeszedł już do historii. Mimo upalnej pogody, w niedzielę na starcie zlokalizowanym przy CKiP w Kraśniku stanęło 41 biegaczek i 202 biegaczy. Trasa zawodów wiodła z Kraśnika Fabrycznego przez Wyżnicę, Suchynię, Kraśnik Stary i zalew z powrotem do dzielnicy fabrycznej, do mety na stadionie Stali. Doskonałą oprawę na punktach kibica zapewnili uczniowie kraśnickich szkół podstawowych. Zawody w imię hasła: „Biegam-Pomagam-Zwyciężam” miały charakter charytatywny.

Najlepiej z naszych wypadł oczywiście Kamil Jastrzębski (1:10:38). Kamil zameldował się na mecie jako pierwszy Polak, zaraz za dwoma Kenijczykami. Do zwycięzcy Boniface Wambua Nduva stracił niecałą minutę. Za plecami naszego zawodnika znalazł się m. in. czołowy polski maratończyk – Emil Dobrowolski. Wysoka forma Kamila to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się ME w Biegach Górskich.

Kamil [foto krasnik24.pl]
Kamil [foto krasnik24.pl]
Boniface Wambua Nduva i Abel Kip Rop [foto krasnik.naszemiasto.pl]
Boniface Wambua Nduva i Abel Kibet Rop [foto krasnik.naszemiasto.pl]

Trzecim Polakiem na mecie okazał się siódmy open Michał Biały (1:19:23). Następne pozycje zajęli Kamil Młynarz (1:20:38) oraz Paweł Biały (1:22:14).

Kamil M. i Michał dbają o dobre nawodnienie [foto krasnik24.pl]
Kamil M. i Michał [foto krasnik24.pl]
Paweł [foto krasnik24.pl]
Paweł [foto krasnik24.pl]

Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli nasi trenerzy – Piotr (1:29:53) oraz Zbigniew Biali (1:40:37).

Piotr [foto krasnik24.pl]
Piotr [foto krasnik24.pl]
Zbyszek [foto krasnik24.pl]
Zbyszek [foto krasnik24.pl]

Półmaraton ukończyli także: Tomasz Liwak (1:37:32), Krzysztof Kurzyna (1:52:02), Kamil Bańkowski (1:58:02), Artur Hofman (1:58:23) i Waldemar Wiech (2:13:11).

Tomek [foto krasnik.naszemiasto.pl]
Tomek nad zalewem [foto krasnik.naszemiasto.pl]
Krzysztof [foto krasnik24.pl]
Krzysztof [foto krasnik24.pl]
Artur [foto krasnik24.pl]
Artur [foto krasnik24.pl]

Kamil, Michał i Paweł zostali rzecz jasna najlepszymi Kraśniczanami.

Najszybsi Kraśniczanie [foto krasnik24.pl]
Najszybsi Kraśniczanie [foto krasnik24.pl]

Najszybszą kobietą na mecie była Kenijka Gladys Jepkurui Biwott (1:23:55) przed Antonią Miłek z Puław (1:28:02).

Zwyciężczyni na mecie [foto krasnik24.pl]
Zwyciężczyni na mecie [foto krasnik24.pl]
Tosia Miłek [foto krasnik24.pl]
Tosia Miłek [foto krasnik24.pl]
Pełne wyniki Półmaratonu:

http://sts-timing.pl/wp-content/uploads/2016/06/polmaraton_krasnik_open.pdf

Relacja tv:

http://lublin.tvp.pl/25946691/27-czerwca-2016

Zdjęcia z imprezy:

http://krasnik24.pl/sport/25-tennis/4585-krasnicki-polmaraton-pokonali-upal-i-samych-siebie

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/polmaraton-w-krasniku-za-nami-zwyciezyl-kenijczyk-wambua,3781794,artgal,t,id,tm.html

https://www.facebook.com/krasnikpolmaraton/photos

 

Kamil Młynarz najszybszy w Białej

Kamil Młynarz nie miał sobie równych na 1500 m podczas sobotniego IV Mityngu Kwalifikacyjnego LOZLA w Białej Podlaskiej. Nasz zawodnik pokonał półtora kilometra w 4:03.10. Drugi na mecie Michał Piróg z AZS UMCS Lublin stracił ponad sekundę do Kamila.

