Na biegowych trasach

W ostatnią niedzielę w Lublinie po raz kolejny wystartował cykl Cztery Dychy Do Maratonu. Tym razem start i meta Pierwszej Dychy zlokalizowana była pod Zamkiem. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej biegu zajął Michał Biały (33:26). Wygrał Andrzej Starzyński z Puław. Piotr Biały wywalczył 4. pozycję w swojej kategorii wiekowej (38:55). W zawodach udział wzięlo 1181 osób, w tym także Krzysztof Kurzyna z SKB.

Podium Pierwszej Dychy
Podium Pierwszej Dychy

Tego samego dnia w Świdwiniu rozegrano II Świdwińską Milę. Pewne zwycięstwo w imprezie odniósł Kamil Młynarz (4:47). Nasz zawodnik zostawił za sobą 47 osób.

Kamil wpada na metę
Kamil wpada na metę

Dzień wcześniej w Płotach, już po raz 19, odbył się Międzynarodowy Bieg Uliczny o Sztachetkę na dystansie 10 km. Kamil Młynarz z SKB zajął V miejsce, z czasem 33:56, i był pierwszym z Polaków na mecie. Bieg wygrał Sergii Rybak  z Ukrainy.

Start biegu [foto fb.com/biegosztachetke]

Z kolei Paweł Raczyński wystartował w niedzielę w silnie obsadzonym biegu ulicznym „5 Białystok Biega„. 10-kilometrową trasę Paweł pokonał w 32:44 i zajął 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Z 768 uczestników najlepszy okazał się Przemysław Dąbrowki z Agro-metal Ostrołęka.

Paweł na Podlasiu 🙂

Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich

Walijska miejscowość Betws Y Coed gościła w tym roku najlepszych biegaczy górskich na świecie. 19 września podczas XXXI Mistrzostw Świata w Biegach Górskich (stylem anglosaskim) biało-czerwone barwy reprezentowali: Dominika Wiśniewska-Ulfik, Kamil Jastrzębski oraz trener Zbiegniew Biały z SKB Kraśnk.

Zbigniew, Dominika i Kamil w Walii
Zbigniew, Dominika i Kamil w Walii

W rywalizacji seniorek na dystansie 8,9 km (480 m przewyższenia) bardzo dobre 22. miejsce zajęła Dominika. Dominika jak zawsze okazała się najszybszą z Polek. Zwyciężyła Stella Chesang z Ugandy.

Start kobiet [foto WMRC Wales]

Kamil bieg seniorów na 13 km (720 m przewyższenia) ukończył na 32. pozycji. Złotym medalistą został Fred Mosubu z Ugandy. Więcej o biegu i Mistrzostwach można przeczytać na oficjalnym blogu Kamila: http://kamiljastrzebski.pl/bieganie/mistrzostwa-swiata-w-betws-y-coed/

Kamil [foto C. Porteous]

W klasyfikacji drużynowej nasze panie wywalczyły 11. pozycję, a panowie 10.

Festiwal Biegowy

W dniach 11-13 września w Krynicy rozegrano PZU Festiwal Biegowy. Podczas trzydniowej rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się Dominika Wiśniewska-Ulfik i Kamil Jastrzębski z SKB.
Pierwszego dnia w Biegu Nocnym na dystnasie 5 km triumfował Kamil (15:20), a Dominika zajęła drugie miejsce wśród pań (17:56).

Kamil po Biegu Nocnym [foto festiwalbiegowy.pl]

W sobotę Dominika wystartowała w 2 biegach: była czwarta w Biegu Kobiet na 600m oraz zwyciężyła podczas Nocnego Minimaratonu (14:40).

Dominika na mecie Biegu Kobiet [foto M. Walczewski]

Ostatniego dnia nasi zawodnicy wzięli udział w Biegu Górskim na Jaworzynę na dystansie 2,6 km. Na szczyt jako najszybsza kobieta wbiegła Dominika, Kamil był zaś drugim mężczyzną.

Bieg Przez Most

W warszawskiej dzielnicy Białołęka odbył się dziś Bieg Przez Most na dystansie 10 km. Drugi na mecie zawodów zameldował się Paweł Raczyński z SKB (33:35) za Krzysztofem Wasiewiczem z Kondycji.

Podium Biegu Przez Most [foto K. Wasiewicz]
Podium Biegu Przez Most [foto K. Wasiewicz]

Biegi przełajowe Legionowo

Paweł Biały wziął dziś udział w XXVII Biegach Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Trasę o długości około 10 km pokonał w 35:53 i zajął 5. miejsce. Zwyciężył Ukrainiec Pavlo Veretskyi. Zawody ukończyło 109 osób.

Start biegu [foto gazetapowiatowa.pl]

Wrześniowe zmagania

Podczas pierwszego weekendu września, oprócz Kamila Jastrzębskiego, który rywalizował w MP w półmaratonie (patrz poprzedni post), pozostała część naszego klubu 6 września startowała w licznych biegach ulicznych.

