Przełaje

14:52 Kamila Młynarza na 5000 m

15 czerwca w Międzyrzeczu odbyły się Mistrzostwa 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w biegach przełajowych na dystansie 8000 m. Zwycięstwo odniósł Paweł Raczyński z SKB.

Paweł na podium
Paweł na podium

W sobotę, 16 czerwca w Gdańsku rozegrano 46. Memoriał Józefa Żylewicza. W biegu na dystansie 5000 m bardzo dobry wynik uzyskał Kamil Młynarz – 14:52.15. Jest to jego nowy rekord życiowy, oraz stanowi dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które w tym roku zostaną rozegrane w Lublinie.

Kamil [fot. AK-ska Photo]
Kamil (nr 269) [fot. AK-ska Photo]

Tego samego dnia w w miejscowości Jaworze odbył się półmaraton górski IV Hi-Tec Bieg Po Zdrój. Piąte miejsce open i pierwsze wśród pań zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik. To dobry prognostyk przed zbliżającym MŚ w górskim biegu długodystansowym. Zawody ukończyło 128 osób, wśród panów najlepszy był Adam Jamiński z Tych.

W niedzielę, w Parku Jana Pawła II w Kraśniku, wystartował bieg z cyklu „Bieganie Łączy Pokolenia” na dystansie 5 km. Pewne zwycięstwo w kategorii M5 odniósł Piotr Biały, który ukończył bieg z czasem 20:17.

5. miejsca Kamilów w półmaratonach

W środę 30 maja rozegrano IV Zawody Służb Mundurowych w Biegach o Puchar Szefa WSZW w Kielcach. W biegu głównym na dystansie 6 km piąte miejsce open i pierwsze w kategorii wiekowej M40 zajął Tomasz Liwak (27:10). Zawody ukończyło 67 mundurowych.

Tomek w Kielcach
Tomek w Kielcach

W sobotę 2 czerwca na trasie Świdnik-Lublin odbył się 6. PKO Półmaraton Solidarności. Piąty linię mety minął z czasem 1:13:45 Kamil Młynarz, który jednocześnie był drugim Polakiem.

Kamil na trasie
Kamil na trasie
Podium open
Podium open

Trzecie miejsce w kategorii M50 zajął Jacek Zając (1:25:36). Bieg zdominowali zawodnicy z Kenii. W półmaratonie udział wzięło 571 osób.

Podium M50
Podium M50

Następnego dnia w Tarnowie Podgórnym także rozegrano półmaraton. W Biegu Lwa piąte miejsce wywalczył Kamil Jastrzębski (1:08:26). Kamil był równocześnie drugim Polakiem na mecie. W zawodach zwyciężył Kenijczyk Cosmas Mijtuku (1:04:55). Do tego Kamil najszybciej pokonał ostatnie 100 metrów biegu (12,85).

Kamil w Tarnowie
Kamil w Tarnowie

Dominika wicemistrzynią Polski!

26 maja we Wrocławiu rozegrano bieg Sky Tower Run, podczas którego zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w biegu po schodach. Zawodnicy mieli do pokonania 49 pieter o łącznej liczbie 1142 stopni schodów. Wicemistrzynią Polski została Dominika Ulfik-Wiśniewska z SKB. Jej mąż Rafał Ulfik wywalczył 18 miejsce. Mistrzami Polski zostali Anna Ficner i Piotr Łobodziński.

[medalistki Mistrzostw Polski fot. pro-run.pl]
medalistki Mistrzostw Polski [fot. pro-run.pl]

Tego samego dnia w Mińsku Mazowieckim odbyły się Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Kamil Młynarz wystartował na dwóch dystansach. W Mazowieckiej Piątce ukończył bieg na 6 miejscu (16:16), a następnie w Mazowieckiej Piętnastce zwyciężył w kategorii M20 (11 OPEN) z czasem 54:48.

