W niedzielę w Lublinie odbyła się Druga Dycha do Maratonu. Magdalena Wójcicka z SKB na zakończenie bardzo udanego sezonu zajęła III miejsce uzyskując dobry wynik 39:41. Zwyciężyła Natalia Zych z Lublina 39:27 min. W kategorii mężczyzn pod nieobecność faworyta Michała Białego zwyciężył Paweł Wysocki z Lublina (33:49). Dobrze zaprezentował się Mirosław Zioło z Kraśnik Biega, który zwyciężył w kategorii M-40 (37:180. Drugą Dychę ukończyło 857 osób.
16 listopada w Puszczy Kampinoskiej pod Warszawą odbył się UltraMaraton Kampinoski. Biegacze z okazji 60-lecia Kampinoskiego Parku Narodowego rywalizowali na dystansie ok. 60 km (62 km). 17. miejsce z czasem 5:42:57 zajął Paweł Biały. Wygrał Daniel Sałaciński.
Start biegu [foto Festiwal Biegowy]Tego samego dnia rozegrano 4. parkrun Kraśnik. Pewne zwycięstwo z nowym rekordem trasy odniósł Michał Biały (16:14). Piotr Biały był czwarty (21:20).
W poniedziałek 11 listopada w całej Polsce odbyły się Biegi Niepodległości. Na zakończenie sezonu w najbardziej prestiżowych biegach w Warszawie i Poznaniu rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik.
O wielką niespodziankę postarał się Kamil Jastrzębski. Po bardzo dobrym występie w w Marathon Eindhoven (2:16:25) Kamil zaskoczył wysoką formą w 31. Biegu Niepodległości w Warszawie na dystansie 10 km. W stolicy wystartowało ponad 20 tysięcy zawodników! Po kapitalnym biegu zajął II miejsce uzyskując bardzo dobry wynik – 29:41. Jest to nowy rekord życiowy Kamila. Zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski ze Sztabu Generalnego, który uzyskał 29:29. Wielkie brawa dla Kamila, który prowadził bieg przez większą część dystansu i… po raz drugi w tym sezonie złamał barierę 30 minut.
Kamil w Warszawie
O drugą miłą niespodziankę postarała się Magdalena Wójcicka. Wychowanka trenera Zbigniewa Białego w ramach 4. Biegu Niepodległości Run Poland w Poznaniu wystartowała w 8. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet w biegu na 10 km. W Poznaniu rywalizowało ponad 15 tysięcy zawodników! Magda w 8. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet na 10 km zajęła 7. miejsce. Dystans 10 km pokonała w 39:19 i jest to jej nowy rekord życiowy. Złotą medalistką MP została Anna Gosk (33:31).
Magda z trenerem Zbigniewem
11 listopada w Puławach odbył się XXX Ogólnopolski Bieg Niepodległości. W biegu głównym na dystansie 10 km Michał Biały zajął II miejsce (32:05). Zwyciężył Ukrainiec Andrzej Starżyński. W kategorii M-50 trener Piotr Biały zajął II miejsce (42:26).
Piotr i Michał w Puławach
Dwa dni wcześniej Piotr Biały zajął drugie miejsce w Parkrunie Kraśnik. Dystans ok. 5 km pokonał w 20:29.
28 października 2019 28 października 2019 / Uliczne
W ostatnią niedzielę października rozegrano 3. Lotto Półmaraton Lubelski. Start i meta zlokalizowane były na stadionie lekkoatletycznym, a trasa wiodła ulicami Lublina. Wśród pań jako pierwsza linię mety przekroczyła Magdalena Wójcicka z czasem 1:29:35. Drugie miejsce w biegu zajął Michał Biały (1:14:09). Wygrał Andrzej Starżyński (1:09:44). Zawody ukończyło 825 zawodników.
MagdaMichał
26 października odbyła się inauguracja biegu parkrun w Parku im. Jana Pawła II w Kraśniku, w którym drugie miejsce zajął Piotr Biały. Bieg ukończyło 50 osób.
W Wielkiej Brytanii narodziła się idea biegów parkrun – cyklicznych i bezpłatnych biegów na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowanych w każdą sobotę o 9.00 rano, które przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Organizacja każdego biegu jest możliwa dzięki sponsorom oraz wolontariuszom. Obecnie biegi parkrun odbywają się w 22. krajach na świecie i 71 miastach w Polsce.
21 października 2019 21 października 2019 / Przełaje, Uliczne
W niedzielę 20 października odbył się 41. Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera. Na 15 km trasie z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega bardzo dobrze zaprezentowała się Magdalena Wójcicka, która zajęła 2 miejsce wśród kobiet (1:01:51). W kategorii OPEN Michał Biały był piąty z czasem 51:13. Zwyciężył Andrzej Starżyński (48:09), a wśród pań Małgorzata Siembida (1:01:22).
Dzień wcześniej, w sobotę w Warszawie rozegrano ostatnią rundę Grand Prix Warszawy Ursynów. Na 10-kilometrowej trasie po Lesie Kabackim dziewiąte miejsce z czasem 35:52 zajął Paweł Biały. Dzięki dobrym startom Paweł uplasował się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej cyklu.
