Paweł Biały najlepszy w I Kraśnik Maraton!

W sobotni poranek w Kraśniku odbył się IV Kraśnik Półmaraton i I Kraśnik Maraton. Trasa zawodów wiodła spod CKiP przez Park Jana Pawła II i Zalew Kraśnicki na stadion Stali. Pomimo bardzo wysokiej temperatury powietrza na starcie biegów stanęło ponad 250 osób.

W pierwszej w historii naszego miasta rywalizacji na królewskim dystansie pewne zwycięstwo odniósł Paweł Biały z SKB. Dystans 42 km 195 m pokonał w 3 godziny 1 minutę i 2 sekundy. Następny na mecie, Piotr Matacz z Triathlon Kraśnik Team, stracił do naszego zawodnika ponad 16 minut! Wśród pań najlepsza okazała się mistrzyni Polski w biegu 24 h – Aneta Rajda z Katowic (3:40:56).

Paweł w połowie dystansu [foto krasnik24.pl]
Paweł w połowie dystansu [foto krasnik24.pl]
62588871_400423653895357_8455014336199393280_n
Podium maratończyków

Z kolei na „połówce” triumfował Kenijczyk Boniface Wambua (1:11:52). Drugie miejsce z czasem 1:15:32 zajął Michał Biały z SKB. Trzeci na mecie z czasem 1:18:36 był jego klubowy kolega Kamil Młynarz. Pierwszą kobietą była Olga Zarzeczna z Lublina (1:35:37). Na drugiej pozycji wśród kobiet z czasem 1:40:38 uplasowała się Magdalena Wójcicka z SKB.

Kamil i Michał na trasie [foto krasnik24.pl]
Kamil i Michał na trasie [foto krasnik24.pl]
Magda nad Zalewem [foto krasnik24.pl]
Magda nad Zalewem [foto krasnik24.pl]
Tym samym zawodnicy SKB potwierdzili swoją dominację na „domowym podwórku”.

64308679_2301055616652365_7570686793360605184_n
Reprezentacja SKB z trenerem Zbigniewem Białym

Tego samego dnia wieczorem Kamil Jastrzębski wystartował w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Kamil z czasem 1:07:42 wywalczył 6. miejsce na ponad 10 tysięcy osób!

Kamil J. na mecie [foto Datasport]
Kamil J. na mecie [foto Datasport]

Kilka dni wcześniej, we wtorek w Warszawie rozegrano 3. etap cyklu biegów górskich Monte Kazura. Na 5-kilometrowej anglosaskiej trasie 6. miejsce zajął (przygotowujący się do ww. maratonu) Paweł Biały (24:47). Wygrał Marcin Kubica (20:51), a zawody ukończyło ponad 130 osób.

Paweł na Kazurze [foto K. Krawczyk]
Paweł na Kazurze [foto K. Krawczyk]

25. Bieg po Uśmiech i podwójne zwycięstwo Michała

8 czerwca już po raz 25. na terenie Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku odbył się Bieg po Uśmiech. W tym roku zawodnicy rywalizowali trasie o długości 5,3 km. Na starcie tradycyjnie nie zabrakło zawodników SKB. W kategorii OPEN zwyciężył Michał Biały (17:41), a w kategorii pań Magdalena Wójcicka (21:34). Tuż za podium biegu głównego był Piotr Biały (21:06), który był bezkonkurencyjny w kategorii M-50. Swoją kategorię wygrał również Zbigniew Biały (M-60, 22:52). Najstarszym uczestnikiem był Roman Ośka z SKB.

[fot. Migawki z Kraśnika - Michał Lenart]
Michał [fot. Migawki z Kraśnika – Michał Lenart]
Piotr [fot. Migawki z Kraśnika - Michał Lenart]
Piotr [fot. Migawki z Kraśnika – Michał Lenart]
 

Magdalena i Zbigniew
Magdalena i Zbigniew

W niedzielę w Lublinie rozegrano bieg Chęć na Pięć. Trasa długości 5 km zlokalizowana była w Starym Gaju w Lublinie i miała charakter przełajowy. Pewne zwycięstwo odniósł Michał Biały (16:29). Bieg ukończyło 486 osób.

[fot. Jakub Orzechowski]
[fot. Jakub Orzechowski]

Tego samego dnia w Warszawie odbył się bieg 1MILA, gdzie zawodnicy rywalizowali na bieżni na dystansie 1 mili (1609,34 m). Kamil Jastrzębski osiągnął czas 4:19.76, ulegając jedynie nieznacznie Jackowi Wichowskiemu (4:19.12).

Kamil
Kamil na prowadzeniu

Na bieżni startował również Kamil Młynarz, który w sobotę 8 czerwca podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej uzyskał na dystansie 1500 m czas 4:05.49.