Kamil na trasie (nr 688) [fot. Aktywni Węgrów]
Kamil na trasie (nr 688) [fot. Aktywni Węgrów]

W sobotę wieczór w Łodzi rozegrano Bieg Ulicą Piotrkowską, gdzie 6 miejsce OPEN zajął Kamil Jastrzębski (30:58). Bieg ukończyło 4614 osób.

[Kamil na trasie fot. tulodz.com]
Kamil na trasie [fot. tulodz.com]

W niedzielę, weekendowe starty zawodników SKB uzupełnili:
Paweł Raczyński, który tryumfował podczas IV Festiwalu Biegowego w  Annopolu na dystansie 10 km z czasem 34:35.
Michał Biały, który podczas XX Biegów Przełajowych w Chodlu zajął 5 miejsce w kategorii OPEN.

Najszybsi w Annopolu [fot. Wiesław Szabat]
Najszybsi w Annopolu [fot. Wiesław Szabat]
Michał na trasie
Michał na trasie w Chodlu

Na biegowych trasach. Kolejny rekord Kamila

We wtorek 15 maja w Warszawie rozegrano drugi bieg górski z cyklu Monte Kazura. Piąte miejsce na dystansie 5 km zajął Paweł Biały (22:28). Zwyciężył Piotr Parfianowicz z UNTS Warszawa (20:35). „Kazurka” przyciągnęła tym razem ponad 160 biegaczy.

Paweł na Kazurze [foto K. Krawczyk]
Paweł na Kazurze [foto K. Krawczyk]

Następnie w sobotę Paweł wziął udział w drugim biegu z cyklu Puchar Maratonu Warszawskiego. W rywalizacji na 10 km w Lesie Jana III Sobieskiego w Warszawie wywalczył drugie miejsce z czasem 35:16. Wygrał Tomasz Blados z Warszawiaky (34:25). Zawody ukończyło 188 osób.

Paweł podczas Pucharu MW [foto pzumaratonwarszawski.com]
Paweł podczas Pucharu MW [foto pzumaratonwarszawski.com]

Tego samego dnia Kamil Młynarz wygrał w „Powitaniu wiosny” w Górkach. Bieg na dystansie ok. 4 km miał charakter przełajowy.

Podium w Górkach
Podium w Górkach

Z kolei w niedzielę odbyła się XXIX „10-tka Myśliborska”. Trzecie miejsce w zawodach zajął Paweł Raczyński (33:46). Triumfował Ukraniec Dmytro Musiiatchenko (32:34). W Myśliborzu rywalizowało 210 osób.

Podium w Myśliborzu
Podium w Myśliborzu

Kamil Jastrzębski i Michał Biały startowali w niedzielę na bieżni. Kamil z czasem 14:26.04 zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie 5000 m podczas Memoriału Sławomira Rosłona w Piasecznie. Jest to nowy rekord naszego klubu! Najlepszy okazał się Emil Dobrowolski (14:24.65). Natomiast Michał uzyskał wynik 4:16.04 na 1500 m w 2. Mityngu Kwalifikacyjnym LOZLA w Lublinie.

Majówka w biegu. Dominika czwarta na MŚ!

3 maja w Stalowej Woli odbył się XXX Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3-go Maja na dystansie 5 km. Trzecie miejsce wśród pań zajęła Patrycja Maśloch (19:37). Czwarte miejsce w zawodach i pierwsze w kategorii wiekowej zajął Paweł Raczyński (16:13). Pierwsi na mecie byli Anna Wójcik (18:09) z KKS Victoria i  Dmytro Didovodiuk z Ukrainy (15:01). W Stalowej rywalizowało 164 osoby.

Patrycja [foto B. Szabat]
Patrycja w Stalowej [foto B. Szabat]
Podium M20 w Stalowej
Podium M20 w Stalowej

W sobotę 5-go maja w Taipei rozegrano 12. Taipei 101 Run Up, w ramach którego odbyły się Mistrzostwa Świata w Biegach Po Schodach. Budynek liczy 509 metrów, a biegacze mieli do pokonania 35 pięter w pierwszym i 91 w drugim biegu. Razem dało to 2870 schodów! Niesamowite, czwarte miejsce w zawodach zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik. Złote medale przypadły Austalijce Suzanne Walsham i Piotrowi Łobodzińskiemu.

