Mistrzostwa Polski na 10000 m – Łomża 2018

W sobotę, 28 kwietnia, w Łomży zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10000 m, gdzie bardzo dobrze zaprezentowali się Kamil Młynarz i Michał Biały z SKB Kraśnik. Kamil Młynarz po fantastycznym 300 metrowym finiszu zwyciężył w I serii w czasie 31:42.73. Na 5 pozycji, w tej samej serii, linię mety przekroczył Michał Biały, który ustanowił nowy rekord życiowy – 31:59.75. Ostatecznie Kamil zajął 19 miejsce a Michał był 24.
Mistrzem Polski w biegu na 10000 m został Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo), który przekroczył linię mety w bardzo dobrym czasie – 28:56.81. W biegu kobiet Mistrzynią Polski została Katarzyna Rutkowska z KS Podlasie Białystok – 33:24.08.

Kamil na mecie [fot. festiwalbiegowy.pl]
Kamil na mecie [fot. festiwalbiegowy.pl]
Michał [fot. festiwalbiegowy.pl]
Michał [fot. festiwalbiegowy.pl]

Tego samego dnia Dominika Wiśniewska-Ulfik zwyciężyła w XXVIII Przełajowym Biegu na Grojec w Żywcu. 4,9-kilometrowa trasa na szczyt zajęła jej niewiele ponad 26 minut.

Podium w Żywcu
Podium w Żywcu [foto I. Zatorska]

Kamil Jastrzębski 2:21:02 w Orlen Warsaw Marathon

W niedzielę 22 kwietnia w Warszawie został rozegrany Orlen Warsaw Marathon – w tym Mistrzostwa Polski seniorów w maratonie. W maratonie i Biegu OSHEE na 10 km wystartowało kilkanaście tysięcy biegaczy z kilkunastu krajów i duża grupa biegaczy z Kraśnika. W biegu na 10 km najlepiej zaprezentował się Paweł Biały z SKB, który przebiegł dychę w 34:01 – 51. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W biegu maratońskim biegacze musieli walczyć nie tylko z dystansem, ale też z… momentami silnym, przeciwnym wiatrem. Od startu maraton zdominowali biegacze z Kenii i Etiopii, którzy narzucili mocne tempo. Zwyciężył Kenijczyk Omullo Ezekiel – 2:11:17. Najlepszy z Polaków Yared Shegumo z AZS AWF Warszawa zajął 6. miejsce – 2:13:53. W Warszawie bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Jastrzębski z SKB, który zajął 11 miejsce w klasyfikacji generalnej i 5. miejsce w Mistrzostwach Polski. Wynik 2:21:05 to nowy rekord życiowy Kamila. Pierwszą połówkę maratonu Kamil przebiegł w 1:07:34, co zapowiadało wynik 2:15 – 2:16. Niestety silny wiatr zrobił swoje. Maratonu nie ukończyło kilku bardzo dobrych zawodników, w tym Artur Kozłowski – mistrz Polski z 2016 i 2017 roku.

Kamil na trasie [foto DAMIAN KRAMSKI / www.damiankramski.com]
Kamil na trasie [foto DAMIAN KRAMSKI / www.damiankramski.com]
Kamil na 40. km
Kamil na 40. km

O miłą niespodziankę postarał się Jacek Zając. Biegnąc „gościnnie” dla SKB Kraśnik przebiegł maraton w 2.55.43. Jest to nowy rekord życiowy. Wynik ten dał Jackowi 140. miejsce w kategorii Open i 7. miejsce w kategorii M-50. Wielka brawa dla Kamila, Jacka i wszystkich Kraśniczan, którzy ukończyli Orlen Warsaw Marathon.

W niedzielę w Lubartowie odbyły się z kolei 23. Ogólnopolskie Biegi Lewarta. W biegu głównym na 5 km w kategorii kobiet zwyciężyła Patrycja Maśloch z SKB – 19:18. W kategorii mężczyzn triumfował Artur Kern z Hrubieszowa – 15:45.

Patrycja - podium - Lubartów
Patrycja – podium – Lubartów

Dominika Wiśniewska-Ulfik mistrzynią Polski!