Start na 1500 m [foto lubiehrubie.pl]
Start na 1500 m [foto lubiehrubie.pl]

Paweł Raczyński pierwszy w Radziejowicach

19 czerwca w Radziejowicach koło Żyrardowa rozegrano uliczno-przełajowy „Bieg Chełmońskiego” na dystansie 10 km. W zawodach zwyciężył Paweł Raczyński z SKB (34:45). Drugi ma mecie był Andrzej Wojtczak z LKS Osuchów (34:51). Rywalizację ukończyło 154 osoby.

Podium w Radziejowicach
Podium w Radziejowicach

Kamil Jastrzębski i Michał Biały zwyciężają w 22. Biegu Po Uśmiech

W sobotę 11-go czerwca Wioska Dziecięca SOS w Kraśniku gościła uczestników 22. Biegu Po Uśmiech. Biegi główne na 5 i 10 km zdominowali zawodnicy Szkolnego Klubu Biegowego.

W biegu na krótkim dystansie zwyciężył Michał Biały z czasem 16:43. Wśród kobiet najszybsza była Agata Biała (24:04). W kategorii Open mężczyzn 17-letni Jan Paryło zajął 5. miejsce (20:54). Zaraz za nim na mecie znalazł się trener Zbigniew Biały (21:15).

Michał [foto pomiar-czasu.pl]
Michał [foto pomiar-czasu.pl]
Agata
Agata

Na 10 km szans przeciwnikom nie pozostawił Kamil Jastrzębski. Na 8. km uciekł Ukraińcowi Sergiejowi Marchukowi i zwyciężył z przewagą 35 sekund! Kamil przebiegł 10 km w 32:25. Na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Biały – 34:51. Bardzo dobrze zaprezentował zwycięzca kategorii M-50 Piotr Biały – 40:03. Krzysztof Kurzyna zajął 6. miejsce w kategorii M40 – 44:15. Wśród pań na dłuższym dystansie triumfowała Tetyana Vernygor z Ukrainy.

Podium mężczyzn na 10 km
Podium mężczyzn na 10 km
Piotr
Piotr

Doborowo wypadli także wychowankowie SKB w biegach młodzieżowych. W swoich kategoriach zwyciężyli: Julia Wołoszyn, Nicol Bnyamin, Kamila Jargieło, Rafał Rafalski oraz Krystian Zapalski. Na podium stanęli także: Zuzanna PomykalskaNatalia Lewniewska oraz Kamil Prokop.

Rafał Zapalski [foto Krasnik24]
Rafał Zapalski [foto Krasnik24]

Relacja Lubelska.tv: http://www.lubelska.tv/wiadomosci/1869,z-usmiechem-pobiegli-po-usmiech

Więcej o biegu (wyniki, galerie) na stronach:

http://www.pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z160610

http://krasnik24.pl/sport/25-tennis/4541-biegowa-sobota-na-krasnickiej-wiosce

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/bieg-po-usmiech-2016-w-krasniku-za-nami-zdjecia,3766762,artgal,t,id,tm.html

http://112krasnik.info/2016/06/11/bieg-po-usmiech-juz-za-nami-zobaczcie-zdjecia/

http://www.dziennikwschodni.pl/krasnik/bieg-po-usmiech-w-krasniku-300-osob-na-starcie-zdjecia,n,1000182045.html

http://moje.radio.lublin.pl/krasnik-rodzinny-bieg-po-usmiech.html

Michał najlepszym Polakiem w Lublinie!

