Wczoraj w Warszawie wystartowała tegoroczna edycja „Szybkiego Mózgu„. Pierwszy etap na Mokotowie (okolice ul. Rzymowskiego) przyciągnął ponad 230 biegaczy na orientację. 14. miejsce w zawodach na trasie profesjonaliści (5,3 km) zajął Paweł Biały.
W tym roku Kraśnik Półmaraton „przebiegł” pod dyktandem naszych biegaczy. Pewne zwycięstwo w biegu na dystansie 21,1 km odniósł Michał Biały (1:14:13).
Michał [foto krasnik24.pl]
Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Kamil Młynarz (1:16:30) oraz Paweł Biały (1:17:24).
Czwarte miejsce wśród kobiet zajęła Patrycja Maśloch (1:31:45). Zwyciężyła Anna Jakubczak z Zamościa.
Patrycja [foto krasnik24.pl]
W barwach SKB „połówkę” ukończyli także Krzysztof Kurzyna (1:38:22) oraz najstarszy uczestnik biegu – Roman Ośka (1:56:14).
W Zielonym Biegu na 5 km triumfował Paweł Raczyński (17:39). W biegu towarzyszącym udział wziął też RafałRafalski.
Trener Zbigniew Biały i najszybsi wychowankowie [foto krasnik24.pl]
Oba biegu ukończyło łącznie ponad 250 osób. Impreza pod hasłem „Biegam, pomagam, zwyciężam”, podobnie jak rok temu, miała charakter charytatywny.
We wtorek w Warszawie rozegrano 1 rundę cyklu biegów górskich „Monte Kazura„. Drugie miejsce w zawodach na dystansie 5 km za Łukaszem Baranowem zajął Paweł Biały z SKB. Bieg ukończyło 183 osoby.
W niedzielę w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się ostatnia, Czwarta Dycha do Maratonu. Po raz kolejny padł rekord frekwencji – biegł ukończyło 1677 osób, w tym kilkudziesięciu biegaczy z powiatu kraśnickiego. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biegacze z SKB. W klasyfikacji kobiet Patrycja Maśloch wywalczyła 9. pozycję z czasem 41:37. Michał Biały zajął II miejsce open z czasem 32:50. Paweł Raczyński był IV (33:11), Paweł Biały 9. (34:23), Kamil Młynarz 24. (36:25). Rewelacyjnie zaprezentował się też 71-letni Roman Ośka, który przebiegł 10 km w 51:23! W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Bartosz Ceberak z Lubartowa – 32:40 oraz Mariola Stasiewicz z Białej Podlaskiej – 35:50.
To nie prima aprilis, 1 kwietnia Kamil Młynarz spróbował swoich sił w duathlonie! Podczas III Leniwego Duathlonu w Iganie Nowym na długim dystansie (3 km bieg + 18 km rower + 3 km bieg) z czasem 1:29:47 zajął 11. pozycję. Zwyciężył Michał Lach.
Kamil na rowerze [foto D. Sikorski i M. Drabio]
Z kolei 4 kwietnia Kamil wystartował w Siedleckiej lidze biegowej o Złote Kolce. W rywalizacji na bieżni Kamil zwyciężył na dystansie 3000 m z czasem 9:16.57.
W niedzielę 2 kwietnia odbyła się Mielecka Dycha z „JOY Fitness Club”. Trzecie miejsce w zawodach z czasem 35:09 zajął Paweł Raczyński z SKB. Zwyciężył Andrzej Starzyński z Ukrainy.
W czwartek 16 marca w Paryżu rozegrano Verticale De La Tour Eiffel, czyli bieg na Wieżę Eiffla. 13. miejsce w rywalizacji pań zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik, która na szczyt dotarła w 13:01.67. Zwyciężyła Suzy Walsham z Australii przed Dominiką Stelmach.
W sobotę 25 marca Paweł Biały wziął udział w finałowej rundzie leśnych biegów na orientację WesolInO. Na trasie średnio-zaawansowanej BM (3,7 km) zajął 8. pozycję.
Następnego dnia odbył się 12. PZU Półmaraton Warszawski, który z czasem 1:48:45 ukończył Tomasz Krasowski.
W minioną niedzielę, 19 marca, odbył się bieg z cyklu Chęć na Pięć – tym razem po raz pierwszy rozgrywany na trasie przełajowej w Starym Gaju w Lublinie. Na 5 km trasie wystartowało dwóch zawodników SKB Kraśnik. Michał Biały stanął na drugim miejscu podium (16:54), zaś Paweł Raczyński zajął 6. miejsce (17:49). Bieg ukończyło 674 zawodników.
Podium biegu [fot. Przemysław Gąbka]
Dzień wcześniej w Warszawie Paweł Biały wziął udział w Biegu SGGW. Paweł wystartował poza konkursem w przełajowym biegu studenckim na dystansie ok 4,5 km, gdzie zajął 9. miejsce.
Wczoraj w Warszawie odbył się piąty (dodatkowy) etap cyklu biegów na orientację „Warszawa Nocą„. Tym razem rywalizowano na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zawody miały charakter startu masowego i zgromadziły ponad 200 biegaczy. 8. miejsce na trasie profesjonaliści (6,4 km) z czasem 28:25 zajął Paweł Biały. Zwyciężył Piotr Parfianowicz.
Ten weekend przyniósł nam rozstrzygnięcia Wesołych Biegów Górskich w Warszawie oraz CityTrail w Lublinie. W piątej rundzie zmagań po stołecznych wydmach Paweł Biały zajął drugie miejsce na dystansie 10,5 km z czasem 40:12. Tym samym w klasyfikacji końcowej Paweł wywalczył także drugą pozycję. Ostatni bieg oraz cały cykl zwyciężył Tomasz Mikulski z Łazów.
Paweł w Warszawie [foto przetartyszlak.pl]
Z kolei w szóstym biegu lubelskiego CityTrail Damian Jastrzębski był 11. Dystans 5 km pokonał w 17:58. Podobnie jak w Warszawie, zwycięzca finałowego biegu – Artur Kern z Hrubieszowa – triumfował w całym cyklu. Rywalizację w Lesie Dąbrowa ukończyło tym razem 352 osoby.
Damian w Lublinie [foto Kurier Lubelski]
W sobotę w Warszawie rozegrano także Bieg na Szczyt Rondo 1, zaliczany do Pucharu Świata w Biegach Po Schodach. W silnej, międzynarodowej obsadzie nie mogło zabraknąć Dominiki i Rafała Ulfik. Powracająca do treningów Dominika na 37. piętro wbiegła jako 7. kobieta z czasem 6:01. Rafał był zaś 22. OPEN z czasem 4:36. Najlepsi w zawodach okazali się Anna Ficner i Piotr Łobodziński. Na szczyt wieżowca dotarło 478 uczestników.
Dominika na szczycie [foto Festiwal Biegowy]
Natomiast w niedzielę 12 marca Kamil Młynarz po raz drugi w tym miesiącu zmagał się z dystansem półmaratonu, tym razem podczas Biegu Zielonych Sznurowadeł w Puławach. Kamil połówkę ukończył w 1:17:29 i zajął trzecie miejsce na podium. Zwyciężył Michał Orzeł z Lublina (1:14:29), a rywalizację ukończyło 282 osoby.
Start półmaratonu w Puławach [foto Dziennik Wschodni]