W sobotę 14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Biegach Anglosaskich. Na bardzo ciężkiej technicznie trasie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik. W biegu kobiet na 10 km mistrzynią Polski została Dominika Wiśniewska –Ulfik. Patrycja Maśloch zajęła 8. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i 3. miejsce w kategorii wiekowej. W biegu seniorów na 1o km zwyciężył Bodurka Krzysztof – AZS AWF Kraków. Kamil Młynarz z SKB zajął. 5 miejsce.

Dominika z trenerem
Dominika z trenerem

Dominika Wiśniewska-Ulfik – wychowanka trenera Zbigniewa Białego – będzie reprezentować Polskę 1 lipca na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich w Skopje w Macedonii.

Kilka dni wcześniej, we wtorek, Paweł Biały wziął udział w pierwszym biegu górskim z cyklu „Monte Kazura” w Warszawie, gdzie z czasem 22:48 zajął drugie miejsce. Zwyciężył Łukasz Baranow.

SKB na biegowych trasach

7 kwietnia w Legionowie odbył się II Półmaraton Leśny “Na Żarcie”. Bezkonkurencyjny okazał się Kamil Młynarz z SKB, który linię mety przekroczył z czasem 1:16:07, ustanawiając rekord trasy.

Kamil na trasie [fot. gazetapowiatowa.pl]
Kamil na trasie [fot. gazetapowiatowa.pl]

Tego samego dnia w Gnieźnie rozegrano XVI Bieg Europejski na dystansie 10 km. Po powrocie z USA w biegu wystartował Kamil Jastrzębski, który zajął 5. miejsce z czasem 30:47. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się 88. Mistrzostwami Polski w maratonie. Bieg ukończyło 1540 zawodników, a najlepszy okazał się Tomasz Grycko (29:39).

Kamil z nr 12 [fot. Piotr Robakowski]
Kamil z nr 12 [fot. Piotr Robakowski]

Sobotnie starty uzupełniła Dominika Wiśniewska-Ulfik, która we włoskiej miejscowości  Valtellina wystartowała w zawodach Valtellina Vertical Tube Race. W tym nietypowym biegu zawodnicy rywalizowali pod górę w rurze. Dominika zajęła 6. miejsce. Zwyciężyła Hiszpanka Carrian Bertran Gisela.

Trasa biegu [fot. www.verticaltube.it]
Trasa biegu [fot. www.verticaltube.it]

W niedzielę 8 kwietnia w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim została rozegrana Czwarta Dycha do Maratonu. W rywalizacji pań efektowne zwycięstwo odniosła Patrycja Maśloch z SKB (39:53). Wśród mężczyzn Michał Biały zajął drugie miejsce (33:49), przegrywając o jedną sekundę z Michałem Pirogiem. Bieg ukończyło 1552 osób, w tym 397 kobiet.
Do zakończenia Grand Prix Lublina 2017/2018 pozostał maraton i Chęć na Pięć, ale już teraz Patrycja i Michał są pewni zwycięstwa w tym cyklu.

Uśmiechnięta Patrycja zmierza po zwycięstwo [fot. kurierlubelski.pl]
Uśmiechnięta Patrycja zmierza po zwycięstwo [fot. kurierlubelski.pl]
Michał na mecie [fot. kurierlubelski.pl]
Michał na mecie [fot. kurierlubelski.pl]

W niedzielę startował także Paweł Raczyński, który zajął 6. miejsce w „Naszej Dysze” w Gostyniu z czasem 35:40. Zwyciężył Sergii Okseniuk z Ukrainy (31:48). W zawodach uczestniczyło 409 osób.

Podium w Gostyniu
Podium w Gostyniu

Powitanie wiosny

Nasi biegacze na biegowo powitali tegoroczną wiosnę.

W sobotę Paweł Raczyński wystartował w 11. PANAS Półmaratonie Ślężańskim, gdzie z czasem 1:15:51 zajął 18. pozycję. Najlepszy okazał się Tomasz Grycko (1:08:12). W Sobótce rywalizowało ponad 4000 biegaczy.

Start w Sobótce [foto ]
Start w Sobótce [foto FotoVideo Sobótka]

Następnego dnia w Warszawie rozegrano 13. PZU Półmaraton Warszawski. W tym roku połówkę w Warszawie ukończyło 12474 zawodników, w tym dwójka naszych reprezentantów: Karol Ziemiński (1:45:13) oraz Tomasz Krasowski (także 1:45:13). Pierwszy na mecie zameldował się Kenijczyk Sang Ezrah Kirpotich (1:01:37).

