Przełaje

Biegi Niepodległości. Rekordowe 10 km Kamila. 7. miejsce Magdy w MP

W poniedziałek 11 listopada w całej Polsce odbyły się Biegi Niepodległości. Na zakończenie sezonu w najbardziej prestiżowych biegach w Warszawie i Poznaniu rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy SKB Kraśnik.

O wielką niespodziankę postarał się Kamil Jastrzębski. Po bardzo dobrym występie w w Marathon Eindhoven (2:16:25) Kamil zaskoczył wysoką formą w 31. Biegu Niepodległości w Warszawie na dystansie 10 km. W stolicy wystartowało ponad 20 tysięcy zawodników! Po kapitalnym biegu zajął II miejsce uzyskując bardzo dobry wynik – 29:41. Jest to nowy rekord życiowy Kamila. Zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski ze Sztabu Generalnego, który uzyskał 29:29. Wielkie brawa dla Kamila, który prowadził bieg przez większą część dystansu i… po raz drugi w tym sezonie złamał barierę 30 minut.

Kamil w Warszawie
Kamil w Warszawie

O drugą miłą niespodziankę postarała się Magdalena Wójcicka. Wychowanka trenera Zbigniewa Białego w ramach 4. Biegu Niepodległości Run Poland w Poznaniu wystartowała w 8. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet w biegu na 10 km. W Poznaniu rywalizowało ponad 15 tysięcy zawodników! Magda w 8. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet na 10 km zajęła 7. miejsce. Dystans 10 km pokonała w 39:19 i jest to jej nowy rekord życiowy. Złotą medalistką MP została Anna Gosk (33:31).

IMAG3186aa
Magda z trenerem Zbigniewem

11 listopada w Puławach odbył się XXX Ogólnopolski Bieg Niepodległości. W biegu głównym na dystansie 10 km Michał Biały zajął II miejsce (32:05). Zwyciężył Ukrainiec Andrzej Starżyński. W kategorii M-50 trener Piotr Biały zajął II miejsce (42:26).

Piotr i Michał w Puławach
Piotr i Michał w Puławach

Dwa dni wcześniej Piotr Biały zajął drugie miejsce w Parkrunie Kraśnik. Dystans ok. 5 km pokonał w 20:29.

41. Bieg Nadwiślański i zakończenie GP Warszawy

W niedzielę 20 października odbył się 41. Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera. Na 15 km trasie z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega bardzo dobrze zaprezentowała się Magdalena Wójcicka, która zajęła 2 miejsce wśród kobiet (1:01:51). W kategorii OPEN Michał Biały był piąty z czasem 51:13. Zwyciężył Andrzej Starżyński (48:09), a wśród pań Małgorzata Siembida (1:01:22).

sdr

Dzień wcześniej, w sobotę w Warszawie rozegrano ostatnią rundę Grand Prix Warszawy Ursynów. Na 10-kilometrowej trasie po Lesie Kabackim dziewiąte miejsce z czasem 35:52 zajął Paweł Biały. Dzięki dobrym startom Paweł uplasował się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej cyklu.

Paweł [foto biegi.waw.pl]
Paweł [foto biegi.waw.pl]

 

Rekordowy maraton Kamila Jastrzębskiego w Holandii – 2:16:25!

W niedzielę w Eindhoven w Holandii został rozegrany Marathon Eindhoven. Maraton został zdominowany przez zawodników z Kenii. W pierwszej dziesiątce było ich aż dziewięciu! Zwyciężył Laban Mutai (2:06:40). W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Jastrzębski, który dystans 42 km 195 m przebiegł w 2:16:24 (średnie tempo 3:14 min/km). Kamil zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i ustanowił nowy rekord życiowy (także klubu). Kamil od początku biegł w tempie na minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio (półmaraton – 1:o5:43). Bardzo mocne tempo dało niestety o sobie znać w drugiej części dystansu. Wielkie brawa dla Kamila za wielkie serce i wspaniałą walkę!

Kamil [foto J. Shellekens]
Kamil [foto J. Shellekens]

Także w niedzielę Paweł Raczyński wystartował w USA w jednym z najbardziej znanych maratonów na świecie – Chicago Marathon. Paweł przebiegł królewski dystans w 2:41:27 i zajął 371. miejsce. Zwyciężył Kenijczyk Cherono Lawrence 2:05:45. W kategorii kobiet Kenijka Kosgei Brigid ustanowiła nowy „kosmiczny” rekord świata 2:14:05. Chicago Maraton ukończyło 40231 zawodników!