3-4 go czerwca w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W rywalizacji na bieżni nie mogło zabraknąć studentów z SKB. Najlepiej z naszych wypadł Kamil Jastrzębski, który dwukrotnie „otarł się” o rekordy życiowe. Szczegółowe wyniki naszych reprezentantów:

400 m mężczyzn
69. Damian Jastrzębski 55.72

Damian po lewej [Multifoto]
Damian po lewej [Multifoto]

1500 m kobiet
80. Agata Biała 6:14.34

Agata po lewej [Multifoto]
Agata po lewej [Multifoto]

1500 m mężczyzn
22. Kamil Jastrzębski 3:59.7

Start serii Kamila [Multifoto]
Start serii Kamila [Multifoto]
800 m mężczyzn
38. Damian Jastrzębski 2:02.98

3000 m mężczyzn
7. Kamil Jastrzębski  8:32.93

4×400 mężczyzn
38. PL Lublin (w tym Damian) 4:08.92

Z kolei w sobotę w Lublinie odbył się 4. PKO Półmaraton Solidarności. 551 biegaczy pokonało 21-kilometrową trasę z Portu Lotniczego w Świdniku do mety przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Półmaraton został zdominowany przez Kenijczyków. Zwyciężył Hillary Kimaiyo z czasem 1:05:26. Wśród Polaków najlepszy był Michał Biały z SKB z nieoficjalną życiówką – 1:12:17. Wychowanek trenera Piotr Białego zajął 5. miejsce w klasyfikacji open. Bardzo dobrze zaprezentował się także Kamil Młynarz, który z czasem 1:13:05 zajął wysokie 7. miejsce w klasyfikacji open i 3. w kategorii Polaków.

Michał i Kamil na trasie
Michał i Kamil na trasie

Nieoficjalny rekord życiowy ustanowił też Tomasz Liwak – 23. miejsce open z czasem 1:25:46. Artur Hofman w kategorii M-30 zajął 102. miejsce w czasie 1:53:42.

SKB bez Artura
SKB

Tego samego dnia w samo południe w Kraśniku wystartowali zawodnicy na trasie 5 godzinnej podczas II Roztoczańskiej Trzynastki. W imprezie na orientację (rogainingu) nie mogło zabraknąć Pawła Białego z SKB, który wygrał rywalizację na krótkiej trasie. Zwycięzcą na trasie pucharowej (8 h) został Wojciech Zając z Warszawy.

Najlepsi na TP5
Najlepsi na TP5

Kamil Młynarz w niedzielę ponownie zmagał się z dystansem półmaratonu. Podczas 1. KIA Półmaratonu Poleskiego Kamil z czasem 1:23:33 wywalczył drugą pozycję za Andrzejem Starzyńskim z Ukrainy.

Kamil Jastrzębski mistrzem Polski w Biegach Górskich

28 maja w Sobótce k. Wrocławia w ramach 23. Biegu na Ślężę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Górskich na krótkim dystansie. W biegu alpejskim na dystansie 5 km wystartowało ponad 500 zawodników. Wielką klasę pokazał Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik, wychowanek trenera Zbigniewa Białego, który w imponującym stylu zdobył tytuł mistrza Polski. Drugi na mecie Krzysztof Bodurka z Cracovii stracił do Kamila ponad pół minuty. W kategorii kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach z Warszawy.

Kamil [foto Datasport]
Kamil w drodze na Ślężę [foto Datasport]

Pozostała część naszego klubu podczas ostatniego weekendu rywalizowała w zawodach koło Kraśnika.

W niedzielę w Annopolu odbyła się impreza biegowa „Z biegiem Wisły – II Festiwal biegowy„. W rodzinnym mieście w przełajowym biegu na 5 km zwyciężył Paweł Raczyński. Na 8. miejscu uplasował się Bartłomiej Kowal, zwycięzca kategorii 16-20 lat. W drugim z biegów, na dystansie 10 km, triumfował Bartosz Ceberak z Lubartowa.

Paweł na prowadzeniu [foto W. Szabat]
Paweł na prowadzeniu [foto W. Szabat]

Tego samego dnia Chodel gościł biegaczy podczas XVIII Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach GP Polski Środkowo – Wschodniej. W biegu głównym dookoła zalewu na dystansie około 5 km bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik. Kamil Młynarz zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 4. miejscu uplasował się Michał Biały. W kategorii M-20 zwyciężył Paweł Biały przed kolegą klubowym Damianem Jastrzębskim. W kategorii M-30 Tomek Liwak zajął II miejsce, a w kategorii M-50 trener Piotr Biały był III. W zawodach zwyciężyli Andrzej Starzyński i Angelika Mach.

