Maniacka Dziesiątka

14 marca w Poznaniu odbyła się 11. Maniacka Dziesiątka. W biegu głównym na atestowanej 10-kilometrowej trasie 7. miejsce z czasem 31:21 zajął Kamil Jastrzębski. Równocześnie Kamil był drugim Polakiem na mecie. Pewne zwycięstwo odniósł Joel Maina Mwangi (29:06), a w samych zawodach udział wzięło 3705 osób.

Kamil [foto R. Ziółkowska]

Michał drugi na koniec City Trail

Sobotnim biegiem w Lesie Dąbrowa lubelscy biegacze zakończyli cykl biegów przełajowych City Trail na dystansie 5 km. Finałowe zawody na błotnistej trasie wygrał Michał Biały, dzięki czemu zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Zwycięzcą City Trail 2014-2015 został Artur Kern z Perfect Runner.

Michał na mecie [foto Radio Lublin]

Kamil wicemistrzem Województwa Lubelskiego

7 marca na terenie Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 4 km drugie miejsce zajął Kamil Młynarz z SKB ulegając jedynie Rafałowi Buczakowi (Agros Zamość).

Medaliści biegu na 4 km: 1. Rafał Buczak 2. Kamil Młynarz 3. Damian Świerdzewski 
Medaliści biegu na 4 km: 1. Rafał Buczak 2. Kamil Młynarz 3. Damian Świerdzewski
Kamil (zielona opaska) na trasie.
Kamil (zielona opaska) na trasie.

Wesołe Biegi Górskie zakończone

Wczoraj w Warszawskiej dzielnicy Wesoła zakończył się cykl Wesołych Biegów Górskich. Zarówno w ostatnim biegu na 10,5 km jak i klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Paweł Biały. Zwyciężył Kamil Artyszuk z Warszawiaky. W całym cyklu na trzech dystansach udział wzięło około 400 biegaczy.

Podium OPEN
Podium OPEN

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) na terenie całej Polski rozegrano szereg biegów upamiętniających bojowników antykomunistycznego podziemia.

Drugie miejsce w biegu Tropem Wilczym w Parku Skaryszewskim w Warszawie z czasem 32:28 zajął Paweł Raczyński z SKB a zwycięzcą został Łukasz Oskierko. Zawody ukończyło 1364 osoby.

Paweł

Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się także w Kraśniku. Podczas imprezy w Parku Jordanowskim udział wzięli członkowie SKB.

Bieg w Kraśniku [foto A. Jackiewicz]
Bieg w Kraśniku [foto A. Jackiewicz]
Więcej zdjęć autorstwa pana Adama na stronach:

https://www.facebook.com/adam.jackiewicz.79/media_set?set=a.840567705989437.1073742976.100001086457021&type=3

https://www.facebook.com/adam.jackiewicz.79/media_set?set=a.840562605989947.1073742975.100001086457021&type=3

Niedzielne półmaratony

W niedzielę 1 marca czterech zawodników naszego klubu zmagało się z dystansem półmaratonu.

Podczas XXXV Półmaratonu Wiązowskiego doszło do zaciekłego pojedynku pomiędzy braćmi Białymi, z których lepszy okazał się ostatecznie Paweł (17. miejsce). Jego brat Michał (wpadł na metę niecałą sekundę później (18 pozycja). Uzyskane przez braci identyczne czasy – 1:14:40 – to ich nowe rekordy życiowe. Bieg ukończyło ponad 1000 osób, z których najszybszy był Szymon Kulka.

W biegu towarzyszącym na dystansie 5 km udział wziął Kamil Jastrzębski, który z czasem 15:04 zajął 4 pozycję. Kilkanaście sekund wcześniej triumfował Piotr Łobodziński z Prefbet Śniadowo Łomża.

Kamil

Tomasz Krasowski oraz Karol Ziemiński wystartowali tymczasem w 41. Półmaratonie Rzym-Ostia. Przy pięknej pogodzie Tomek i Karol pokonali trasę zawodów razem z około 13500 biegaczami z całego świata. Uzyskane wyniki (nieoficjalnie odpowiednio 1:22.47 i 1:32.11) to dobry prognostyk na resztę sezonu. Zwyciężył Kenijczyk Robert Chemosin z najlepszym wynikiem tego roku na tym dystansie.

Tomek i Karol w Morzu Tyrreńskim
Tomek i Karol w Morzu Tyrreńskim

Grzmią Pod Stoczkiem Armaty

W sobotę 21 lutego w Stoczku Łukowskim odbył się XV Ogólnopolski Bieg Uliczny „Grzmią Pod Stoczkiem Armaty”. W ulicznym biegu głównym na dystansie 10 km 5. miejsce zajął Kamil Młynarz (34:37). Zwyciężył Andrzej Starzyński z Ukrainy. Zawody ukończyło 192 osoby.

Bieg główny [foto wirtualnyGarwolin.pl]

Bieg Ku Rogatemu Ranczu

Wysoką formę na początku sezonu po raz kolejny potwierdziła Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB, która zwyciężyła podczas VII Biegu Ku Rogatemu Ranczu na dystansie około 8 km. 8. miejsce wśród mężczyzn zajął jej mąż, Rafał. Pierwszy do linii mety dobiegł Piotr Łobodziński. Szersza relacja z zawodów pod adresem: http://www.biegigorskie.pl/vii-bieg-ku-rogatemu-ranczu/

Rafał na trasie

Dominika i Rafał najszybszą walentynkową parą

8 lutego w Dąbrowie Górniczej rozegrano IV Bieg Walentynkowy. Rywalizację w ciężkich warunkach pogodowych na dystansie 5,5 km zwyciężyło nasze biegające małżeństwo – Dominika i Rafał Ulfik. Zawody ukończyło 183 pary.

Rafał i Dominika [foto T. Skuta]

Górska sobota

14 lutego nasi zawodnicy rywalizowali w dwóch biegach górskich. Dominika i Rafał Ulfik zwyciężyli w Icebug Winter Trial na dystansie 21 km.

Rafał [foto.podhale.pl]
Dominika [foto.podhale.pl]
Z kolei bracia Paweł i Michał Biali zajęli odpowiednie drugie i trzecie miejsce podczas trzeciej rundy Wesołych Biegów Górskich w Warszawie na dystansie 10,5 km.

Paweł (42)
Michał