W niedzielę PawełRaczyński i MichałBiały walczyli w II Biegu o Miecz Zawiszy Czarnego. Około 13-kilometrowa trasa wiodła z Sandomierza do Garbowa. Z powodu złego oznakowania grupa prowadząca bieg (w tym nasi zawodnicy) już na początku pomyliła trasę i nadrobiła prawie kilometr. W szalonej pogoni za biegaczami, którzy podążyli właściwie „z tarczą” (a raczej mieczem) wrócił Paweł, który zwyciężył z czasem 50:24. Michał był trzeci (51:52).
W ostatni weekend KamilJastrzębski wybrał się na zawody do Ludwikowic Kłodzkich a PawełRaczyński do Działdowa.
Kamil wystartował w 7. Biegu na Wielką Sowę (dystans 9,6 km, przewyższenie +600 m), gdzie zajął trzecią pozycję za dwoma Ukraińcami. Do zwycięzcy, Andrzeja Starzyńskiego, stracił ponad 2 i pół minuty. Zawody ukończyło 486 osób.
Podium w Ludwikowicach
Paweł rywalizował natomiast w 2. Działdowskiej Dysze. Do mety dobiegł na drugiej pozycji z czasem 32:31 za Pawłem Tarasiukiem z Poznania (32:17). W biegu udział wzięło 145 zawodników.
W niedzielę PawełRaczyński rywalizował w XXVI Biegu Jezior Łukcze – Krasne. Na około 5-kilometrowej trasie Paweł wywalczył czwartą pozycję. Zwyciężył Ukrainiec Andrzej Starzyński. Bieg główny ukończyło 267 osób.
W ostatnią sobotę, 5 sierpnia, trójka reprezentantów SKB pod opieką trenera Zbigniewa Białego wybrała się do Gdańska na 23. Bieg Św. Dominika. Nasi biegacze wystartowali w Biegu Elity, w ramach którego rozegrano Mistrzostwa Polski Mężczyzn w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Najlepiej z SKB zaprezentował się MichałBiały, który z nowym rekordem życiowym – 32:38 – zajął 28. miejsce open i 21. w MP.
Michał [foto facebook.com/akskaphoto]PawełBiały z czasem 34:04 był 35. (26. MP).
Paweł [foto facebook.com/akskaphoto]Dwie lokaty dalej uplasował się KamilMłynarz z czasem 35:27. Trasę najszybciej pokonał Ukrainiec Dmytro Lashyn (29:30), a złotym medalistą MP został Szymon Kulka z Lipinek (29:33).
W niedzielę 31 lipca w Międzyrzecu Podlaskim rozegrano I Uliczną Międzyrzecką Dychę. 6. miejsce w zawodach zajął KamilMłynarz. Zwyciężył Bartosz Cerberak z Lubartowa.
W dniach 30-31 lipca w Międzygórzu odbyły Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim. Seniorzy rywalizowali w ramach najstarszego biegu górskiego w Polsce – 24. Biegu Śnieżnickiego. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w Bułgarii. W tym roku zarówno panie jak i panowie rywalizowali na trasie o długości 9,5 km oraz przewyższeniu +935 / -55 m. W biegu rewelacyjnie zaprezentował się KamilJastrzębski z SKB, który po raz pierwszy w historii zdobył złoty medal MP w Międzygórzu. Drugie miejsce zajął Krzysztof Bodurka z KS Cracovia. Na szczyt dotarli także: PawełRaczyński (14. miejsce), RafałUlfik (17.), PawełBiały (18.).
3 lipca w Limanowej rozegrano VIII Międzynarodowy Bieg Górski – Anglosaski „Limanowa Forrest”. Na 6,5 km trasie (300 m przewyższenia) wystartowało nasze biegające małżeństwo. Dominika Wiśniewska-Ulfik wywalczyła trzecie miejsce wśród kobiet, a jej mąż Rafał był 7. open.
W ostatnią sobotę na stadionie KS Wisła w Puławach nasi zawodnicy wystartowali podczas Memoriału Bogusława Mierzejewskiego (V Mityng LOZLA).
MichałBiały i KamilMłynarz rywalizowali na dystansie 5000 m. Michał z nowym rekordem życiowym – 15:26.04 zajął drugą pozycję. Kamil był trzeci z czasem 15:35.69.
PawełBiały zmagał się z kolei z dystansem 1000 m, gdzie z czasem 2:45.81 zajął 11. pozycję.
Wczoraj, 10 lipca, rozegrano trzecią edycję zawodów Barczewo Biega. W biegu ulicznym na dystansie 10 km zwyciężył PawełRaczyński z czasem 33:30 przed Dawidem Worobcem z Olsztyna. Rywalizację ukończyło 146 osób. Jest to trzecie kolejne zwycięstwo Pawła po wcześniejszych triumfach w Radziejowicach i Annopolu.
W sobotę 2 lipca w Arco we Włoszech rozegrano 15. Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich (stylem anglosaskim).
Tradycyjnie na imprezie tej rangi nie mogło zabraknąć zawodnika SKB. W biegu seniorów na dystansie 12,31 km wystartował bowiem KamilJastrzębski.
Trasa Mistrzostw [foto arco2016.com]
Kamil ukończył Mistrzostwa na 48. miejscu z czasem 1:01:57. O swoim starcie opowiada tutaj.
Kamil na trasie [foto facebook.com/emrcharco2016]
Złoty medal wywalczył Włoch Martin Dematteis, który rzutem na taśmę pokonał brata bliźniaka Bernarda. Najlepiej z biało-czerwonych wypadł 16. na mecie Piotr Łobodziński. Drużynowo nasza męska reprezentacja zdobyła 8. pozycję.
Nasi seniorzy podczas ME
W biegu seniorek na 8,54 km tytuł mistrzowski przypadł Brytyjce Emily Collinge. Najlepsza Polka, Anna Celińska, była 11.
W biegu juniorek (4,03 km) rewelacyjnie wypadła Łucja Wiktorowicz z Opoczno Sport Team, która przegrała podium zaledwie o 2 sekundy.
Reprezentacja Polski na ME w Arco (w tym trener Zbigniew Biały) [foto J. Wojtarek]