Wielka Ursynowska

Z okazji Dni Ursynowskich na Wyściagach w Warszawie rozegrano czwarty bieg Wielka Ursynowska. Podczas rywalizacji na torze wyścigów konnych zawodnicy mieli do pokonania około 5 km. Trzecie miejsce w biegu z czasem 15:54 zajął Paweł Biały z SKB. Zwyciężył Tomasz Szymkowiak. Zawody ukończyło 391 osób.

Podium OPEN
Podium OPEN

Bieg Zawiszy

W ostatnią niedzielę Paweł Raczyński wziął udział w Biegu Zawiszy Sandomierz-Garbów na dystansie 15 km. Paweł pokonał trasę w 54 minuty i odniósł kolejne pewne zwycięstwo w tym sezonie.

racz

Borgholzhausen

Kamil Młynarz 21 sierpnia wystartował podczas mityngu w niemieckim Borgholzhausen. Kamil dystans 5000 m pokonał w 15:46,87 i zajął 3. miejsce.

Najszybsi na 5000 m [foto LC Solbad Ravensberg]
Najszybsi na 5000 m [foto LC Solbad Ravensberg]

Millenium Tower Run Up

W sobotę 22 sierpnia w Wiedniu odbył się 6. bieg po schodach Millenium Tower Run Up. W trakcie zawodów zawodnicy wbiegali trzykrotnie 843 schody. Pewne zwycięstwo w imprezie odniosła Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB. Wśród panów triumfował Piotr Łobodziński.

Najszybsi w Wiedniu [foto OK! Sport]
Najszybsi w Wiedniu [foto OK! Sport]

Goń bolszewika goń

W związku z obchodami kolejnej rocznicy „cudu nad Wisłą” na terenie całej Polski rozegrano liczne biegi upamiętniające to wydarzenie. Nasi zawodnicy 15 sierpnia wystartowali w Ogólnopolskich Biegach Zwycięstwa nad bolszewikami „Goń bolszewika goń” w Jarocinie koło Niska. W rywalizacji na dystansie 5 km najlepiej wypadł trzeci na mecie Damian Walczak (15:45). Piąte i szóste miejsce w zawodach przypadło braciom Białym – kolejno Pawłowi (16:04) i Michałowi (16:18). Zwyciężył Michał Wojciechowski z Tarnobrzega.

SKB w Jarocinie
SKB w Jarocinie

Dominika najlepsza także na Wielką Sowę

W upalną niedzielę 16 sierpnia w Ludwikowicach Kłodzkich został rozegrany 6. Bieg na Wielką Sowę. Podczas zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie trenera Zbigniewa Białego. Dominika Wiśniewska Ulfik zwyciężyła w kategorii kobiet – 44:16.

Dominika [foto Datasport]

Udany bieg rozegrał także Kamil Jastrzębski. W biegu mężczyzn wystartowali Kenijczycy, którzy od startu narzucili ostre, szarpane tempo, próbując uciec przeciwnikom. Na podbiegu na prowadzenie z przewagą kilkunastu metrów wyszedł Kamil i zwyciężył na lotnej premii. Na ostatnich płaskich dwóch kilometrach znów zaatakowali Kenijczycy. Zwyciężył Kwalia Launen (38:18) przed Tanui John (38:38) i Kamilem (38:37).

Kamil [foto Datasport]

Trener Zbigniew Biały: „Wysoka forma Dominiki i Kamila – sprawdzona w ekstremalnych warunkach pogodowych jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się 19 września MŚ w Walii.”

Red Bull 400

Dominika Wiśniewska-Ulfik w ostatnią sobotę wzięła udział w biegu Red Bull 400. Zawody te polegały na wbiegnięciu na szczyt skoczni narciarskiej w Harrachovie (Czechy).

Dominika w drodze na szczyt [foto Lukyn Wagneter]
Dominika okazała się najlepszą z pań! Wśród panów triumfował Turek Ahmet Arslan. Zawody ukończyło prawie 600 osób.

Zwyciężczyni [foto Red Bull]

Paweł Raczyński zwycięża w Działdowie

W sobotę 15 sierpnia w Działdowie koło Olsztyna została rozegrana I Urodzinowa Działdowska Dycha. W 34 stopniowym upale o miłą niespodziankę postarał się Paweł Raczyński, który uciekł rywalom na ostatnich dwóch kilometrach i odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo.

Udany lipiec wychowanków SKB

Bardzo dobre starty mają za sobą dwie wychowanki naszego klubu (obecnie zawodniczki AZS UMCS Lublin) – Alicja Wrona i Ewa Jacniak.

Alicja, o której niedawno wspominaliśmy, wzięła udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Eskilstuna w Szwecji (16-19.07). Alicja zaliczyła bardzo dobry występ, ponieważ awansowała do finału biegu na 200 m, gdzie z czasem 23.61 zajęła rewelacyjne 5. miejsce!

Ewa podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce rozegranych w Krakowie (19-21.07.) z czasem 2:05.51 zajęła 5. miejsce na dystansie 800 m.

Ewa (pierwsza od lewej) [foto Galeria Lekkoatletyczne]
Ewa (pierwsza od lewej) [foto Galeria Lekkoatletyczne]

Podczas tych samych zawodów obie zawodniczki wystartowały jeszcze w sztafecie 4×400 m w barwach AZS UMCS. Sztafeta z naszymi wychowankami poprawiła rekord swojego klubu i zajęła 5. miejsce.

Dziewczyny, gratulujemy 🙂

Dominika złoto, Kamil srebro i awans na MŚ w Walii

W niedzielę w Międzygórzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Anglosaskim i eliminacje do MŚ w Walii. Mistrzostwa odbyły się w ekstremalnych warunkach pogodowych,  gdzie silne opady deszczu, bardzo śliskie i błotniste zbiegi utrudniały zawodnikom rywalizację. W tych warunkach bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie trenera Zbigniewa Białego.

Start pań i weteranów
Start pań i weteranów

W biegu seniorek na ciężkiej, selektywnej trasie najlepiej poradziła sobie Dominika Wiśniewska – Ulfik, która wręcz zdeklasowała swoje rywalki zdobywając kolejny tytuł mistrzyni Polski.

W biegu seniorów do zwycięstwa kandydowało kilku zawodników, w tym Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik. Już po starcie prowadzenie objął Kamil przed Bartłomiejem Przedwojewskim z Juvenii Głuchołazy. Dwójka ta sukcesywnie powiększała przewagę nad resztą biegaczy. Na ostatniej pętli na zbiegu Kamil zaliczył groźnie wyglądający upadek co bezwzględnie wykorzystał Przedwojewski. Srebro to wielki sukces Kamila, który zdołał utrzymać drugie miejsce. Pozycje pozostałych zawodników SKB w kategorii M-20: Walczak Damian 8, Biały Michał 10, Biały Paweł 11, Jastrzębski Damian 16.

Kamil
Kamil
Damian Walczak
Damian Walczak
Michał
Michał
Damian [foto Bystrzyca Kłodzka]
Damian [foto Bystrzyca Kłodzka]
Paweł
Paweł

W dniach 17-20 września Dominika Wiśniewska – Ulfik, Kamil jastrzębski i trener Zbigniew Biały będą reprezentować Polskę na 31. Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich w Betws Y Coed w Walii.

Kamil z trenerem Zbigniewem Białym
Kamil z trenerem Zbigniewem Białym