Półmaraton Solidarności i starty na bieżni

1 czerwca na trasie ze Świdnika do Lublina został rozegrany 7. PKO Półmaraton Solidarności. Michał Biały z czasem 1:12:59 zajął 6 miejsce OPEN, co dało mu 3 lokatę w klasyfikacji Polaków oraz był najlepszym zawodnikiem z województwa lubelskiego.
Wśród kobiet Magdalena Wójcicka (1:34:43) zwyciężyła w kategorii K-20. Półmaraton ukończyło 706 osób. Zwyciężył Mutuku Elijah Wambua (1:08:11).

Michał
Michał
Magda
Magda

W piątek 31 maja w Piasecznie odbył się 2. Memoriał Sławomira Rosłona. Na dystansie 5000 m zwyciężył Kamil Jastrzębski, osiągając dobry rezultat – 14:32.32. Kamil Młynarz uzyskał czas 15:29.46.

Kamil Jastrzębski
Kamil Jastrzębski


Kamil Młynarz
startował również 29 maja w 19. Memoriale Edwarda Listosa we Wrocławiu, gdzie na dystansie 1500 m osiągnął rezultat 4:07.97.

Starty na bieżni uzupełnij Kamil Jastrzębski bijąc własny rekord klubu na 3000 m podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej rozegranej w niedzielę 2 czerwca. Kamil osiągnął w samotnym biegu czas 8:31.14.

 

Dominika piąta w Chinach

W niedzielę 19 maja Kamil Młynarz zwyciężył w „5 dla Strażaka” w Mińsku Mazowieckim z czasem 18:17. W zawodach udział wzięło 124 osoby.

Kamil na prowadzeniu [foto Vincec Foto]
Kamil M. na prowadzeniu [foto Vincec Foto]

Z kolei w sobotę 25 maja wieczorem w Łodzi rozegrano 17. Bieg Ulicą Piotrkowską. Siódme miejsce w zawodach z czasem 30:24 zajął Kamil Jastrzębski. Zwyciężył Etiopczyk Gelaw Getaye Fisseha (29:27). Bieg ukończyło prawie 5000 osób!

Kamil J. na finiszu [foto Datasport]
Kamil J. na finiszu [foto Datasport]

Natomiast w niedzielę 26 maja Dominika Wiśniewska-Ulfik wystartowała w Chinach. Podczas zawodów PAFC International Vertical Marathon Masters w Shenzhen wbiegła na szczyt PingAn Finance Centre. Jest to czwarty co do wielkości budynek na świecie (599 m). Pokonanie 116 pięter (!) (ponad 3200 schodów) zajęło Dominice 25 minut i 10 sekund. Rezultat ten zapewnił jej piąte miejsce wśród kobiet. Zwyciężyła Chinka Muhua Jian (23:06).

Elita kobiet w Shenzen
Elita kobiet w Shenzhen [foto Melisa Pml]
Tego samego dnia Kamil Młynarz zajął 15. miejsce w Mazowieckiej Piętnastce z czasem 55:26.

MP w Biegu Górskim i kwalifikacja Michała na ME.

W sobotę 18 maja w Sobótce w ramach Biegu na Ślęże odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. Trasa miała 5 km długości, a różnica wysokości wynosiła 530 m. Rewelacyjnie zaprezentował się Michał Biały, który wywalczył 4 pozycję (26:46), tracąc do brązowego medalisty, Dawida Maliny, tylko 9 sekund. Złoto dla Sylwestra Lepiarza (25:36), srebro dla Krzysztofa Bodurki (25:44). Michał wypełnił tym samym warunek kwalifikacji na Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwajcarii. W Mistrzostwach Polski 9 miejsce zajął Kamil Młynarz (28:55), a Rafał Ulfik był 14 (30:40). Wśród kobiet wysokie 5 miejsce zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik (33:50).

Michał [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Michał [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Dominika [fot. Jacek Bagiński]
Dominika [fot. Jacek Bagiński]
Kamil [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Kamil [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Rafał [fot. Jacek Bagiński]
Rafał [fot. Jacek Bagiński]
 

Następnego dnia w niedzielę rozegrano XXI Wiosenne Biegi Przełajowe w Chodlu. Na 5 km trasie drugie miejsce w klasyfikacji OPEN zajął Michał Biały a wśród kobiet 4 pozycję zajęła Magdalena Wójcicka. W kategorii powyżej 60 lat zwyciężył trener Zbigniew Biały, a Piotr Biały był 5 w kategorii M50.

SKB na maratonie i w górach

W niedzielę 12 maja w Lublinie rozegrano 7. Maraton Lubelski. W zawodach doskonale spisał się reprezentujący SKB Jacek Zając. Jacek z czasem 03:00:09 zwyciężył w kategorii M50 i był 10. open. Bieg ukończyło 510 osób.

