Przełaje

Dominika piąta w Chinach

W niedzielę 19 maja Kamil Młynarz zwyciężył w „5 dla Strażaka” w Mińsku Mazowieckim z czasem 18:17. W zawodach udział wzięło 124 osoby.

Kamil na prowadzeniu [foto Vincec Foto]
Kamil M. na prowadzeniu [foto Vincec Foto]

Z kolei w sobotę 25 maja wieczorem w Łodzi rozegrano 17. Bieg Ulicą Piotrkowską. Siódme miejsce w zawodach z czasem 30:24 zajął Kamil Jastrzębski. Zwyciężył Etiopczyk Gelaw Getaye Fisseha (29:27). Bieg ukończyło prawie 5000 osób!

Kamil J. na finiszu [foto Datasport]
Kamil J. na finiszu [foto Datasport]

Natomiast w niedzielę 26 maja Dominika Wiśniewska-Ulfik wystartowała w Chinach. Podczas zawodów PAFC International Vertical Marathon Masters w Shenzhen wbiegła na szczyt PingAn Finance Centre. Jest to czwarty co do wielkości budynek na świecie (599 m). Pokonanie 116 pięter (!) (ponad 3200 schodów) zajęło Dominice 25 minut i 10 sekund. Rezultat ten zapewnił jej piąte miejsce wśród kobiet. Zwyciężyła Chinka Muhua Jian (23:06).

Elita kobiet w Shenzen
Elita kobiet w Shenzhen [foto Melisa Pml]
Tego samego dnia Kamil Młynarz zajął 15. miejsce w Mazowieckiej Piętnastce z czasem 55:26.

MP w Biegu Górskim i kwalifikacja Michała na ME.

W sobotę 18 maja w Sobótce w ramach Biegu na Ślęże odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. Trasa miała 5 km długości, a różnica wysokości wynosiła 530 m. Rewelacyjnie zaprezentował się Michał Biały, który wywalczył 4 pozycję (26:46), tracąc do brązowego medalisty, Dawida Maliny, tylko 9 sekund. Złoto dla Sylwestra Lepiarza (25:36), srebro dla Krzysztofa Bodurki (25:44). Michał wypełnił tym samym warunek kwalifikacji na Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwajcarii. W Mistrzostwach Polski 9 miejsce zajął Kamil Młynarz (28:55), a Rafał Ulfik był 14 (30:40). Wśród kobiet wysokie 5 miejsce zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik (33:50).

Michał [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Michał [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Dominika [fot. Jacek Bagiński]
Dominika [fot. Jacek Bagiński]
Kamil [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Kamil [fot. fb.com/pstrykam.znikam]
Rafał [fot. Jacek Bagiński]
Rafał [fot. Jacek Bagiński]
 

Następnego dnia w niedzielę rozegrano XXI Wiosenne Biegi Przełajowe w Chodlu. Na 5 km trasie drugie miejsce w klasyfikacji OPEN zajął Michał Biały a wśród kobiet 4 pozycję zajęła Magdalena Wójcicka. W kategorii powyżej 60 lat zwyciężył trener Zbigniew Biały, a Piotr Biały był 5 w kategorii M50.

Bracia Biali biegają na dychę

W sobotę w warszawskim Lesie Kabackim rozegrano czwartą rundę Grand Prix Warszawy Ursynów. Piąte miejsce na 10-kilometrowej trasie zajął Paweł Biały z SKB (35:05). W zawodach udział wzięło 221 osób, a najszybszy okazał się Artur Jabłoński (33:28). Na półmetku rywalizacji Paweł plasuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Paweł na finiszu [foto biegi.waw.pl]
Paweł na finiszu [foto biegi.waw.pl]

Z kolei w niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbyła się Czwarta Dycha Do Maratonu. Podczas zawodów wysoką formę potwierdził Michał Biały. Michał zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Arturowi Kernowi z Hrubieszowa (32:22). Uzyskany przez Michała rezultat – 32:23 – to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski na 10000 m. Dyszkę w Lublinie ukończyło 1031 biegaczy.