Dominika pod Taipei 101
Dominika pod Taipei 101

Tego samego dnia w Rykach wystartowały VI Otwarte Mistrzostwa Polski Biegusiem.pl w Biegach Przełajowych (dystans ~8,6 km). Trzecie miejsce w kategorii open zawodów zajął Paweł Biały. Zwyciężył Dawid Kubiec ze Starachowic.

Paweł w Rykach
Paweł w Rykach

W niedzielę w Puławach odbyły się Ogólnopolskie Uliczno-Przełajowe Biegi „O Błękitną Wstęgę Wisły”. W biegu na 10 km drugie miejsce zajęła Patrycja Maśloch (40:49). Pierwsza była Ukrainka Swetlana Olijnyk (39:04). W Puławach na dwóch dystansach rywalizowało ponad 100 osób.

Patrycja w Puławach [foto Dziennik Wschodni]

SKB na biegowych trasach

7 kwietnia w Legionowie odbył się II Półmaraton Leśny “Na Żarcie”. Bezkonkurencyjny okazał się Kamil Młynarz z SKB, który linię mety przekroczył z czasem 1:16:07, ustanawiając rekord trasy.

Kamil na trasie [fot. gazetapowiatowa.pl]
Kamil na trasie [fot. gazetapowiatowa.pl]

Tego samego dnia w Gnieźnie rozegrano XVI Bieg Europejski na dystansie 10 km. Po powrocie z USA w biegu wystartował Kamil Jastrzębski, który zajął 5. miejsce z czasem 30:47. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się 88. Mistrzostwami Polski w maratonie. Bieg ukończyło 1540 zawodników, a najlepszy okazał się Tomasz Grycko (29:39).

Kamil z nr 12 [fot. Piotr Robakowski]
Kamil z nr 12 [fot. Piotr Robakowski]

Sobotnie starty uzupełniła Dominika Wiśniewska-Ulfik, która we włoskiej miejscowości  Valtellina wystartowała w zawodach Valtellina Vertical Tube Race. W tym nietypowym biegu zawodnicy rywalizowali pod górę w rurze. Dominika zajęła 6. miejsce. Zwyciężyła Hiszpanka Carrian Bertran Gisela.

Trasa biegu [fot. www.verticaltube.it]
Trasa biegu [fot. www.verticaltube.it]

W niedzielę 8 kwietnia w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim została rozegrana Czwarta Dycha do Maratonu. W rywalizacji pań efektowne zwycięstwo odniosła Patrycja Maśloch z SKB (39:53). Wśród mężczyzn Michał Biały zajął drugie miejsce (33:49), przegrywając o jedną sekundę z Michałem Pirogiem. Bieg ukończyło 1552 osób, w tym 397 kobiet.
Do zakończenia Grand Prix Lublina 2017/2018 pozostał maraton i Chęć na Pięć, ale już teraz Patrycja i Michał są pewni zwycięstwa w tym cyklu.

Uśmiechnięta Patrycja zmierza po zwycięstwo [fot. kurierlubelski.pl]
Uśmiechnięta Patrycja zmierza po zwycięstwo [fot. kurierlubelski.pl]
Michał na mecie [fot. kurierlubelski.pl]
Michał na mecie [fot. kurierlubelski.pl]

W niedzielę startował także Paweł Raczyński, który zajął 6. miejsce w „Naszej Dysze” w Gostyniu z czasem 35:40. Zwyciężył Sergii Okseniuk z Ukrainy (31:48). W zawodach uczestniczyło 409 osób.

Podium w Gostyniu
Podium w Gostyniu

Powitanie wiosny

Nasi biegacze na biegowo powitali tegoroczną wiosnę.

W sobotę Paweł Raczyński wystartował w 11. PANAS Półmaratonie Ślężańskim, gdzie z czasem 1:15:51 zajął 18. pozycję. Najlepszy okazał się Tomasz Grycko (1:08:12). W Sobótce rywalizowało ponad 4000 biegaczy.

