11 kwietnia w ramach 7. Bieg Częstochowskiego rozegrano Mistrzostwa Polski Budowlańców i Architektów na dystansie 10 km. Srebrny medal Mistrzostw zdobył Rafał Ulfik z SKB (36:25, 19. OPEN). Czwarte miejsce w kategorii kobiet OPEN zajęła jego żona Dominika (36:44).
W sobotę w Ostródzie odbył się dość nietypowy bieg – Vital Sport Arena. 6-kilometrowa trasa biegu wiodła bowiem przez teren i hale odbywających się wtedy targów o tej samej nazwie. Tuż za podium biegu głównego znalazł się czwarty na mecie Paweł Raczyński z SKB. Zwycięzcą został Krzysztof Żebrowski.
Tegorocznym gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych była tradycyjnie Łódź. W rywalizacji na czterech dystansach udział wzięło 570 studentów i pracowników uczelni wyższych, w tym 4 zawodników naszego klubu. Na dłuższym dystansie (ponad 9 km) rewelacyjnie zaprezentował się Kamil Jastrzębski. Kamil zdobył srebrny medal, ulegając jedynie Markowi Kowalskiemu z Gdańska. Jest to pierwszy w historii SKB indywidualny medal AMP. Na tym samym dystansie wysokie pozycje zajęli także: Kamil Młynarz (9.), Michał Biały (17.) oraz Paweł Biały (32.). W krótszym biegu (około 4,5 km) 19. miejsce zajął Damian Jastrzębski. Kamil M., Michał i Damian po raz trzeci przyczynili się do zdobycia drużynowego medalu (tym razem brązowego) przez swoją uczelnię – Politechnikę Lubelską.
W niedzielę w Warszawie został rozegrany 10. PZU Półmaraton Warszawski. W biegu na dystansie 21 km 97 m wystartowało 12 996 zawodników i zawodniczek. Bieg został zdominowany przez zawodników z Kenii. Zwyciężył Limo Kirpop z bardzo dobrym czasem 1.00.52 min. Najlepszy z Polaków Adam Nowicki zajął 7. miejsce – 1:04:34. W Warszawie wystartowało także 4 zawodników SKB Kraśnik. Rewelacyjnie zaprezentowali się: Kamil Jastrzębski, który zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej (5. Polak) – 1:08:15 min (nowy rekord klubu) oraz Kamil Młynarz – 26 miejsce, 1:11:52 min. Dobrze zaprezentowali się też Tomek Krasowski (1:30:50) i Karol Ziemiński (1:30:51).
Kamil [foto M. Walczewski]Drugi Kamil [foto M. Walczewski]
W dniach 27-28 marca rozegrane zostały pierwsze w historii Towerrunning World Championships, czyli Mistrzostwa Świata w Biegu Po Schodach. Ich gospodarzem był budynek Aspire The Torch w Katarze w Doha. Polskę reprezentowali: Piotr Łobodziński – niedawny zwycięzca PŚ w tej dyscyplinie i Dominika Wiśniewska–Ulfik z SKB.
Start [foto Towerrunning World Association]
W kategorii mężczyzn pewnie zwyciężył Piotr. Wśród kobiet jedną z kandydatek do medalu była Dominika, która podczas PŚ w Warszawie pokonała zawodniczki z 2. i 3. miejsca Pucharu. Wielkimi faworytkami były: Austriaczka Andrea Mayr i Australijka Suzy Walsham. W ramach Mistrzostw Świata rozegrane zostały trzy biegi. Jeden z nich był „sprintem”, dwa pozostałe wymagały wbiegnięcia na 51. piętro budynku. Po 2 biegach eliminacyjnych Dominika zajmowała 4. miejsce. O wszystkim zadecydował najbardziej wyczerpujący bieg finałowy. Fantastyczny bieg Dominiki dał jej brązowy medal MŚ!
Kobiece podium mistrzostw [zdjęcie Towerrunning World Association]
Trener Zbigniew Biały: Dominika poleciała do Kataru za własne pieniądze. Udowodniła, że jest nie tylko wybitną zawodniczką w biegach górskich. Podobnie jak rewelacyjna Austriaczka Andrea Mayr doskonale sobie radzi w biegach ulicznych, półmaratonach i biegach górskich. Udział w kilku biegach w Towerrunning – to sprawdzian przed czekającymi Dominikę eliminacjami do ME w Portugalii i MŚ w Walii w biegach górskich.
W niedzielę 22. marca nasi zawodnicy wystartowali w Lublinie w biegu Chęć na Pięć. 5 km trasa wiodła przez Park Saski oraz Stare Miasto. Kamil Młynarz z SKB wywalczył drugie miejsce (16:15) ulegając jedynie, medaliście Mistrzostw Polski, Sebastianowi Smolińskiemu. W kategorii wiekowej M50 nie miał sobie równych Piotr Biały (18:53).
Wczoraj w Szczyrku rozpoczęła się Liga Biegów Górskich 2015. Pierwsze zawody – Bieg Na Klimczok – w kategorii kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik. 10. miejsce OPEN zajął zaś Rafał Ulfik. Rywalizację na dystansie około 8 km ukończyło 183 osoby. Zwyciężył Piotr Koń z RMD Montrail Team.
20 marca w Adamowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. Najlepiej z SKB zaprezentował się Kamil Młynarz, który wywalczył 4. pozycję, tuż za nim finiszował Michał Biały, zaś 6. był Damian Jastrzębski. Zawody wygrał Sebastian Smoliński. Wszyscy nasi zawodnicy reprezentowali Politechnikę Lubelską, która wygrała klasyfikację drużynową.
Najlepsi biegacze Lubelszczyzny: 1. Sebastian Smoliński, 2. Michał Piróg, 3. Paweł Kloc , 4. Kamil Młynarz, 5. Michał Biały, 6. Damian Jastrzębski
W sobotę 14 marca rozegrano V Bieg na Szczyt RONDO 1. Na stołecznych schodach nie mogło zabraknąć Dominiki i Rafała Ulfik z SKB. Nasze biegające małżeństwo dostało się do finału zawodów, gdzie Dominika poprawiając rekord trasy odniosła zwycięstwo w kategorii kobiet a Rafał zajął 12. miejsce wśród mężczyzn.
Także w sobotę rywalizowali najszybsi warszawscy studenci. Podczas trzeciego rzutu Akademickich Mistrzostw Warszawy na terenie SGGW na dystansie około 3 km 7. miejsce zajął Paweł Biały. Zwyciężył Piotr Mielewczyk przed Piotrem Parfianowiczem. Finał cyklu za 2 tygodnie.