Jacek na finiszu [foto Kurier Lubelski]
Jacek na finiszu [foto Kurier Lubelski]

Z kolei w  dniach 11-12 maja odbył się II Puchar Magurki w Biegach Górskich. Impreza składała się z dwóch biegów: II Biegu Górskiego Wilkowice-Magurka (6 km, + 432 m) w sobotę oraz XXIII Ogólnopolskiego „Biegu Magurki” (8,8 km, +509 m) w niedzielę. Pewne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zawodów odniósł Kamil Młynarz. Kamil wygrał (29:18) w sobotę i był drugi (41:44) za Marcinem Kubicą (39:30) w niedzielę.

Podium w Magurce -foto P. Biernawski]
Podium w Magurce [foto P. Biernawski]

Biegowa majówka

W piątek 3 maja Paweł Biały uczcił Święto Konstytucji podczas 29. Biegu Konstytucji w Warszawie. W rywalizacji na 5 km zajął 19. miejsce z czasem 17:03. Wygrał Jakub Nowak. W zawodach uczestniczyło prawie 7 tys. osób.

Paweł na trasie [foto J. Maron]
Paweł na trasie [foto J. Maron]

Następnego dnia, w sobotę, w Ludwikowicach Kłodzkich rozegrano 1. Sowiogórską Dychę. Zawody miały charakter biegu górskiego w stylu anglosaskim, a zawodnicy rywalizowali na trasie 10 km (+/- 350 m). SKB reprezentował Kamil Młynarz, który zajął 5 miejsce (39:43).

Kamil na trasie [fot. Centrum Kultury Nowa Ruda]
Kamil na trasie [fot. Centrum Kultury Nowa Ruda]

Majowy weekend biegowych zmagań SKB zakończył się 5 maja w Tarnobrzegu, gdzie już po raz 39. odbył się Bieg Siarkowca na dystansie 10 km. Michał Biały zajął 6 miejsce z czasem 32:38. W kategorii M50 Piotr Biały uplasował się na 5 lokacie (40:27). Bieg ukończyło 176 osób.

Michał [fot. sandomierz.gosc.pl]
Michał [fot. sandomierz.gosc.pl]
Piotr [fot. nadwisla24.pl]
Piotr [fot. nadwisla24.pl]

Michał drugi w Lubartowie

W minioną niedzielę, 28 kwietnia, odbyły się w Lubartowie XXIV Biegi Lewarta. Na dystansie 5 km Michał Biały z czasem 15:36 zajął 2. miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Zwyciężył Paweł Młodzikowski (15:31). Zawody ukończyło 157 osób.

Michał na trasie [24wspolnota.pl]
Michał na trasie [24wspolnota.pl]

Paweł trzeci na Kazurce

We wtorek 16 kwietnia na stołecznej górce Kazurce ruszył kolejny cykl biegów górskich Monte Kazura. W anglosaskim biegu na dystansie 5 km (+/- 250 m) trzecie miejsce zajął Paweł Biały (23:09). Zwyciężył Piotr Parfianowicz z UNTS Warszawa (21:28), a zawody ukończyło prawie 160 osób.

Podium na Kazurce [foto UNTS Warszawa]
Podium na Kazurce [foto UNTS Warszawa]

Dominika złota w Ustrzykach. Kamil 6. na MP w maratonie

W sobotę 13 kwietnia w Ustrzykach Dolnych w ramach V Biegu Ekologicznego odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem anglosaskim. W biegu seniorek na dystansie 10 km (+/- 868 m) bezkonkurencyjna okazała się Dominika Wiśniewska-Ulfik (czas 59:36). Druga na mecie Katarzyna Golba straciła do naszej zawodniczki prawie minutę. W biegu seniorów (na tej samej trasie) dziewiąte miejsce wywalczył Rafał Ulfik (58:16). Zwyciężył Krzysztof Bodurka (48:17).

Podium pań w Ustrzykach [foto D. Woszczek]
Podium pań w Ustrzykach [foto D. Woszczek]

Z kolei w niedzielę w Warszawie w ramach Orlen Warsaw Marathon rozegrano Mistrzostwa Polski w Maratonie. 13. miejsce w zawodach i 6. z Polaków zajął Kamil Jastrzębski (2:23:07). Pierwszy do mety dotarł Etiopczyk Regasa Mindaye Bejiga (2:09:42). Złoty medal MP przypadł Marcinowi Chabowskiemu (2:13:10). OWM ukończyło 4698 osób.

Kamil na OWM [foto Festiwal Biegowy]
Kamil na OWM [foto Festiwal Biegowy]

W towarzyszącym Biegu Oshee na 10 km udział wzięli Paweł Biały (35:02) oraz Karol Ziemiński (45:27). Wygrał Tomasz Grycko (29:30), a na dyszkę finiszowało ponad 7200 uczestników.

Bieg Oshee [foto Festiwal Biegowy]
Bieg Oshee [foto Festiwal Biegowy]