Przełaje

Kamil Jastrzębski mistrzem Polski w Biegach Górskich

28 maja w Sobótce k. Wrocławia w ramach 23. Biegu na Ślężę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Górskich na krótkim dystansie. W biegu alpejskim na dystansie 5 km wystartowało ponad 500 zawodników. Wielką klasę pokazał Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik, wychowanek trenera Zbigniewa Białego, który w imponującym stylu zdobył tytuł mistrza Polski. Drugi na mecie Krzysztof Bodurka z Cracovii stracił do Kamila ponad pół minuty. W kategorii kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach z Warszawy.

Kamil [foto Datasport]
Kamil w drodze na Ślężę [foto Datasport]

Pozostała część naszego klubu podczas ostatniego weekendu rywalizowała w zawodach koło Kraśnika.

W niedzielę w Annopolu odbyła się impreza biegowa „Z biegiem Wisły – II Festiwal biegowy„. W rodzinnym mieście w przełajowym biegu na 5 km zwyciężył Paweł Raczyński. Na 8. miejscu uplasował się Bartłomiej Kowal, zwycięzca kategorii 16-20 lat. W drugim z biegów, na dystansie 10 km, triumfował Bartosz Ceberak z Lubartowa.

Paweł na prowadzeniu [foto W. Szabat]
Paweł na prowadzeniu [foto W. Szabat]

Tego samego dnia Chodel gościł biegaczy podczas XVIII Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach GP Polski Środkowo – Wschodniej. W biegu głównym dookoła zalewu na dystansie około 5 km bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik. Kamil Młynarz zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 4. miejscu uplasował się Michał Biały. W kategorii M-20 zwyciężył Paweł Biały przed kolegą klubowym Damianem Jastrzębskim. W kategorii M-30 Tomek Liwak zajął II miejsce, a w kategorii M-50 trener Piotr Biały był III. W zawodach zwyciężyli Andrzej Starzyński i Angelika Mach.

Na starcie
Na starcie
Czołówka po pierwszym kole
Czołówka po pierwszym kole
Po biegu, gościnnie Małgorzata Jacniak i Angelika Mach
Po biegu, gościnnie Małgorzata Jacniak i Angelika Mach
Podium OPEN
Podium OPEN

Kamil z brązem AMP

Po raz ósmy z rzędu Łódź gościła najlepszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Na AMPach w sobotę 16 kwietnia wystartowało dwóch naszych biegaczy studiujących na Politechnice Lubelskiej. W biegu na długim dystansie (~9 km) rewelacyjne piąte miejsce zajął Kamil Młynarz. Tym samym Kamil wywalczył brązowy medal mistrzostw w kategorii uczelni technicznych!

Kamil z brązem w kategorii "inżynierów" [foto Multifoto]
Kamil z brązem w kategorii „inżynierów” [foto Multifoto]

Natomiast, w biegu krótkim (~4,5 km) na 44. pozycji uplasował się Damian Jastrzębski. Dzięki postawie Kamila i Damiana Politechnika Lubelska zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Najlepszą ekipą kobiecą okazał się Uniwersytet Gdański. Indywidualnymi mistrzami zostali: Paulina Kaczyńska, Patryk Pawłowski, Angelika Mach i Marek Kowalski. W zawodach udział wzięło ponad 550 studentów.

Złoci medaliści z Polibudy w Lublinie [foto S. Smoliński]
Złoci medaliści z Polibudy w Lublinie [foto S. Smoliński]

Schody, ulica, przełaj

W Prima Aprilis w Holandii Dominika Wiśniewska-Ulfik wystartowała podczas WTC Trappenloop Almere, czyli biegu na szczyt wieżowca Almere pod Amsterdamem w ramach PŚ w Biegach Po Schodach. Dominika tym razem nie dała szans rywalkom i zwyciężyła z 8 sekundową przewagą nad Czeszką Lenką Svabikovą.

Podium w [foto Towerruning Germany]
Podium w [foto Towerruning Germany]

W niedzielę 3-go kwietnia rozegrano 11. PZU Półmaraton Warszawski. W zawodach udział wzięło ponad 12 tysięcy osób. Do mety jako pierwsi dotarli Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti (1:02:14) oraz Kenijka Perendis Lekapana (1:10:41). W biegu udział wzięli także Tomasz Krasowski i Karol Ziemiński z SKB, którzy ukończyli połówkę z czasem 1:37:39.

Tomek i Karol
Tomek i Karol

Tego samego dnia odbył się także XXI Bieg Pierwiosnka w Leszkowicach. W biegu głównym na dystansie 5 km tuż za podium znaleźli się Kamil Młynarz i Damian Jastrzębski. Zwyciężył Artur Kern.

Najszybsi w Biegu Pierwiosnka
Najszybsi w Biegu Pierwiosnka

Z kolei w dniach 4-6 kwietnia w Skwierzynie mundurowi rywalizowali podczas Mistrzostw Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w biegu przełajowym na dystansie 8 km. Trzecie miejsce w zawodach kategorii wiekowej M-35 zajął Tomasz Liwak.

12512679_974400352613065_1052572086239006374_n

AMWL

W piątek 18 marca w Adamowie odbyła się druga runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. W rywalizacji na dystansie 3km trzecie miejsce wywalczył Damian Jastrzębski, piąty był Kamil Młynarz. Zwyciężył Michał Breszka.

