XXI Bieg Po Uśmiech

baner_bpu

Już 13 czerwca startuje kolejna edycja imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – „Bieg po Uśmiech”. Zabawa rozpocznie się o godzinie 10.30 w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku , ul. Gmeinera 8.
W tym roku po raz pierwszy oprócz biegów przełajowych dla dzieci na terenie SOS Wioski Dziecięcej organizatorzy zaplanowali 10. kilometrowy bieg ulicami Kraśnika oraz marszobieg o długości 5 km.

Zapisów do obu biegów można dokonać rejestrując się na stronie:
http://www.pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z150613
Opłata startowa wynosi 20 zł. Liczba startujących ograniczona.

Odbędzie się także Bieg Integracyjny, z udziałem osób niepełnosprawnych, a dla Pań „Bieg na obcasach”.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymują tradycyjne trofea sportowe i nagrody. Na wszystkich czeka skromny poczęstunek. Każdy dostaje okolicznościowy dyplom i bez względu na zajętą lokatę może uczestniczyć w losowaniu nagród – niespodzianek. Tegorocznej edycji Imprezy, już tradycyjnie, towarzyszył będzie pokaz ju-jitsu, ratownictwa medycznego i straży pożarnej a także konkursy, gry, zabawy i wiele innych atrakcji.

PROGRAM XXI BIEGU PO UŚMIECH
9.00 Zapisy uczestników
10.30 Uroczyste otwarcie imprezy
10.40 Przejazd motocyklistów grupa MOTOKRAŚNIK
10.45 Bieg integracyjny
10.55 Bieg gości honorowych
11.05 Bieg na szpilkach
11.15 Początek konkurencji biegowych dla dzieci 
11.20 Otwarcie wesołego miasteczka
11.30 Występy dzieci i młodzieży
12.00 Konkurs plastyczny
13.00 Bieg główny im. Andrzeja Kandzierskiego 10 km
13.05 Marszobieg 5 km
14.00 Pokaz ju-jitsu
14.20 Wręczanie nagród za konkurs plastyczny
14.30 Pokaz ratownictwa medycznego
15.05 Ceremonia wręczenia nagród oraz losowanie upominków niespodzianek

Lidzbarski Bieg Uliczny

Dziś w Lidzbarku odbył się XI Lidzbarski Bieg Uliczny. W ramach II Grand Prix Warmii biegacze rywalizowali na dystansie 10 km. Trzecie miejsce w zawodach zajął Paweł Raczyński (32:31). Zwyciężył Łukasz Oskierko z Trisfera.pl

Podium w Lidzbarku
Podium w Lidzbarku

Pierwsze starty na bieżni

W drugi weekend maja nasi zawodnicy rozpoczęli starty na bieżni. W ciągu 5 dni mogliśmy trzykrotnie obserwować przygotowania naszych biegaczy do Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

Pierwszy na tartanie pojawił się Paweł Biały, który w piątek 8 maja podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy wystartował na dystansie 3000 m. Czas 9:09.31 pozwolił mu zająć 6. miejsce. W drugim rzucie (17.05) Paweł wywalczył 8. miejsce na 1500m (4:16.23).

Następnego dnia w Puławach odbył się II Wojewódzki Młodzieżowy Mityng LOZLA. Podczas zawodów drugie miejsce na 800 m zdobył Kamil Młynarz (1:59.47). Damian Jastrzębski w tym samym biegu uzyskał 2:05.19. Dodatkowo Kamil wystartował w biegu na 300 m, który ukończył z czasem 40.48.

800 m w Puławach
800 m w Puławach (Kamil z numerem 10)

Z kolei we wtorek w Lublinie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, gdzie do grona naszych biegaczy dołączył Michał Biały. Srebrny medal mistrzostw na 1500 m wywalczył Kamil Młynarz (4:06.10). Czwarty na mecie był Michał Biały (4:18.11). Damian Jastrzębski po raz kolejny zmagał się z dystansem 800 m, gdzie tym razem z czasem 2:03.64 zajął 4. miejsce. Sztafeta 4×400 m, wraz z Kamilem Młynarzem i Damianem Jastrzębskim, zajęła drugie miejsce z czasem 3:35.26.

Podium AMWL - 1500 m
Podium AMWL – 1500 m

Bieg o Puchar Dziekana WM

W dniu 13. maja odbył się Otwarty Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego na Politechnice Lubelskiej. Start i meta zlokalizowane były pod Rektoratem PL, zaś trasa biegła po terenach zielonych politechniki. W biegu mężczyzn na dystansie 1800 m pewne zwycięstwo odniósł Kamil Młynarz, zaś na 3. miejscu był Michał Biały. Dodatkowo Kamil Młynarz wraz z Kornelią Machnikowską wygrali w, po raz pierwszy rozgrywanym, biegu zespołowym drużyn mieszanych.

Najlepsi w biegu mężczyzn
Najlepsi w biegu mężczyzn

Grapa Vertical

W ramach Pucharu Polski Skyrunning 2015 w sobotę 9 maja w Szczyrku rozegrano UBS Grapa Vertical, czyli pierwszy z trzech biegów Vertical Series. W trakcie 2,8-kilometrowej trasy zawodnicy musieli wbiec na Skrzyczne pokonując 670 m przewyższenia. Z tą formułą doskonale poradziło sobie nasze biegające małżeństwo: Dominika Wiśniewska-Ulfik pewnie zwyciężyła wśród kobiet a jej mąż, Rafał, zajął 9. miejsce OPEN.

