14 marca w Poznaniu odbyła się 11. Maniacka Dziesiątka. W biegu głównym na atestowanej 10-kilometrowej trasie 7. miejsce z czasem 31:21 zajął Kamil Jastrzębski. Równocześnie Kamil był drugim Polakiem na mecie. Pewne zwycięstwo odniósł Joel Maina Mwangi (29:06), a w samych zawodach udział wzięło 3705 osób.
Sobotnim biegiem w Lesie Dąbrowa lubelscy biegacze zakończyli cykl biegów przełajowych City Trail na dystansie 5 km. Finałowe zawody na błotnistej trasie wygrał Michał Biały, dzięki czemu zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Zwycięzcą City Trail 2014-2015 został Artur Kern z Perfect Runner.
7 marca na terenie Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 4 km drugie miejsce zajął Kamil Młynarz z SKB ulegając jedynie Rafałowi Buczakowi (Agros Zamość).
Medaliści biegu na 4 km: 1. Rafał Buczak 2. Kamil Młynarz 3. Damian ŚwierdzewskiKamil (zielona opaska) na trasie.
Wczoraj w Warszawskiej dzielnicy Wesoła zakończył się cykl Wesołych Biegów Górskich. Zarówno w ostatnim biegu na 10,5 km jak i klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Paweł Biały. Zwyciężył Kamil Artyszuk z Warszawiaky. W całym cyklu na trzech dystansach udział wzięło około 400 biegaczy.
Z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) na terenie całej Polski rozegrano szereg biegów upamiętniających bojowników antykomunistycznego podziemia.
Drugie miejsce w biegu Tropem Wilczym w Parku Skaryszewskim w Warszawie z czasem 32:28 zajął Paweł Raczyński z SKB a zwycięzcą został Łukasz Oskierko. Zawody ukończyło 1364 osoby.
Paweł
Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się także w Kraśniku. Podczas imprezy w Parku Jordanowskim udział wzięli członkowie SKB.
Bieg w Kraśniku [foto A. Jackiewicz]Więcej zdjęć autorstwa pana Adama na stronach:
W niedzielę 1 marca czterech zawodników naszego klubu zmagało się z dystansem półmaratonu.
Podczas XXXV Półmaratonu Wiązowskiego doszło do zaciekłego pojedynku pomiędzy braćmi Białymi, z których lepszy okazał się ostatecznie Paweł (17. miejsce). Jego brat Michał (wpadł na metę niecałą sekundę później (18 pozycja). Uzyskane przez braci identyczne czasy – 1:14:40 – to ich nowe rekordy życiowe. Bieg ukończyło ponad 1000 osób, z których najszybszy był Szymon Kulka.
W biegu towarzyszącym na dystansie 5 km udział wziął Kamil Jastrzębski, który z czasem 15:04 zajął 4 pozycję. Kilkanaście sekund wcześniej triumfował Piotr Łobodziński z Prefbet Śniadowo Łomża.
Kamil
Tomasz Krasowski oraz Karol Ziemiński wystartowali tymczasem w 41. Półmaratonie Rzym-Ostia. Przy pięknej pogodzie Tomek i Karol pokonali trasę zawodów razem z około 13500 biegaczami z całego świata. Uzyskane wyniki (nieoficjalnie odpowiednio 1:22.47 i 1:32.11) to dobry prognostyk na resztę sezonu. Zwyciężył Kenijczyk Robert Chemosin z najlepszym wynikiem tego roku na tym dystansie.
W sobotę 21 lutego w Stoczku Łukowskim odbył się XV Ogólnopolski Bieg Uliczny „Grzmią Pod Stoczkiem Armaty”. W ulicznym biegu głównym na dystansie 10 km 5. miejsce zajął Kamil Młynarz (34:37). Zwyciężył Andrzej Starzyński z Ukrainy. Zawody ukończyło 192 osoby.
Wysoką formę na początku sezonu po raz kolejny potwierdziła Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB, która zwyciężyła podczas VII Biegu Ku Rogatemu Ranczu na dystansie około 8 km. 8. miejsce wśród mężczyzn zajął jej mąż, Rafał. Pierwszy do linii mety dobiegł Piotr Łobodziński. Szersza relacja z zawodów pod adresem: http://www.biegigorskie.pl/vii-bieg-ku-rogatemu-ranczu/
8 lutego w Dąbrowie Górniczej rozegrano IV Bieg Walentynkowy. Rywalizację w ciężkich warunkach pogodowych na dystansie 5,5 km zwyciężyło nasze biegające małżeństwo – Dominika i Rafał Ulfik. Zawody ukończyło 183 pary.
14 lutego nasi zawodnicy rywalizowali w dwóch biegach górskich. Dominika i Rafał Ulfik zwyciężyli w Icebug Winter Trial na dystansie 21 km.
Rafał [foto.podhale.pl]Dominika [foto.podhale.pl]Z kolei bracia Paweł i Michał Biali zajęli odpowiednie drugie i trzecie miejsce podczas trzeciej rundy Wesołych Biegów Górskich w Warszawie na dystansie 10,5 km.