Paweł w Chicago
Paweł w Chicago

W sobotę w Siedlcach odbył się 6. Bieg prawie górski. Na trudnej technicznie trasie na dystansie 10 km po raz czwarty z rzędu efektowne zwycięstwo odniósł Kamil Młynarz.

Z kolei w niedzielę w Lubartowie w Lasach Kozłowieckich został rozegrany bieg Biegam bo lubię lasy na dystansie 10 km. W kategorii kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Magdalena Wójcicka (15. miejsce open), która przełajową dyszkę pokonała w bardzo dobrym czasie 40:52.

Magda lub lasy
Magda lub lasy

Kamil Jastrzębski łamie barierę 30 minut na 10 km!

W sobotę 5 października w Lesie Kabackim w Warszawie rozegrano 7. rundę cyklu Grand Prix Warszawy-Ursynów. Na 10-kilometrowej trasie szóste miejsce z czasem 35:19 zajął Paweł Biały. Zwyciężył Artur Jabłoński (34:26).

Paweł w Lesie Kabackim [foto Festiwal Biegowy]
Paweł w Lesie Kabackim [foto Festiwal Biegowy]

Następnego dnia w stolicy odbył się bieg „Biegnij Warszawo„. 10 km ulicami Warszawy pokonało 6165 osób! Na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Jastrzębski. Kamil potwierdził wysoką formę i czasem 29:58 ustanowił kolejny rekord życiowy (i klubu) w tym sezonie. W zawodach triumfował Mariusz Giżyński (29:41).

Kamil na mecie Biegnij Warszawo [foto Datasport]
Kamil na mecie Biegnij Warszawo [foto Datasport]

W Katowicach zawodnicy rywalizowali na królewskim dystansie podczas Silesia Marathon. Wśród kobiet VI miejsce OPEN zajęła Magdalena Wójcicka z czasem 3:19:24 i jako pierwsza kobieta w historii klubu ukończyła dystans maratoński. Bieg ukończyło 1679 zawodników.

Magda z najszybszymi maratończykami
Magda z najszybszymi maratończykami

W niedzielne popołudnie rozegrano 10-kę po Ziemi Biłgorajskiej.  Na 10 km trasie z Nadrzecza do Biłgoraja Michał Biały zajął 3 miejsce (32:29). Wygrał Andrzej Starzyński (32:28). Bieg ukończył również Piotr Biały, zajmując 11 miejsce w kategorii M50 (45:06).

Michał [fot. bilgorajska.pl]
Michał [fot. bilgorajska.pl]

Kamil pierwszy przez most

W sobotę 21 wrześnie w Komorowie odbył się przełajowy „Bieg na 5 km”. Bezkonkurencyjny w zawodach okazał się nasz Kamil Młynarz (16:27).

Kamil M. na mecie [foto Datasport]
Kamil M. na mecie [foto Datasport]

Z kolei w niedzielę w Warszawie rozegrano „Bieg Przez Most„. Pewne zwycięstwo na dystansie 10 km odniósł Kamil Jastrzębski z SKB (30:48). Zawody ukończyło 875 osób.

Kamil J. [foto Sz. Starnawski - warszawa.naszemiasto.pl]
Kamil J. [foto Sz. Starnawski – warszawa.naszemiasto.pl]

Michał mistrzem województwa w półmaratonie

14 września w Tomaszowie Lubelskim odbył się VIII Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Biały (1:09:45) z SKB. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z Ukrainy. Michał zdobył również 1. miejsce w ramach Mistrzostw Województwa w Półmaratonie.

Najlepsi w Tomaszowie
Najlepsi w Tomaszowie

W sobotę w stołecznym Lesie Kabackim rozegrano 6. bieg z cyklu Grand Prix Warszawy-Ursynów. Drugie miejsce na 10-kilometrowej przełajowej trasie zajął Paweł Biały (35:22). Wygrał Jędrzej Josypenko z Dream Run (34:52), a zawody ukończyło prawie 200 osób.