Na starcie
Na starcie
Czołówka po pierwszym kole
Czołówka po pierwszym kole
Po biegu, gościnnie Małgorzata Jacniak i Angelika Mach
Po biegu, gościnnie Małgorzata Jacniak i Angelika Mach
Podium OPEN
Podium OPEN

Rekordowe 10000 m Kamila Jastrzębskiego

21 maja w prawie w 30 oC upale na ciężkiej trasie 161 zawodników stanęło na starcie 24. Półmaratonu Świętokrzyskiego. Bieg został rozegrany na trasie Małgoszcz – Krasocin. Zwyciężył Kenijczyk Abel Kibet Rop z czasem 1:08.06. W zawodach dobrze zaprezentował się trener Piotr Biały, który zajął 17. miejsce w klasyfikacji generalnej i 5. w kategorii M-50 z czasem 1:28.23.

Zwycięzca Półmaratonu [foto M. Makuła – Radio Kielce]

Także w sobotę odbył się Sky Tower Run we Wrocławiu, czyli Mistrzostwa Polski w Biegach Po Schodach. Celem uczestników było zdobycie 49. piętra 212-metrowego wieżowca Sky Tower. W tym roku Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB „otarła” się o podium i ostatecznie wywalczyła 4. pozycję. Zwycięzcami zostali Anna Ficner i Piotr Łobodziński.

Najlepsi polscy "towerrunnersi" [foto P. Łobodziński]
Najlepsi polscy „towerrunnersi” [foto P. Łobodziński]

Tego samego dnia wieczorem w Białogardzie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10000 m. W rywalizacji mężczyzn rewelacyjnie zaprezentował się Kamil Jastrzębski z SKB. Wychowanek trenera Zbigniewa Białego przebiegł 10000 m na bieżni w 30:12.56 min. Jest to nowy rekord życiowy (oraz klubu) i 7. miejsce w MP. Złotymi medalistami zostali Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo (29:15.16) wśród panów oraz Katarzyna Rutkowska z Podlasie Białystok (34:25.71) wśród pań. Paweł Raczyński nie ukończył biegu.

Kamil w drodze po kolejny rekord
Kamil w drodze po kolejny rekord

Trener Zbigniew Biały: „Bardzo dobry bieg Kamila. Stary rekord poprawił aż o 18 sekund. Jest to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi startami w kraju i na ME we Włoszech. Na koniec sezonu w listopadzie spróbujemy sił w maratonie w Portugalii lub USA. Przy dobrej pogodzie i dyspozycji Kamil może „złamać’ 2:20.00 w i… poprawić mój 36 letni rekord w maratonie – 2:25.”

W niedzielę swoje starty na bieżni kontynuował Paweł Biały. Paweł po raz kolejny rywalizował „poza konkursem” podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy w LA, gdzie na dystansie 1500 m z czasem 4:14.00 zajął 7. miejsce open.

Podsumowanie tygodnia

W piątek 13-go maja odbył się Bieg Otwarty o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego. Drugie miejsce w zawodach na dystansie ok. 3 km wywalczył Damian Jastrzębski z SKB. Zwyciężył Rafał Buczak.

DSCF6260
Damian odbiera nagrodę [foto WM Politechnika Lubelska]

W sobotę Dominika Wiśniewska-Ulfik kontynuowała swoje starty w Pucharze Świata w Biegach Po Schodach. Dominika w nadmorskim Benidorm w Hiszpanii minimalnie uległa Polce – Iwonie Wicha (o 1 sekundę!) i zajęła drugie miejsce podczas Subida Vertical Gran Hotel Bali. W trakcie rywalizacji 232 zawodników musiało dostać się na 52. piętro tytułowego hotelu. Wśród panów triumfował Niemiec Christian Riedl.

[foto Subida Vertical Gran Hotel Bali]
Czołówka biegu [foto Subida Vertical Gran Hotel Bali]

Tego samego dnia o godzinie 22 w Iławie wystartował IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko. 12. miejsce z czasem 15:42 na atestowanej trasie zajął Paweł Raczyński. Najlepszy okazał się Tomasz Grycko z UKS Blizna Władysławowo (14:24). W zawodach udział wzięło ponad 550 osób.