Michał na mecie [foto Dziennik Wschodni]
Michał na mecie [foto Dziennik Wschodni]

Tego samego dnia w Holandii Kamil Jastrzębski próbował swoich sił w NN Marathon Rotterdam. Niestety po połowie dystansu (w 1:08:20) Kamil z powodu urazu stawu skokowego zszedł z trasy.

Tydzień wcześniej w naszej stolicy Karol Ziemiński i Tomasz Krasowski z czasem 1:51:14 ukończyli 14. PZU Półmaraton Warszawski.

Pawły biegają przełaje 2

21 marca Paweł Raczyński wziął udział w Mistrzostwach 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w biegach przełajowych w Świętoszowie.

54435455_1882205858557778_302222855616069632_n
Podium w Świętoszowie

W sobotę 23 marca w stołecznym Lesie Kabackim rozegrano trzeci bieg z cyklu Grand Prix Warszawy. Na 10-kilometrowej, przełajowej trasie dobrze zaprezentował się Paweł Biały z SKB, który z czasem 35:02 zajął 8. miejsce. Zawody ukończyło ok. 280 osób.

Paweł w Lesie Kabackim [foto Festiwal Biegowy]
W Lesie Kabackim [foto Festiwal Biegowy]

Pawły biegają przełaje

W piątek 8 marca Paweł Raczyński zwyciężył w Mistrzostwach 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w biegach przełajowych na dystans 8 km, które odbyły się w Międzyrzecu.

Podium w Międzyrzeczu
Podium w Międzyrzeczu

Następnego dnia Paweł Biały wziął udział w drugim biegu z cyklu Grand Prix Warszawy. 10-kilometrową, przełajową trasę po Lesie Kabacki pokonał w 35:44, co dało mu 6. miejsce. Zwyciężył Artur Jabłoński (32:39), a zawody ukończyło 281 osób.

Start na Ursynowie [foto Halo Ursynów]
Start na Ursynowie [foto Halo Ursynów]

Paweł Biały piąty w Kabatach

W sobotę w Lesie Kabackim w Warszawie ruszył kolejny, 30. sezon Grand Prix Warszawy – najstarszego cyklu biegów w Polsce! W przełajowym biegu na dystansie 10 km piąte miejsce z czasem 36:12 zajął Paweł Biały. Najszybszy był Sebastian Polak (34:10), a zawody ukończyło 288 osób.

Paweł [foto biegi.waw.pl]
Paweł [foto biegi.waw.pl]

Kolejne zwycięstwo Kamila w CityTrail

W sobotę 12 stycznia w Warszawie Kamil Jastrzębski po raz kolejny zwyciężył w biegu CityTrail. 5-kilometrową trasę pokonał w 15:53.

Kamil podczas CityTrail [foto
Kamil podczas CityTrail [foto CityTrail]

Eliminacje do ME w przełajach

W sobotę 17 listopada w Namysłowie rozegrano PZLA Mistrzostwa Polski U23 w biegach przełajowych. Razem z młodzieżowcami rywalizowali seniorzy, dla bieg miał charakter eliminacji do Mistrzostw Europy. Złotym medalistą na dystansie ok. 8 km został Dariusz Boratyński z AZS AWF Wrocław (24:37). Zaraz za nim na metę wpadł Kamil Jastrzębski z SKB (24:50), który walczył o przepustkę na ME.

Michał zwycięża w Lublinie. Kamil z nowym rekordem klubu.

W sobotę 13 października w Siedlcach odbył się V Bieg „prawie” Górski na dystansie ok. 10 km. Trzecie zwycięstwo z rzędu w zawodach odniósł Kamil Młynarz (37:47).