Dominika w drodze na Skrzyczne [foto B. Dominiak]

Biegowa majówka

W Warszawie 2 maja odbył się III Bieg Flagi. W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Raczyński z SKB. Wychowanek trenera Zbigniewa Białego zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Paweł dystans 10 km pokonał w 32:14. Zwyciężył Marcin Gałązka – 32:04. Bieg ukończyło 519 osób.

3biegflagi

Z kolei w Siedlcach zostały rozegrane biegi uliczne z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W biegu głównym na dystansie 5 km zwyciężył Kamil Młynarz.

3maj15a

Tego samego dnia w Chinach Dominika Wiśniewska-Ulfik wystartowała w Taipei 101 Run Up. Zawodnicy musieli tam pokonać ponad 2000 schodów i 390 metrów przewyższenia żeby wbiec na 91. piętro wieżowca. Dominika zajmując drugie miejsce potwierdziła swoją wysoką formę i przynależność do światowej czołówki.

Podium pań w Taipei [foto verticalrunning.org]

Udany debiut Kamila Młynarza w maratonie

W niedzielę w Warszawie odbył się 3. Orlen Warsaw Marathon i 85. Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn. W maratonie i w biegu na 10 km wystartowało ponad 20 tys. osób. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik. Kamil Młynarz w swoim debiucie na dystansie 42 km 195 m uzyskał bardzo dobry wynik 2:32:17 i zajął 9. miejsce w MP. Jest to nowy rekord klubu i najlepsze miejsce w MP w maratonie zawodnika z Kraśnika.
„To był mój pierwszy maraton w życiu. Deszcz był akurat dobry, bo schładzał organizm. Warunki były świetne, jednak nogi trochę mi się ślizgały. Chyba złe buty dobrałem. Nie miałem więc pełnego luzu. Celowałem w czas 2:30:00, zabrakło dwóch minut. Jednak cieszę się ze swojego występu. Startu zupełnie się nie bałem, bo otrzymałem od trenera, maratończyka, wiele cennych wskazówek. Wybrałem ORLEN Warsaw Marathon, bo jest tu dużo zawodników na wysokim poziomie i jest z kim biec” – tak swój występ skomentował Kamil po biegu.
Trasę maratonu najszybciej pokonał Etiopczyk Lemi Berhanu (2:07:56). W czołowej dziesiątce znalazło się czterech Etiopczyków, trzech Kenijczyków, Erytrejczyk oraz najlepszy Polak – Henryk Szost (2:10:11).

Kamil Młynarz (2847) na trasie
Kamil Młynarz (2847) na trasie

W biegu OSHEE na 10 km Kamil Jastrzębski ustanowił nowy rekord życiowy – 31:05. Zwyciężył Hillary Kimaiyo z Kenii.

Kamil Jastrzębski (na prowadzeniu grupy)
Kamil Jastrzębski (na prowadzeniu grupy)

Biegowa niedziela

W minioną niedzielę, 26 kwietnia, odbyły się XX Biegi Lewarta. Na dystansie 5 km Michał Biały z czasem 15:58 zajął 2. miejsce ulegając jedynie Witalijowi Mariniczowi (Finisz Kalisz).

Michał na finiszu [www.lubartow24.pl]
Michał na finiszu [www.lubartow24.pl]

Tego samego dnia dwóch naszych reprezentantów rywalizowało w XXXV Biegu Siarkowca. Tomasz Liwak zajął 2 miejsce w kategorii M30 (37:45), zaś Krzysztof Kurzyna był 12. w kategorii M40 (42:23). Bieg ukończyło 196 zawodników.

Tomek na mecie [www.maratontarnobrzeg.pl]
Tomek na mecie [www.maratontarnobrzeg.pl]

Szybki Mózg 2015

W środę 22 kwietnia w okolicach Placu Zbawiciela w Warszawie odbył się pierwszy w tym roku etap cyklu biegów na orientację – Szybki Mózg. Startujący w kategorii profesjonaliści Paweł Biały zajął 22. pozycję. Zwyciężył Piotr Parfianowicz z UNTS Warszawa. We wszystkich biegach udział wzięło około 270 osób.

Mapa etapu [unts.waw.pl]

SKB na biegowych trasach

Pracowity weekend mają za sobą zawodnicy SKB Kraśnik.

Dominika i Rafał Ulfik wystartowali w sobotę w Katowicach podczas XXII Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego na dystansie 10 km. Dominika zwyciężyła wśród kobiet (36:37) a Rafał zajął zaś 15. miejsce OPEN (34:54).

Podium pań w Katowicach [foto siemianowice.pl]

W niedzielę Paweł Raczyński wygrał III Bieg Wojciechowy w Serocku. Dystans 10 km nasz zawodnik pokonał w 33:17.

Paweł [foto Gazeta Powiatowa]
Z kolei Michał i Piotr Biali oraz Krzysztof Kurzyna wzięli udział w Czwartej Dysze do Maratonu w Lublinie. Michał wywalczył 4. miejsce OPEN z czasem o sekundę gorszym od rekordu życiowego (32:54), Piotr zaś zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M-50 (37:37).

mb