W niedzielę Kamil Młynarz i Paweł Biały zmagali się z dystansem 3000 m na bieżni. Podczas II Mityngu LOZLA, Kamil z czasem 8:54.44 odniósł pewne zwycięstwo. Z kolei Paweł rywalizował „poza konkursem” podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy, gdzie z czasem 9:10.71 wywalczył czwarte miejsce open.

Natomiast Michał Biały wziął udział w I Biegu Kazimierskim im. Jana Pawła II na dystansie 10 km. Na malowniczo położonej trasie, w Kazimierzu Dolnym, Michał wywalczył 3. lokatę ulegając Andrzejowi Starzyńskiemu i Michale Breszczce. Bieg ukończyło 542 osoby.

Michał na mecie
Michał na mecie

3×10

W ostatnią niedzielę biegacze z SKB zmagali się z dystansem 10 km w trzech różnych miejscowościach.

Trójka naszych wybrała się do Tarnobrzega na XXXVI Bieg Siarkowca. Najlepiej wypadł Michał Biały, który z czasem 33:11 zajął piąte miejsce. Piotr Biały był trzeci w kategorii M-50 (39:13), a Tomasz Liwak piąty w M-30 (38:13). Zwyciężył Damian Noga z UKS Żaczek Połaniec (31:52). Zawody ukończyło 169 osób.

Michał [foto maratontarnobrzeg.pl]
Michał [foto maratontarnobrzeg.pl]
Podium M-50 [foto maratontarnobrzeg.pl]
Podium M-50 [foto maratontarnobrzeg.pl]
Tomek [foto maratontarnobrzeg.pl]
Tomek [foto maratontarnobrzeg.pl]

Z kolei Paweł Biały wystartował w I Biegu Pilicy w Białobrzegach k. Radomia, gdzie triumfował z czasem 34:47. Drugi na mecie, Michał Jagieło z Husarii Kraków dotarł do mety prawie 2 minuty po naszym zawodniku. W zmaganiach uczestniczyło ponad 200 osób.

Podium w Białobrzegach
Podium w Białobrzegach

Natomiast Kamil Młynarz zwyciężył przed Dawidem Kwiatkowskim z AZS UMCS Lublin w I Biegu Koziołka w Lublinie – biegu towarzyszącym Maratonowi Lubelskiemu. Atestowaną trasę pokonał w 35:44.

Kamil [foto Radio Lublin]
Kamil [foto Radio Lublin]

Do finiszu dyszki dotarło 173 osoby, a maratonu 648. Bardzo dobrze z dystansem 42,2 km poradzili sobie Kraśniczanie – Robert Bucoń (15. miejsce, 3:00:21), Piotr Kwietniewski (17., 3:01:18), Janusz Bucoń (36., 3:15:10) i Jacek Zając (88., 3:29:40). Gratulujemy!

Majówka w biegu

Długi weekend majowy dla naszych zawodników nie oznacza przerwy od biegania, a także od startów.

W poniedziałek 2-go maja Paweł Raczyński triumfował podczas XII Lidzbarskiej Dziesiątki. Paweł trasę biegu pokonał w 32:46. Drugi był Mariusz Dembowski z Lidzbarka (33:28).

Paweł R.
Paweł R.

Z kolei w Święto Konstytucji Kamil Jastrzębski rywalizował podczas XXVIII Międzynarodowego Ulicznego Biegu Konstytucji 3-go Maja w Stalowej Woli. Dystans 5 km Kamil przebiegł w 15:05 i wywalczył piątą pozycję. Zwyciężył Artur Kern z Hrubieszowa (14:41).

Kamil [foto Stalowka]
Kamil J. [foto Stalowka]
Tego samego dnia Kamil Młynarz zwyciężył w biegu głównym w ramach Biegów Ulicznych z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siedlcach.

Kamil M. [foto podlasie24.pl]
Kamil M. [foto podlasie24.pl]