W niedzielę 21 stycznia w Warszawie Kamil Jastrzębski w przeciągu godziny wywalczył podium w dwóch biegach! Najpierw, o godzinie 10 zajął drugie miejsce w Biegu o Puchar Bielan na 5 km z czasem 14:48.
Kamil na Chomiczówce [foto Datasport]
Następnie, o 11 zwyciężył w czwartym Biegu CityTrail, także na 5 km, w Lesie Młocińskim (15:35). W tym samych zawodach 6. lokatę zajął Paweł Biały (17:56).
Kamil w Lesie Młocińskim [foto Ultra Lovers]Paweł [foto Ultra Lovers]
17 grudnia w Węglinie Południowym (Lublin) odbył się bieg „Chęć na pięć„. Pierwsze miejsce w zawodach wywalczyli nasi biegacze. Wśród kobiet najlepsza była PatrycjaMaśloch (19:12) a wśród panów MichałBiały (16:02). Pięć kilometrów pokonało łącznie 735 osób.
Michał na czele stawki [foto facebook.com/ControversyArt]Patrycja na finiszu [foto facebook.com/ControversyArt]
Dzień wcześniej Kamil Młynarz wygrał w 5. Bieg po Choinkę w Mińsku Mazowieckim. Podobnie jak rok temu Kamil wrócił do domu ze świątecznym drzewkiem. 5-kilometrowa trasę pokonał w 16:25. W zawodach uczestniczyło 109 osób.
W sobotę w Ustronie rozegrano Finał Ligi Biegów Górskich – czteroetapowy Eliminator. W kolejnych biegach zawodnicy pokonywali 1700 m (+ 450 m przewyższenia!). Zwycięstwo w zawodach oraz w całym cyklu odniosła Dominika Wiśniewska-Ulfik. Jej mąż, Rafał był 39. w biegu i 55. w cyklu.
Dominika na trasie Eliminatora [foto M. Bogdan]
Również w sobotę startował Kamil Młynarz, który wygrał drugą edycję Gołoborskich Górskich Biegów Bogdana Bali z czasem 37:37.
Tego samego dnia w Kwidzyniu odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych do lat 23. Były to jednocześnie eliminacje do ME w biegach przełajowych w Słowacji. Mistrzami Polski do lat 23 zostali: Sylwia Ślęzak oraz Patryk Błaszczyk. Z zawodnikami U-23 w ramach eliminacji do ME wystartowali seniorzy, którzy do przebiegnięcia mieli 10 km i… musieli szybciej przebiec 8km od mistrza Polski na tym dystansie! Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Jastrzębski z SKB który na ciężkiej technicznie przełajowej trasie i upadku na 3 km zajął II miejsce – 31:52. Zwyciężył Robert Głowala z GKS Wilgi Garwolin – 31:33.
W nocy z soboty na niedzielę Paweł Biały w zespole z Lutosławem Boguszem oraz Pawłem Makarewiczem zajął 11. miejsce w VII Nocnych Manewrów SKPB w Nieporęcie na trasie Alpejska Letnia.
W niedzielę 26 listopada, z okazji dnia górnika, w Bogdance odbył się XI Ogólnopolski Bieg Barbórkowy Solidarności. Na trasie liczącej 12,4 km najlepiej zaprezentował się Michał Biały, który zajął 2 miejsce (39:51). Kamil Młynarz uplasował się na 4 pozycji (40:32).
Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w całej Polsce odbył się szereg biegów.
Drugie miejsce w Warszawie na 10 km za Arkadiuszem Gardzielewskim (30:03) zajął Kamil Jastrzębski (30:30). Stołeczny bieg był największym w Polsce, ukończyło go ponad 15 tysięcy osób!
Podium w Warszawie [foto Aktywna Warszawa]
W Stalowej Woli rywalizowano na dystansie 5 km. Trzecie miejsce wśród panów wywalczył Michał Biały (15:44) a szóste wśród pań Patrycja Maśloch (20:07). Wygrał Stanisław Lebioda, a do mety dotarło prawie 200 osób.