Także w niedzielę Kamil Młynarz zwyciężył w „Powitaniu wiosny” w Mińsku Mazowieckim. Trasa biegu miała charakter przełajowy i liczyła ok. 4,5 km. Jej pokonanie zajęło mu 15:29. W zawodach uczestniczyło 81 osób.

Zakończenie City Trail Warszawa

18 marca w Lesie Młocińskim odbył się ostatni bieg z cyklu City Trail w Warszawie. W finałowych zawodach na 5 km ósme miejsce zajął Paweł Biały (16:52), dzięki czemu wywalczył także szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu. Warto przypomnieć, że zwycięstwo w cyklu już miesiąc temu zapewnił sobie (niestartujący w tę niedzielę) Kamil Jastrzębski.

Paweł [foto P. Dymus]
Paweł [foto P. Dymus]

Dominika trzecia na Wieżę Eiffla

W czwartek 15 marca w Paryżu rozegrano 4. La Verticale De La Tour Eiffel. W biegu na szczyt słynnej Wieży Eiffla nie mogło zabraknąć naszej specjalistki od biegów po schodach. Dominika Wiśniewska-Ulfik w tym roku stanęła na najniższym stopniu podium zawodów. Droga na szczyt zajęła jej 10 minut i 34 sekundy. Po raz czwarty z rzędu zwyciężyła Australijka Suzy Walsham (10:02). Wśród panów, także po raz czwarty, najlepszy okazał się Piotr Łobodziński.

Dominika [foto ecotrail.pr.co]
Dominika [foto ecotrail.pr.co]

Patrycja zwycięża w Puławach

W sobotę 10 marca w Lesie Kabackim w Powsinie odbył się Memoriał Tomasza Hopfera. Impreza miała rangę Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. Drugie miejsce w kategorii seniorów (ok. 4 km) zajął Kamil Młynarz, który uległ jedynie Piotrowi Łobodzińskiemu.

Podium seniorów w Powsinie
Podium seniorów w Powsinie [foto liverafit]

Następnego dnia w Puławach rozegrano Bieg Zielonych Sznurowadeł. Pewne zwycięstwo na dystansie półmaratonu z czasem 1:29:29 odniosła Patrycja Maśloch z SKB. Wśród panów triumfował Cezary Bednarz (1:15:16). W zawodach uczestniczyło prawie 600 osób.

Podium pań na 21 km
Podium pań na 21 km w Puławach [foto BezMiar]

Dominika pierwsza w Szczyrku

24 lutego w zimowej scenerii odbył sie XVIII ogólnopolski Bieg Uliczny „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. Na dystansie 10 km bezkonkurencyjny był Kamil Młynarz, który linię mety przekroczył w czasie 33:31. Bieg ukończyło 177 osób.

Dekoracja biegu
Dekoracja biegu [fot. stoczek-lukowski.pl]

3 marca w Szczyrku Dominika Wiśniewska-Ulfik wystartowała w RMD Winter Run. Był to bieg górski alpejski na dystansie około 8 km (-105 m/+ 515 m). Dominika po raz kolejny potwierdziła powrót do wysokiej formy, zwyciężając z czasem 48:36. Druga na mecie, Michalina Mendecka, dobiegła na szczyt ponad 2 minuty po naszej zawodniczce. Wśród panów najlepszy był Krzysztof Bodurka.

Dzień później, 4 marca w Wiązowej rozegrała się Wiązowska 5-tka. Kamil Młynarz z SKB zajął 20 miejsce z czasem 16:16. Zwyciężył Krzysztof Wasiewicz z czasem 15:14.

Kamil na mecie [fot. datasport.pl]
Kamil na mecie [fot. datasport.pl]

Bieg na szczyt RONDO 1

25 lutego w Warszawie rozegrano VII Bieg na szczyt RONDO 1. W tym roku w zawodach udział wzięło 484 osoby. Drugie miejsce wśród pań zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik. Wśród panów Kamil Jastrzębski był 12., a Rafał Ulfik 16.

Dominika [foto datasport.pl]
Dominika [foto datasport.pl]
Kamil [foto datasport.pl]
Kamil [foto datasport.pl]