Kamil Młynarz zwyciężył na dystansie 10 km podczas XXI Ogólnopolskich Biegach im. ks. Stanisława Brzóski w Łukowie. Trasę z Juty do Łukowa Kamil pokonał w 33:33 i zostawił za sobą 75 osób.

odium w Łukowie [foto KB V-Max Adamów]
odium w Łukowie [foto KB V-Max Adamów]

Z kolei Paweł Raczyński wywalczył drugie miejsce w 2. Ćwierćmaratonie Logmaster w Radzyminie. Zwyciężył Przemysław Dąbrowski z Agro-metal Ostrołęka. Zawody ukończyło 190 osób.

Start Ćwierćmaratonu [foto aktywny-relaks-runner.blogspot.com]

W Gorzycach koło Tarnobrzego Damian Walczak, Michał i Piotr Biali wzięli udział w drugiej edycji „Gorzyckiej piątki””. Najlepiej z naszych wypadł trzeci OPEN Damian (15:17). Michał (16:05) i Piotr (18L35) stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. Najszybszy był Artur Kern z Hrubieszowa.

SKB w Gorzycach
SKB w Gorzycach

Rekordowy półmaraton Kamila Jastrzębskiego na MP w Pile

Podczas 25. Półmaratonu Philipsa w Pile padł rekord frekwencji. Na starcie biegu stanęło ponad 3200 zawodników z 20 krajów. Zawodnicy rywalizowali w ekstremalnych warunkach – trasę półmaratonu musieli pokonać w deszczu, kałużach i przy zaledwie jedenastu stopniach Celsjusza. W trakcie biegu zerwała się ulewa i wichura.

Rewelacyjnie w tych warunkach  zaprezentował się Kamil Jastrzębski, który w ubiegłym tygodniu sygnalizował wysoką formę na 5 km. Kamil przebiegł półmaraton w rekordowym czasie 1:07:15. Jest to jego nowy rekord życiowy. Z tym wynikiem wychowanek trenera Zbigniewa Białego zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej i historyczne 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Półmaratonie. Kamil został również Mistrzem Polski studentów.

Kamil w Pile
Kamil w Pile

Zwycięzcą jubileuszowego 25. Półmaratonu Philipsa okazał się Kenijczyk Robert Wambua Mbithi (1:02:29). Mistrzem Polski w Półmaratonie został Artur Kozłowski (1.04.36). Najszybszą kobietą była Katarzyna Kowalska, która ustanawiła nowy rekord trasy – 1:12:39.

Trener Zbigniew Biały: „Wielkie brawa dla Kamila za kolejny doskonały bieg. Pokazał wielką klasę. Historyczne 5. miejsce w klasyfikacji MP seniorów w półmaratonie i mistrzostwo Polski studentów. Za dwa tygodnie Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich Walii, a za rok mam nadzieję bardzo dobry debiut w… maratonie.”

Relacja Kamila: http://kamiljastrzebski.pl/bieganie/rekordowa-pila/

Michał Biały zwycięża w Wielkiej Brytanii!

W ostatnią sobotę sierpnia, w King’s Lynn, w parku The Walks zawodnicy zmierzyli się z 5-kilometrową trasą biegu parkrun. Miłą niespodziankę sprawił Michał Biały, który zwyciężył z czasem 16:08. Bieg ukończyło 200 osób.

W Wielkiej Brytanii narodziła się idea biegów parkrun – cyklicznych i bezpłatnych biegów na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowanych w każdą sobotę o 9.00 rano. Organizacja każdego biegu jest możliwa dzięki sponsorom oraz wolontariuszom. Obecnie biegi parkrun odbywają się w 11. krajach na świecie, z czego ponad połowa wszystkich biegów jest właśnie rozgrywana w Wielkiej Brytanii.

Triathlon Kraśnik

W ostatni weekend Kraśnik był gospodarzem wielkiego wydarzenia sportowego – II Ttriathlonu Kraśnik. Podczas zawodów rywalizowano na dystansie olimpijskim, sprint oraz w sztafetach. W najlepszej drużynie wystartował Kamil Jastrzębski z SKB, który dystans 5 km pokonał w 14:48. W zawodach udział wziął także Artur Hofman.

Kamil [foto krasnik24.pl]

Pracowity weekend Kamila

Kamil Młynarz w sobotę wziął V Biegu Międzyrzeckich Jeziorek w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie zwyciężył na przełajowej trasie o długości około 10 km z czasem 34:26.

Podium w Międzyrzecu [foto KB V-Max Adamów]

Następnego dnia Kamil wystartował w półmaratonie VI Bieg Siedleckiego Jacka. Tam z czasem 1:15:49 zajął 7. miejsce OPEN (2. wśród Polaków). Zwyciężył Kenijczyk Joel Maina Zwangi.

Kamil w Siedlcach [foto M. Walczewski]