Kamil M. [foto M. Radzikowski]
Kamil M. [foto M. Radzikowski]

Tego samego dnia w Puszczy Kampinoskiej pod Warszawą rozegrano VI Maraton Kampioski. W rywalizacji na dystansie ultra (ok. 60 km) trzecie miejsce z czasem 4:58:46 zajął Paweł Biały. Najlepszy okazał się Przemysław Kaliński z Ursusa (4:30:13).

Podium ultra [foto ekobiegi.pl]
Podium ultra [foto ekobiegi.pl]
Następny dzień dostarczył nam jeszcze większe emocje.

W Lublinie odbył się 2. LOTTO Półmaraton Lubelski. W zawodach pewnie triumfował Michał Biały z czasem 1:14:34. Drugi na mecie Michał Płecha z Chodla stracił do naszego zawodnika prawie 2 minuty. W biegu uczestniczył także Artur Hofman (1:54:09). Zawody ukończyło 705 osób, w tym wielu Kraśniczan. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Warto przypomnieć, że Michał triumfował już na tej imprezie rok temu.

Michał w drodze po zwycięstwo [foto W. Szubartowski]
Michał w drodze po zwycięstwo [foto W. Szubartowski]

W niedzielę rozegrano także 19. PKO Poznań Maraton. Maraton został zdominowany przez zawodników z Afryki. Zwyciężył Kenijczyk Kyeva Cosmas Mutuku, który pobił rekord trasy – 2:11:45. Drugi na mecie Etiopczyk Belachew Endale Abayneh przegrał z Kenijczykiem zaledwie o… 6 sekund. Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Jastrzębski z SKB , który zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej (najlepszy Polak) i ustanowił nowy rekord życiowy i klubu – 2:19:55 min. Do 30 km Kamil biegł perfekcyjne na bardzo dobry wynik w granicach – 2:17. Końcowe kilometry okazały się jednak samotną walką z własnymi słabościami i przeciwnym wiatrem. Poznań Maraton ukończyło 4 877 biegaczy.

Kamil J. [foto Hernik Team]
Kamil J. w okolicach 25 km [foto Hernik Team]

94 PZLA Mistrzostwa Polski

W dniach 20 – 22 lipca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Trzech naszych reprezentantów wystartowało w biegu na 5000 m. Najlepiej zaprezentował się Kamil Jastrzębski, który zajął 5. miejsce z czasem 14:31.45. Kamil Młynarz przekroczył linię mety na 11 pozycji, a jako 17. ukończył bieg Michał Biały (15:42.03). Złoty medal zdobył Krystian Zalewski z UKS Barnim Goleniów (14:15.59). Lokata Kamila Jastrzębskiego to najlepsza start na MP na bieżni w historii SKB. Wcześniej, w 2010 r., 6. miejsce na dystansie 800 m wywalczył Arkadiusz Mostrąg.

Kamil Jastrzębski (nr 2 na spodenkach)

W biegach kobiet na 200 m i 400 m bardzo dobrze zaprezentowała się Alicja Wrona. Wychowanka SKB Kraśnik, aktualnie biegająca w barwach AZS UMCS Lublin – zajęła 6. miejsce w biegu na 200 m – 24.13. zwyciężyła juniorka Martyna Kotwiła z RLTL Radom – 22.99, która ustanowiła nowy rekord Polski U20. W biegu eliminacyjnym na 400 m Alicja pobiegła w czasie 55.02.

Dzień wcześniej w Warszawie rozegrano czwarty bieg w ramach Pucharu Maratonu Warszawskiego. Trzecie miejsce na 20-kilometrowej trasie z czasem 1:15:22 zajął Paweł Biały. Bieg w Parku Młocińskim ukończyło około 190 osób.

Także w sobotę w Moskwie miał miejsce Ostankino TV Tower Run. Bieg prowadził po 1704 stopniach 337 metrów w górę. Drugie miejsce wśród pań wywalczyła Dominika Wiśniewska-Ulfik (12:47). Zwyciężyła Cindy Harris (12:15).

37751284_1813566605377767_7297830093731135488_o
Dominika w Moskwie