Start w Sobótce [foto ]
Start w Sobótce [foto FotoVideo Sobótka]

Następnego dnia w Warszawie rozegrano 13. PZU Półmaraton Warszawski. W tym roku połówkę w Warszawie ukończyło 12474 zawodników, w tym dwójka naszych reprezentantów: Karol Ziemiński (1:45:13) oraz Tomasz Krasowski (także 1:45:13). Pierwszy na mecie zameldował się Kenijczyk Sang Ezrah Kirpotich (1:01:37).

Także w niedzielę Kamil Młynarz zwyciężył w „Powitaniu wiosny” w Mińsku Mazowieckim. Trasa biegu miała charakter przełajowy i liczyła ok. 4,5 km. Jej pokonanie zajęło mu 15:29. W zawodach uczestniczyło 81 osób.

Zakończenie City Trail Warszawa

18 marca w Lesie Młocińskim odbył się ostatni bieg z cyklu City Trail w Warszawie. W finałowych zawodach na 5 km ósme miejsce zajął Paweł Biały (16:52), dzięki czemu wywalczył także szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu. Warto przypomnieć, że zwycięstwo w cyklu już miesiąc temu zapewnił sobie (niestartujący w tę niedzielę) Kamil Jastrzębski.

Paweł [foto P. Dymus]
Paweł [foto P. Dymus]

Patrycja zwycięża w Puławach

W sobotę 10 marca w Lesie Kabackim w Powsinie odbył się Memoriał Tomasza Hopfera. Impreza miała rangę Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. Drugie miejsce w kategorii seniorów (ok. 4 km) zajął Kamil Młynarz, który uległ jedynie Piotrowi Łobodzińskiemu.

Podium seniorów w Powsinie
Podium seniorów w Powsinie [foto liverafit]

Następnego dnia w Puławach rozegrano Bieg Zielonych Sznurowadeł. Pewne zwycięstwo na dystansie półmaratonu z czasem 1:29:29 odniosła Patrycja Maśloch z SKB. Wśród panów triumfował Cezary Bednarz (1:15:16). W zawodach uczestniczyło prawie 600 osób.

Podium pań na 21 km
Podium pań na 21 km w Puławach [foto BezMiar]

Patrycja i Michał na podium Trzeciej Dychy

W sobotę 17 lutego odbył się Trójmiejski Ultra Track prowadzący głównie turystycznymi szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W biegu towarzyszącym „Gruba Piętnastka” z czasem 1:06:31 zwyciężył Kamil Jastrzębski z SKB. W biegu głównym na dystansie 68 km triumfował Litwin Gediminas Grinius. W zawodach wystartowało ponad 600 osób.

Kamil
Kamil

Tego samego dnia, o godzinie 22:30 w Lublinie wystartowała Trzecia „Nocna” Dycha do Maratonu. W czołówce biegu nie mogło zabraknąć naszych biegaczy. Patrycja Maśloch była trzecia czasem 40:45, a Michał Biały drugi z czasem 33:42. Najlepsi tym razem okazali się Ukraińcy: Iryna Masnyk (38:34) oraz Andrzej Starzyński (31:58). Do mety dotarła rekordowa liczba uczestników – 1500 osób!

Michał (1633) [foto http://lublin.naszemiasto.pl]
Michał (1633) [foto lublin.naszemiasto.pl]
Patrycja na podium
Patrycja na podium

Następnego dnia w Lesie Młocińskim w Warszawie odbył się piąty bieg z cyklu CityTrail. Na 5-kilometrowej trasie najszybszy okazał się ponownie Kamil Jastrzębski (15:04), czym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dziewiąte miejsce w zawodach zajął Paweł Biały (16:58). W biegu udział wzięło 540 osób. Za miesiąc rozstrzygnięcie rywalizacji.

Kamil [foto K. Krawczyk]
Kamil [foto K. Krawczyk]