Najszybsi w Stalowej [foto Z. Surowaniec]
Drugie miejsce w Działdowie przypadło Pawłowi Raczyńskiemu. Paweł 5 km przebiegł w 16:19 i przegrał jedynie z Michałem Karbowskim. Rywalizowało 138 osób.
Kamil Młynarz był 9. w Białymstoku, gdzie 10 km pokonał 33:24. Zwyciężył Białorusin Artsiom Lohish (30:49), a w zawodach wystartowało 545 osób.
W V Jesiennym Biegu Potrójnej w Przełęczy Kocierskiej k. Andrychowa pierwsza wśród kobiet na 15-kilometrowej, alpejskiej trasie była DominikaWiśniewska-Ulfik. Najszybszym panem był Krzysztof Bodurka. Biegało 242 osoby.
W niedzielę, 12 listopada Kamil Jastrzębski i Paweł Biały wzięli udział w warszawskiej edycji CityTrail. Kamil triumfował z czasem 14:59 a Paweł z czasem 16:50 był szósty. W Lesie Młocińskim współzawodniczyło 574 biegaczy.
W niedzielę 5 listopada w Puławach rozegrano XXVIII Ogólnopolskie Biegi Niepodległości. Zawody miały charakter uliczno-przełajowy. W biegu na ok. 5 km zwyciężył PawełBiały (16:12). W biegu głównym na ok. 10 km czwarty był jego brat, Michał (31:59), a zwyciężył Ukrainiec Andrzej Starzyński (30:10).
Bracia Biali
Tego samego dnia KamilMłynarz rywalizował w III Skórzeckim Biegu Niepodległości. Kamil triumfował tam na dystansie 5 km z czasem 15:42.
Kamil M. [foto B. Krasnodębski]
Także w niedzielę na trasie Gubin-Guben odbył się V Bieg BiegamBoLubie Bez Granic na dystansie 10 km. Trzecie miejsce z czasem (32:41) wywalczył PawełRaczyński. Wygrał Kamil Makoś (31:57).
Paweł R.
Tydzień temu, 28 października Dominika Wiśniewska-Ulfik była najlepsza w 4. Biegu o Złotą Szyszkę w Bystrej Śląskiej. Bieg na dystansie 14 km miał charakter anglosaski (+767/ -786 m). Wśród panów pierwszy był Krzysztof Bodurka.
22 października w Lublinie rozegrano 1. Półmaraton Lubelski. Na starcie tego biegu nie mogło zabraknąć zawodników SKB. Pewne zwycięstwo w zawodach odniósł, zwycięzca ostatniej Pierwszej Dychy oraz tegorocznego Półmaratonu Kraśnickiego, Michał Biały. Uzyskany rezultat – 1:11:02 – to jego nowy rekord życiowy.
[foto lublin.wyborcza.pl]
Drugi linię mety przeciął Kamil Młynarz (1:12:48), który nie wytrzymał narzuconego przez Michała od połowy trasy tempa. Drugie miejsce wśród pań zajęła Patrycja Maśloch (1:30:02), która uległa jedynie Aleksandrze Jakubczak z Zamościa (1:23:16). Półmaraton ukończyli także AleksandraUfniarz (2:07:59), ArturHofman (1:46:30) oraz ZbigniewBiały (1:41:13, 6. miejsce w kategorii wiekowej). Powyższe rezultaty pozwoliły nam zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
W piątek 20 października PawełRaczyński zdobył brązowy medal Mistrzostw Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1-11DKPanc w biegach przełajowych, które rozegrano na dystansie 8000 m w Krośnie Nadodrzańskim.
W sobotę, dzień przed Półmaratonem Lubelskim, Kamil Młynarz triumfował w IV Siedlecki Biegu Prawie Górskim, gdzie pokonał dystans ok. 10 km w 36:34.