Zakończenie CityTrail i Półmaraton Gdynia

W minioną sobotę, odbył się szósty bieg, kończący tegoroczny cykl CityTrail. W tej edycji brało udział trzech zawodników SKB. Najlepszy okazał się Damian Jastrzębski, który w ostatnim biegu zajął 3. miejsce (16:09), co dało mu 4 lokatę w końcowej klasyfikacji. Michał Biały dobiegł jako 5. (16:20) co pozwoliło mu wygrać kategorię M20 na koniec cyklu. Nieobecny w sobotę Piotr Biały miał już zapewnione zwycięstwo w kategorii M50. W ostatnim biegu triumfował Jarosław Bimkiewicz a w całym cyklu Artur Kern. W bieżącej edycji sklasyfikowanych zostało 266 osób. Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CityTrail odbędzie się 31 marca.

Damian  na finiszu [fot. Biegołaki]
Damian na finiszu [fot. Biegołaki]

Tego samego dnia w Warszawie rywalizowali także studenci podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy w Biegach Przełajowych. W ostatnim rzucie na dystansie ok. 4,5 km poza konkursem wystartował Paweł Biały, który zajął 5. miejsce. Bieg wygrał Paweł Krochmal z AKL Ursynów.

Start biegu [foto S. Maliszewski]
Start biegu [foto S. Maliszewski]

W niedzielę rozegrano PZU Gdynia Półmaraton, w którym uczestniczył Kamil Jastrzębski. Kamil ukończył bieg na 7. pozycji (i jako drugi Polak), a uzyskany czas 1:07:49 to drugi wynik w historii naszego klubu. W zawodach udział wzięło 4125 osób. Zwyciężył Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (1:02:41), najszybszym Polakiem został Błażej Brzeziński (1:05:30).

Kamil na prowadzeniu [foto Radio Gdańsk/Anna Michałowska]
Kamil na prowadzeniu [foto Radio Gdańsk/Anna Michałowska]

Dominika piąta na Mistrzostwach Europy

W ostatni weekend nasi zawodnicy biegali po… trzech różnych podłożach.

Pierwsi, w sobotni ranek wystartowali biegacze po schodach – w ramach Biegu na Szczyt Rondo 1. W tym roku warszawski wieżowiec gościł najlepszych zawodników z tej dyscypliny w Europie. W ramach Mistrzostw Europy wystartowało nasze biegające małżeństwo – Dominika i Rafał Ulfik. Na wynik końcowy Mistrzostw składały się trzy biegi: sprinterski (19 pięter) i dwa pełne (38 pięter). Dominika ostatecznie zajęła 5. miejsce, Rafał 21. Tytuły mistrzowskie przypadły Annie Ficner z Pszczyny oraz Christianowi Riedl z Niemiec.

Dominika na mecie [foto  www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]
Dominika na mecie [www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]
Rafał w drodze na szczyt [www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]
Rafał w drodze na szczyt [www.sportografia.pl www.sportevolution.pl]

Równolegle do ME rozegrano także bieg amatorów (1 x 38 pięter), w którym 9. miejsce zajął Kamil Młynarz. Zwyciężył Bartłomiej Gańko z Wrocławia. 12 marca na szczyt Rondo 1 wbiegło prawie 500 osób.

Kamil [foto datasport.pl]
Kamil [foto Datasport]

Tego samego dnia po południu Paweł Biały zmagał się ze stołecznymi studentami (poza konkursem) podczas trzeciego rzutu Akademickich Mistrzostw Warszawy w Biegach Przełajowych na SGGW, gdzie wywalczył 8 pozycję OPEN. Wygrał Michał Bernardelli przed Marcinem Nagórkiem.

Paweł [foto AZS SGGW]
Paweł [foto AZS SGGW]

Z kolei w niedzielę w Lublinie Damian Jastrzębski wziął udział w zawodach ulicznych „Chęć na pięć„. Damian trasę biegu pokonał w 15:59 i zajął czwartą pozycję. Zwyciężył Sebastian Smoliński z Lublina. Rywalizację ukończyło 707 osób.

Start piątki [foto Kurier Lubelski]
Start piątki [foto Kurier Lubelski]

Bieganie w mundurze

Tomasz Liwak z SKB ma właśnie za sobą 2 starty mundurowe. 28 lutego w Sulbinach koło Garwolina wystartował w Biegu Tropem Wilczym na dystansie około 12 km, gdzie wywalczył drugie miejsce w kategorii służb mundurowych.

Ponad tydzień później, 8 marca w Mistrzostwach III Regionalnej Bazy Logistycznej w Biegu Przełajowym w Nisku na 8 km Tomek zwyciężył w kategorii do 35 lat.

Tomek w Sulbinach [foto Wirtualny Garwolin]
Tomek w Sulbinach [foto Wirtualny Garwolin]

CityTrail po raz piąty

Dziś w Lublinie rozegrano piąty bieg z cyklu CityTrail. Na starcie 5-kilometrowej pętli stanęło czterech zawodników SKB. Najlepiej wypadł 4. na mecie Damian Jastrzębski (16:26). Zaraz za nim rywalizację ukończyli kolejno Michał (16:28) i Paweł Biali (16:33). Z kolei Piotr Biały ponownie okazał się najlepszy w kategorii M50 (20:44). Zawody ukończyło 247 osób, a zwyciężył Artur Kern z Perfect Runner Lublin (15:34).

Na finiszu [foto Kurier Lubelski]
Na finiszu [foto Kurier Lubelski]

Na traperskim szklaku

W sobotnie przedpołudnie 30 stycznia odbył się, w malowniczej scenerii lasów, II Bieg Trapera w Kisielewie. Bezkonkurencyjny okazał się Kamil Młynarz z SKB. który wygrał bieg.

Kamil na trasie
Kamil na trasie

Zimowy CityTrail

W minioną sobotę, w Lesie Dąbrowa, w zimowej aurze odbył się czwarty bieg cyklu CityTrail. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników. Michał Biały zajął 6 miejsce (17:10), zaś jego tata Piotr zwyciężył w kategorii M50 (20:08).

Michał na mecie
Michał na mecie