W niedzielę w Eindhoven w Holandii został rozegrany Marathon Eindhoven. Maraton został zdominowany przez zawodników z Kenii. W pierwszej dziesiątce było ich aż dziewięciu! Zwyciężył Laban Mutai (2:06:40). W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Jastrzębski, który dystans 42 km 195 m przebiegł w 2:16:24 (średnie tempo 3:14 min/km). Kamil zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i ustanowił nowy rekord życiowy (także klubu). Kamil od początku biegł w tempie na minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio (półmaraton – 1:o5:43). Bardzo mocne tempo dało niestety o sobie znać w drugiej części dystansu. Wielkie brawa dla Kamila za wielkie serce i wspaniałą walkę!
Kamil [foto J. Shellekens]
Także w niedzielę Paweł Raczyński wystartował w USA w jednym z najbardziej znanych maratonów na świecie – Chicago Marathon. Paweł przebiegł królewski dystans w 2:41:27 i zajął 371. miejsce. Zwyciężył Kenijczyk Cherono Lawrence 2:05:45. W kategorii kobiet Kenijka Kosgei Brigid ustanowiła nowy „kosmiczny” rekord świata 2:14:05. Chicago Maraton ukończyło 40231 zawodników!
Paweł w Chicago
W sobotę w Siedlcach odbył się 6. Bieg prawie górski. Na trudnej technicznie trasie na dystansie 10 km po raz czwarty z rzędu efektowne zwycięstwo odniósł Kamil Młynarz.
Z kolei w niedzielę w Lubartowie w Lasach Kozłowieckich został rozegrany bieg Biegam bo lubię lasy na dystansie 10 km. W kategorii kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Magdalena Wójcicka (15. miejsce open), która przełajową dyszkę pokonała w bardzo dobrym czasie 40:52.
W sobotę 5 października w Lesie Kabackim w Warszawie rozegrano 7. rundę cyklu Grand Prix Warszawy-Ursynów. Na 10-kilometrowej trasie szóste miejsce z czasem 35:19 zajął Paweł Biały. Zwyciężył Artur Jabłoński (34:26).
Paweł w Lesie Kabackim [foto Festiwal Biegowy]
Następnego dnia w stolicy odbył się bieg „Biegnij Warszawo„. 10 km ulicami Warszawy pokonało 6165 osób! Na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Jastrzębski. Kamil potwierdził wysoką formę i czasem 29:58 ustanowił kolejny rekord życiowy (i klubu) w tym sezonie. W zawodach triumfował Mariusz Giżyński (29:41).
Kamil na mecie Biegnij Warszawo [foto Datasport]
W Katowicach zawodnicy rywalizowali na królewskim dystansie podczas Silesia Marathon. Wśród kobiet VI miejsce OPEN zajęła Magdalena Wójcicka z czasem 3:19:24 i jako pierwsza kobieta w historii klubu ukończyła dystans maratoński. Bieg ukończyło 1679 zawodników.
Magda z najszybszymi maratończykami
W niedzielne popołudnie rozegrano 10-kę po Ziemi Biłgorajskiej. Na 10 km trasie z Nadrzecza do Biłgoraja Michał Biały zajął 3 miejsce (32:29). Wygrał Andrzej Starzyński (32:28). Bieg ukończył również Piotr Biały, zajmując 11 miejsce w kategorii M50 (45:06).
W sobotę 21 wrześnie w Komorowie odbył się przełajowy „Bieg na 5 km”. Bezkonkurencyjny w zawodach okazał się nasz Kamil Młynarz (16:27).
Kamil M. na mecie [foto Datasport]
Z kolei w niedzielę w Warszawie rozegrano „Bieg Przez Most„. Pewne zwycięstwo na dystansie 10 km odniósł Kamil Jastrzębski z SKB (30:48). Zawody ukończyło 875 osób.
Kamil J. [foto Sz. Starnawski – warszawa.naszemiasto.pl]
14 września w Tomaszowie Lubelskim odbył się VIII Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Biały (1:09:45) z SKB. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z Ukrainy. Michał zdobył również 1. miejsce w ramach Mistrzostw Województwa w Półmaratonie.
Najlepsi w Tomaszowie
W sobotę w stołecznym Lesie Kabackim rozegrano 6. bieg z cyklu Grand Prix Warszawy-Ursynów. Drugie miejsce na 10-kilometrowej przełajowej trasie zajął Paweł Biały (35:22). Wygrał Jędrzej Josypenko z Dream Run (34:52), a zawody ukończyło prawie 200 osób.
Podium w Warszawie [foto The666Wojtek]
Sobotnie starty dopełnił Kamil Młynarz, który wystartował w Mielniku w PGE Ultramaratonie Nadbużańskim. gdzie w biegu na dystansie 35 km zajął 2 miejsce. Zwyciężył Jacek Chruściel (2:26:12), a w biegu wystartowało 223 zawodników.
W niedzielę w Gnieźnie odbył się 42. Bieg Lechitów. Czwarte miejsce w tym półmaratonie, z nowym rekordem życiowym – 1:11:40, zajął Paweł Raczyński. Triumfował Tomasz Szymkowiak (1:09:18), a połówkę ukończyło ponad 2800 osób.
We wtorek w Warszawie odbył się finałowy bieg cyklu Monte Kazura. Na 5-kilometrowej anglosaskiej trasie tym razem rywalizowało 114 osób. Drugie miejsce zdobył Kamil Młynarz (21:38), a czwarte Paweł Biały (23:08). W klasyfikacji generalnej Paweł był piąty. Zwycięzcą biegu (20:03) i całego cyklu został Piotr Parfianowicz z UNTS Warszawa.