W niedzielę w Zakopanem odbył się X Aplinsport Tatrzański Bieg Pod Górę, czyli bieg na Kasprowy Wierch, podczas którego zawodnicy na dystansie 8,5 km pokonują 1072 m przewyższenia. Najwyższy stopień podium wśród pań wywalczyła DominikaWiśniewska-Ulfik (1:02:26). Drugie miejsce wśród panów, za Andrzejem Długoszem, zajął Kamil Jastrzębski (48:56). 9. na szczycie był RafałUlfik (56:39). Rywalizacja miała rangę Mistrzostw Polski Skyrunning Vertical KM.
Dominika w Tatrach [foto Julita Chudko Photography +]
W sobotę w okolicach Słonecznej Polany w Kraśniku odbyły się ostatnie, czwarte zawody z cyklu „Bieganie łączy pokolenia„.
W biegach dziecięcych i młodzieżowych udział wzięło ponad 60 uczestników. W biegu na 1000 m dziewcząt rocznik 2002-2003 całe podium przypadło wychowankom trenera Mariana Sarny. Zwyciężyła Julia Wołoszyn (4:20) przed Wiktorią (4:22) i Weroniką Ciepła (4:30).
Julia na finiszu [foto Ultima Sport]
W biegu głównym na dystansie 5 km najlepsi okazali się Patrycja Maśloch (21:07) oraz Michał Biały (16:54). Drugi na mecie był Paweł Biały (17:31). Bieg ukończyli także: Waldemar Wiech (25:07, 2m M50), trener Zbigniew Biały (22:55, 1m M60) oraz Roman Ośka (27:28, 2m M60). Piątkę ukończyło 53 osoby.
Michał Biały [foto krasnik24.pl]
W niedzielę Paweł Raczyński oraz Tomasz Liwak w barwach swoich jednostek wojskowych wystartowali w VI Novita Połmaratonie Zielonogórskim. Impreza miała rangę Mistrzostw Polski Wojska Polskiego. Paweł z czasem 1:13:41 był 17., a Tomek z czasem 1:24:14 105. W zawodach wygrał Adam Nowicki (1:06:06).
Paweł po biegu
Z kolei Dominika Wiśniewska-Ulfik triumfowała w Biegu Na Jaworzynę, rozgrywanym w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy. Trasa miała charakter alpejski i liczyła 2,6 km (+470 m). Dominika z czasem 20:51 wyprzedziła druga na szczycie, Izabellę Zatorską, o ponad 2,5 minuty. Dzień wcześniej Dominika wygrała w Cechini Runek Run na dystansie 17 km (+607/-649 m) z czasem 1:13:45!
Najszybsze na Jaworzynę [foto I. Zatorska]
Największe emocje kraśnickich kibiców wzbudził jednak w ten weekend 35. Wrocław Maraton, gdzie na królewskim dystansie debiutował KamilJastrzębski. Kamil, który ostatnio poprawił rekord klubu w półmaratonie, potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Osiągnięty wynik – 2:21:36 – zagwarantował mu 6. miejsce open na mecie i pierwsze w kategorii Polaków. Oczywiście jest to nowy rekord klubu. Warto podkreślić, że z tym rezultatem Kamil został najszybszym Kraśniczaninem na 42,2 km w historii. Poprzedni „rekord miasta” należał do pierwszego trenera Kamila – Zbigniewa Białego, który 37 lat temu uzyskał w Dębnie czas 2:25:37. Zwycięzcą wrocławskiego maratonu został Kenijczyk Abel Kibet Rop (2:13:36). W tym roku stolica Dolnego Śląska gościła 4630 maratończyków.
Podium Polaków we Wrocławiu
Na koniec weekendu, w niedzielę wieczorem, Kamil Młynarz biegał w 1. mili Mareckiej, gdzie z czasem 4:30 zajął drugie miejsce za Piotrem Mielewczykiem.
