Dominika druga na TV Tower

7 kwietnia, w stolicy Estonii – Tallinie, odbył się wyścig na szczyt wieży telewizyjnej. Zawodnicy do pokonania mieli 916 schodów (170 metrów w pionie). Świetnie zaprezentowała się Dominika Wiśniewska-Ulfik, która zajęła 2 miejsce wśród kobiet (5:53), najszybsza była Estonka Kaisa Kukk (5:40).
Wśród mężczyzn na bardzo dobrym 5 miejscu bieg ukończył Rafał Ulfik (5:35), a tryumfował Niemiec Görge Heimann (4:33).

Dominika pod
Dominika pod TV Tower

Bracia Biali biegają na dychę

W sobotę w warszawskim Lesie Kabackim rozegrano czwartą rundę Grand Prix Warszawy Ursynów. Piąte miejsce na 10-kilometrowej trasie zajął Paweł Biały z SKB (35:05). W zawodach udział wzięło 221 osób, a najszybszy okazał się Artur Jabłoński (33:28). Na półmetku rywalizacji Paweł plasuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Paweł na finiszu [foto biegi.waw.pl]
Paweł na finiszu [foto biegi.waw.pl]

Z kolei w niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbyła się Czwarta Dycha Do Maratonu. Podczas zawodów wysoką formę potwierdził Michał Biały. Michał zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Arturowi Kernowi z Hrubieszowa (32:22). Uzyskany przez Michała rezultat – 32:23 – to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski na 10000 m. Dyszkę w Lublinie ukończyło 1031 biegaczy.

Michał na mecie [foto Dziennik Wschodni]
Michał na mecie [foto Dziennik Wschodni]

Tego samego dnia w Holandii Kamil Jastrzębski próbował swoich sił w NN Marathon Rotterdam. Niestety po połowie dystansu (w 1:08:20) Kamil z powodu urazu stawu skokowego zszedł z trasy.

Tydzień wcześniej w naszej stolicy Karol Ziemiński i Tomasz Krasowski z czasem 1:51:14 ukończyli 14. PZU Półmaraton Warszawski.

Pawły biegają przełaje 2

21 marca Paweł Raczyński wziął udział w Mistrzostwach 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w biegach przełajowych w Świętoszowie.

54435455_1882205858557778_302222855616069632_n
Podium w Świętoszowie

W sobotę 23 marca w stołecznym Lesie Kabackim rozegrano trzeci bieg z cyklu Grand Prix Warszawy. Na 10-kilometrowej, przełajowej trasie dobrze zaprezentował się Paweł Biały z SKB, który z czasem 35:02 zajął 8. miejsce. Zawody ukończyło ok. 280 osób.

Paweł w Lesie Kabackim [foto Festiwal Biegowy]
W Lesie Kabackim [foto Festiwal Biegowy]

Dominika pierwsza w Ustroniu. 1:06:43 Kamila w połówce

W sobotę 16 marca w Ustroniu odbył się III Bieg z okazji Dnia Kobiet – Zabiegana Kobieta. Bieg na dystansie 6,6 km miał charakter górski. Pierwsze miejsce wśród pań z czasem 28:31 zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB.

Podium pań w Ustroniu [foto M. Sokołowski]
Podium pań w Ustroniu [foto M. Sokołowski]

Tego samego dnia rozegrano Gdynia Półmaraton. Na starcie biegu zgromadziła się ścisła czołówka polskich długodystansowców. Spośród 6237 finiszujących najlepszy okazał się Norweg Sondre Nordstad Moen (1:01:18). Najszybszy z Polaków – Krystian Zalewski – był drugi (1:02:36). Dziewiąte miejsce w zawodach z czasem 1:06:43 zajął Kamil Jastrzębski z SKB. Za rok w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Świata w Półmaratonie.

Kamil na mecie w Gdyni [foto Datasport]
Kamil na mecie w Gdyni [foto Datasport]

Dominika trzecia na Więżę Eiffla

W środę wieczorem w Paryżu rozegrano 5. La Verticale de la Tour Eiffel, czyli bieg na szczyt tytułowej Wieży Eiffla. W zawodach po raz kolejny doskonale poradziła sobie Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB. Dominika z czasem 11:28.74 wywalczyła trzecie miejsce wśród kobiet, o niecałą sekundę wyprzedzając czwartą Iwonę Wichę. Wśród pań najlepsza, jak w poprzednich edycjach, okazała się Suzy Walsham z Australii. Wśród panów po raz piąty triumfował Piotr Łobodziński.

Podium pań [foto ifrancja.fr]
Podium pań [foto ifrancja.fr]

Kamil Młynarz pierwszy Tropem Wilczym

3 marca w Sulejówku Kamil Młynarz zwyciężył w biegu „Tropem Wilczym ” na dystansie 1963 m. Podobne biegi odbyły się w całej Polsce w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Start biegu w Sulejówku [foto A. Kuśmierczyk]
Start biegu w Sulejówku [foto A. Kuśmierczyk]

Pawły biegają przełaje

W piątek 8 marca Paweł Raczyński zwyciężył w Mistrzostwach 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w biegach przełajowych na dystans 8 km, które odbyły się w Międzyrzecu.

Podium w Międzyrzeczu
Podium w Międzyrzeczu

Następnego dnia Paweł Biały wziął udział w drugim biegu z cyklu Grand Prix Warszawy. 10-kilometrową, przełajową trasę po Lesie Kabacki pokonał w 35:44, co dało mu 6. miejsce. Zwyciężył Artur Jabłoński (32:39), a zawody ukończyło 281 osób.

Start na Ursynowie [foto Halo Ursynów]
Start na Ursynowie [foto Halo Ursynów]

Dominika i Kamil zdobyli Rondo 1

W sobotę 23 lutego w Warszawie odbył się 9. Bieg na Szczyt Rondo 1, czyli 40-piętrowego wieżowca. Budynek po raz kolejny zdobyli Dominika Wiśniewska-Ulfik i Kamil Młynarz z SKB. Czas 5:11,78 pozwolił zająć Dominice czwarte miejsce wśród pań, a 4:55,68 Kamilowi 35. miejsce open. Zwyciężyli Iwona Wicha i Piotr Łobodziński.

Kamil na mecie [foto datasport.pl]
Kamil na mecie [foto datasport.pl]

Paweł Biały piąty w Kabatach

W sobotę w Lesie Kabackim w Warszawie ruszył kolejny, 30. sezon Grand Prix Warszawy – najstarszego cyklu biegów w Polsce! W przełajowym biegu na dystansie 10 km piąte miejsce z czasem 36:12 zajął Paweł Biały. Najszybszy był Sebastian Polak (34:10), a zawody ukończyło 288 osób.

Paweł [foto biegi.waw.pl]
Paweł [foto biegi.waw.pl]

Dominika pierwsza na szczycie Altusa

W niedzielę 3 lutego w Katowicach odbył się Altus Cup, czyli bieg na 33. piętro tytułowego wieżowca. Wśród pań równych sobie nie miała Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB, która na szczyt wbiegła w 3:50. Najszybszym panem okazał się Mateusz Muranowski (2:55). Wystartowało 149 osób.

Dominika [foto Datasport]
Dominika [foto Datasport]