Wczoraj 23 stycznia w stołecznym Parku Pole Mokotowskie rozegrano pierwszy tegoroczny bieg z cyklu Szybki Mózg. Na trasie profesjonalistów, liczącej ok. 5,1 km, wystartował Paweł Biały. Niestety, podobnie jak 1/4 biegaczy, Paweł pomylił jeden punkt (punkty z dwóch tras znajdowały się w odległości ok. 4 m) i nie został sklasyfikowany. Analiza GPS wskazuje, że bez błędu zajął by 5. miejsce. Zwyciężył Krzysztof Wołowczyk z UNTS Warszawa. Mimo siarczystego mrozu w zawodach wzięło udział prawie 200 osób.
W niedzielę 20 stycznia w Warszawie odbył się 36. Bieg Chomiczówki na 15 km. Na tym nietypowym dystansie zadebiutował Kamil Jastrzębski. Kamil od początku podjął się mocnego prowadzenia biegu. Niestety na ostatnich metrach musiał uznać wyższość czających się za plecami rywali. Kamil zajął ostatecznie trzecie miejsce z czasem 46:33. Jest to nowy rekord SKB. Przed naszym zawodnikiem finiszowali Roberta Głowala z Garwolina (46:26) i Andrzej Starzyński z Ukrainy (46:28). Wśród pań triumfowała Izabela Trzaskalska (51:31). Bieg Chomiczówki ukończyło w tym roku 1334 osoby.
2018 rok w wykonaniu SKB przeszedł do historii. Nasi reprezentanci po raz kolejny dostarczyli nam wielu emocji. W 2018 roku w barwach SKB startowało 16 osób. Praktycznie w każdym biegu, niezależnie od rangi – czy były to MŚ czy Bieg Po Uśmiech, nasi zawodnicy walczyli o najwyższe lokaty. Dominika Wiśniewska-Ulfik potwierdziła, że należy do światowej czołówki. Kamil Jastrzębski wywalczył najwyższe w historii klubu – piąte – miejsce podczas MP na bieżni. Najpiękniejszym momentem 2018 roku dla SKB były jednak MŚ w Biegach Górskich, na których nasz kraj reprezentowało po raz pierwszy CZWORO zawodników SKB – Dominika Wiśniewska-Ulfik, Kamil Jastrzębski, Kamil Młynarz i Michał Biały!
Reprezentacja seniorów podczas MŚ w Biegach Górskich z trenerem Zbigniewem Białym
Medale Mistrzostw Polski 2017:
Dominika Wiśniewska-Ulfik
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem anglosaskim – złoto
Mistrzostwa Polski w Biegach Po Schodach – srebro
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim – srebro
Dominika pod Taipei 101
Kamil Jastrzębski
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim – złoto
Kamil Młynarz
Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim – brąz
Kamil Młynarz
Starty na imprezach mistrzowskich międzynarodowych:
Dominika Wiśniewska-Ulfik
Finał Pucharu Świata w Biegach Po Schodach 2017 – 3. miejsce
Mistrzostwa Świata w Biegach Po Schodach – 4. miejsce
Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich stylem anglosaskim – 26. miejsce
Mistrzostwa Świata Red Bull 400 – 6. miejsce
Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich stylem alpejskim – 42. miejsce
Kamil Jastrzębski
Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich stylem alpejskim – 37. miejsce
Kamil podczas MP w maratonie
Kamil Młynarz
Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich stylem alpejskim – 67. miejsce
Michał Biały
Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich stylem alpejskim – 68. miejsce
W sylwestrową noc w Nałęczowie rozegrano XXIII Bieg Sylwestrowy Nałęczów – Sao Paulo. W rywalizacji na 6 km piąte miejsce (drugie wśród Polaków) zajął Paweł Raczyński. Wygrał Ukrainiec Wasyl Kowal. W zawodach uczestniczyło ponad 150 osób.
16 grudnia w Lublinie rozegrano przedświąteczną odsłonę biegu Chęć na Pięć. Na zaśnieżonej trasie pięciokilometrowego biegu 2 miejsce zajął Michał Biały z SKB (17:36). Bieg wygrał Paweł Wysocki, a linię mety przekroczyło 650 zawodników.
Start biegu [fot. Marcin Golianek][fot. Marcin Golianek]
W Maladze w Hiszpanii został rozegrany Media Marathon Malaga 2018. Równolegle z maratonem został rozegrany półmaraton. Bardzo dobrze w andaluzyjskim półmaratonie zaprezentował się Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik, który zwyciężył w 1:08:15. Drugi na mecie był Brytyjczyk Johnson – 1:09:54.
2 grudnia w Modliborzycach odbył się III Charytatywny Bieg Mikołajkowy na dystansie około 5 km. Michał Biały z SKB z czasem 15:28 odniósł pewne zwycięstwo, pobijając rekord trasy o równą minutę.
Jak co roku, w ostatnią niedzielę listopada, z okazji zbliżającego się Dnia Górnika rozegrano w Bogdance XII Bieg Barbórkowy Solidarności. Trasa długości 12,4 km przebiegała wokół trzech szybów wydobywczych. Na drugim miejscu bieg ukończył Michał Biały (39:40), a za nim na trzeciej lokacie był Kamil Młynarz (41:55). W kategorii wiekowej 50-59 lat, Piotr Biały zajął 5 miejsce (52:11).
Najlepsi w Bogdance
Kamil Młynarz 27 października i 17 listopada wygrał w pierwszym i trzecim etapie Wesołych Biegów Górskich w Warszawie z czasami odpowiednio 39:32 i 37:17 (rekord trasy). Powyższe wyniki zapewniły mu także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu.
W sobotę 17 listopada w Namysłowie rozegrano PZLA Mistrzostwa Polski U23 w biegach przełajowych. Razem z młodzieżowcami rywalizowali seniorzy, dla bieg miał charakter eliminacji do Mistrzostw Europy. Złotym medalistą na dystansie ok. 8 km został Dariusz Boratyński z AZS AWF Wrocław (24:37). Zaraz za nim na metę wpadł Kamil Jastrzębski z SKB (24:50), który walczył o przepustkę na ME.