Tegorocznym gospodarzem ME w Biegach Górskich była miejscowość Kamnik na Słowenii. 8 lipca seniorzy rywalizowali w biegu alpejskim na dystansie 12 km. Kamil Jastrzębski zameldował się na mecie jako 45. zawodnik. Kamil nie jest zadowolony ze swojego startu, o czym pisze szerzej na swoim fanpagu:
W sobotę 1 lipca rozegrano VI Półmaraton Tradycji w Lesie Gułowskim Adamów. W biegu towarzyszącym na dystansie 5 km triumfował Kamil Młynarz z czasem 17:18.
W niedzielę 2 lipca odbył się IX Międzynarodowy Bieg Górski-Anglosaski „Limanowa Forrest” na dystansie 7 km. Drugie miejsce w zawodach zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik. Zwyciężyła Olena Kytyca z Ukrainy.
W sobotę 27 maja DamianWalczak zwyciężył na dystansie 5 km podczas V edycji Veolia Ursus Biega w Warszawie. Uzyskany rezultat – 15:20 – to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się MP na tym dystansie. Drugi był Damian Drzewiecki (15:24).
Damian na mecie
Tego samego dnia w Sobótce k/Wrocławia rozegrano 24. Bieg Górski na Ślężę na dystansie 5 km. W kategorii kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska – Ulfik. W kategorii mężczyzn Rafał Ulfik zajął 5. miejsce. Zwyciężył Bartłomiej Przedwojewski – brązowy medalista MP z Międzygórza. W zawodach udział wzięło 508 zawodników.
Następnego dnia z dystansem 10 km po raz kolejny zmagał się w tym roku Kamil Jastrzębski. Kamil w 15. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w Łodzi zajął 5. miejsce (jednocześnie będąc pierwszym Polakiem) z nowym rekordem klubu – 30:05. Triumfował z czasem 29:33 Kenijczyk Joseph Mutwantheu Mumo. Zawody ukończyło 4354 osoby.
Czołówka w Łodzi
Z kolei Paweł Raczyński po raz trzeci triumfował w rodzinnym mieście Annopolu podczas Festiwalu biegowego „Z biegiem Wisły” na dystansie 10 km. Drugi na mecie był Dariusz Listopad (36:15).
Podium w Annopolu
Duża grupa naszych biegaczy wystartowała w Wiosennych Biegach Przełajowych w Chodlu. W biegu głównym na dystansie 5 km Michał Biały wywalczył najniższy stopień podium open a Tomek Liwak był drugi w swojej kategorii wiekowej. Najlepszy okazał się Dariusz Kuzdra z Zamościa. W silnie obsadzonej kategorii kobiet Patrycja Maśloch zajęła 5. miejsce. Zwyciężyła Aleksandra Jakubczak z Agrosu Zamość.
Najszybsi w Chodlu
W biegach młodzieżowych najlepiej zaprezentował się Rafał Rafalski z ZS nr 3. Wychowanek trenera Zbigniewa Białego zwyciężył w biegu na 2 km .
Biegi młodzieżowe
700 m dziewcząt 2005/2004 Aleksandra Zapalska – III miejsce
1000m dziewcząt 2003 Wiktoria Ciepła – II miejsce WeronikaCiepła – IV miejsce
2000 m dziewcząt 2001/02 OlgaNitkiewicz – II miejsce PatrycjaCichoń – III miejsce
2000 m chłopców 2001/02 Mateusz Stępniak – III miejsce
Młodzi adepci SKB
Natomiast KamilMłynarz kontynuował swoje starty w Grand Prix Traktu Brzeskiego. Tym razem rywalizowano w Mińsku Mazowieckim, gdzie Kamil na atestowanej Mazowieckiej Piątce z czasem 15:59 zajął 4. miejsce. Zwyciężył Dymytro Didovodvik z Ukrainy (14:59). Z dystansem 5 km zmagało się 395 osób.