Mistrzostwa Zakopanego

Wczoraj w Zakopanem odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. Zawody należały do cyklu Puchar Polski Skyrunning. O ostatecznym miejscu w zawodach decydowała suma czasów z czterech biegów: na Gubałówkę, na Harendzie, na Polanie Szymoszkowej i na Wielką Krokiew. Wśród kobiet równych sobie nie miała Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB, która wygrała z ponad 5-minutową przewagą.

Dominika wbiega na Wielką Krokiew [foto Podhale Sport]

Bieg na Szczyt Pilska

12 lipca w Korbielowie rozegrano XV Bieg Górski na Szczyt Pilska. Dystans 10 km z przewyższeniem +948 m najszybciej z kobiet pokonała Dominika Wiśniewska-Ulfik. Wśród panów triumfował Andrzej Długosz z Rytra.

Podium pań [foto Festiwal Biegowy]

Roztoczańska Trzynastka

Podczas biegu na orientację (rogainingu) po Ziemi Kraśnickiej – Roztoczańskiej Trzynastki – nie mogło zabraknąć naszych biegaczy. Na trasie 6 godzinnej w parze wystartowali Paweł i Michał Biali. Bracia pokonali z mapą około 48 kilometrów i odnieśli pewne zwycięstwo.

Paweł i Michał na trasie [foto Bibliotek Kraśnik]
Więcej na stronie: http://biblioteka.krasnik.pl/rajd/

Volvo Triathlon Series

Paweł Raczyński wraz z kolegami z pracy w ostatnią niedzielę w Nieporęcie wziął udział w sztafecie triathlonowej 2. Volvo Triathlon Series na dystansie 1/4 IM. Paweł 10 i pół kilometrowy bieg ukończył z czasem 32:56, dzięki czemu zapewnił zwycięstwo swojej drużynie – Sklepowi Biegacza.

Stalowa Dycha

W niedzielę w Stalowej Woli odbyła się III Stalowa Dycha. Trzecie miejsce w zawodach zajął Kamil Jastrzębski, który pokonał trasę w 30:50 i został najszybszym Polakiem na mecie. Piotr Biały ukończył bieg z czasem 37:53 i zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zwyciężył Bogdan Semenowycz z Ukrainy. W zawodach sklasyfikowano 378 osób.

Podium w Stalowej [foto stw24.pl]

Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich

Porto Moniz gościło dziś najlepszych biegaczy górskich ze Starego Kontynentu. Na Mistrzostwach Europy WMRA nie mogło zabraknąć medalistów Mistrzostw Polski z SKB. W biało-czerwonych barwach wystartowali Dominika Wiśniewska-Ulfik oraz Kamil Jastrzębski. Naszym zawodnikom towarzyszył trener Zbigniew Biały.

Kobiety rywalizowały na dystansie o 8.25 km długości i 850 m przewyższeń. Dominika była 25. zawodniczką na mecie. Zwyciężyła Austriaczka Andrea Mayr.

Dominika
Dominika

Panowie walczyli na nieco dłuższej trasie – 11.85 km długości i 1250 m przewyższeń. Kamil jako najlepszy z Polaków uplasował się na 34. pozycji. Złotym medalistą został Johan Bugge z Norwegii. Kamil wraz z kolegami zajął 14. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Kamil
Kamil
Reprezentacja Polski na ME [foto BiegiGorskiePL]

Brawo Alicja!

Wspaniałą formę reprezentuje ostatnio wychowanka naszego klubu Alicja Wrona. Obecna zawodniczka AZS UMCS Lublin zdobyła 2 złote medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Kraśniczanka bijąc rekordy życiowe wygrała na 200 (23.88) i 400 metrów (54.90). Alicja już podczas eliminacji na 200 m czasem 23.96 wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy sukcesów na arenie międzynarodowej!

Alicja [foto T. Kasjaniuk]

Bieg „po wodzie”

Kamil Jastrzębski wystartował w ostatni weekend w dość nietypowych zawodach – Les Foulées du Gois we Francji – czyli rywalizacji w biegu „po wodzie”. Zawodnicy w trakcie biegu musieli pokonać 4,15 km po grobli Passage de Gois. Momentami woda sięgała im po uda. Kamil w kategorii elita zajął 16. miejsce. Zwyciężył Piotr Łobodziński.

Kamil [zdjęcie Phot’eau 85]

Bieg Na Żar

W sobotę 27 czerwca w Międzybrodziu Żywieckim rozegrano XVII Międzynarodowy Bieg Górski Na Żar. Na dystansie 6,8 km pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Dominika [foto 1 Second Studio]

Bieg Szklakiem Jana Kochanowskiego

W ostatnią niedzielę miesiąca, w Zwoleniu, odbył się pierwszy Bieg Szlakiem Jana Kochanowskiego na dystansie 7,5 km. Michał Biały z SKB zajął 2 miejsce. Zwyciężył Damian Krzosek z RLTL ZTE Radom. Bieg ukończyło 142. zawodników.

zwolen