Podium w Warszawie [foto The666Wojtek]
Podium w Warszawie [foto The666Wojtek]

Sobotnie starty dopełnił Kamil Młynarz, który wystartował w Mielniku w PGE Ultramaratonie Nadbużańskim. gdzie w biegu na dystansie 35 km zajął 2 miejsce. Zwyciężył Jacek Chruściel (2:26:12), a w biegu wystartowało 223 zawodników.

kamil_35km

W niedzielę w Gnieźnie odbył się 42. Bieg Lechitów. Czwarte miejsce w tym półmaratonie, z nowym rekordem życiowym – 1:11:40, zajął Paweł Raczyński. Triumfował Tomasz Szymkowiak (1:09:18), a połówkę ukończyło ponad 2800 osób.

Podium w Gnieźnie
Podium w Gnieźnie

Magda wygrywa VI Półmaraton Lubartowski Bez Granic

9 września w Lubartowie odbył się VI Półmaraton Lubartowski Bez Granic. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Magdalena Wójcicka, która dystans 21,1 km pokonała w 1:32:23, zajmując jednocześnie 13 miejsce w kategorii OPEN.

Magda na podium
Magda na podium

W sobotę 8 września w Kraśniku rozegrano zawody „Bieganie Łączy Pokolenia”. Na przełajowej 5 km trasie zwyciężył Michał Biały z SKB. W zawodach udział wzięli również nasi trenerzy: Zbigniew i Piotr Biali.

[fot. krasnikbiega.pl]
[fot. krasnikbiega.pl]
Dwa pokolenia rodziny Białych [fot. krasnikbiega.pl]
Dwa pokolenia rodziny Białych na starcie [fot. krasnikbiega.pl]

Również tego samego dnia w Warszawie odbyła się Liga Lekkoatletyczna, gdzie Kamil Młynarz na dystansie 3000m osiągnął czas 8:52,0.

[fot. fb.com/wmozla]
Kamil (w zielonej koszulce) [fot. fb.com/wmozla]
Tydzień wcześniej, 1 września w Łukowie Kamil zwyciężył w XXV Ogólnopolskim biegu im. ks. Stanisława Brzóski. Dystans 10 km pokonał w 33:35.

Kamil na podium [fot. osir.lukow.pl]
Kamil na podium [fot. osir.lukow.pl]

10. Bieg Siedleckiego Jacka

25 sierpnia w Siedlcach odbyła się jubileuszowa 10 edycja Biegu Siedleckiego Jacka. Na dystansie 5 km zwyciężył Kamil Młynarz (15:35). W półmaratonie jako drugi przekroczył linię mety Michał Biały (1:11:57). W obu biegach łącznie wystartowało 872 osoby.

Kamil [fot. fb.com/biegjacka]
Kamil [fot. fb.com/biegjacka]
Michał [fot. fb.com/biegjacka]
Michał [fot. fb.com/biegjacka]

W piątek, 23 sierpnia w Mławie rozegrano Drużynowy Bieg Żołnierski o Puchar Szefa Sztabu Generalnego WP na dystansie 3 km.  Paweł Raczyński razem z reprezentacją 11 Dywizjonu Kawalerii Pancernej zajął 2 miejsce.

Paweł R.
Paweł R.

Wychowanka SKB Kraśnik – Alicja Wrona (obecnie reprezentującą AZS UMCS Lublin) podczas 95. MistrzostwPolski zdobyła brązowy medal na dystansie 200 m (23.73). Gratulujemy!

Alicja z medalem MP
Alicja z medalem MP

 

 

Kamil pierwszy w City Trail onTour

We wtorek 16 lipca w Warszawie odbył się bieg City Trail onTour. Rywalizacja na 5 km tradycyjnie miała miejsce w Parku Młocińskim. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Kamil Jastrzębski (14:45), a szósty był Kamil Młynarz (15:58).

Kamil J. [foto K. Krawczyk]
Kamil J. [foto K. Krawczyk]

25. Bieg po Uśmiech i podwójne zwycięstwo Michała

8 czerwca już po raz 25. na terenie Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku odbył się Bieg po Uśmiech. W tym roku zawodnicy rywalizowali trasie o długości 5,3 km. Na starcie tradycyjnie nie zabrakło zawodników SKB. W kategorii OPEN zwyciężył Michał Biały (17:41), a w kategorii pań Magdalena Wójcicka (21:34). Tuż za podium biegu głównego był Piotr Biały (21:06), który był bezkonkurencyjny w kategorii M-50. Swoją kategorię wygrał również Zbigniew Biały (M-60, 22:52). Najstarszym uczestnikiem był Roman Ośka z SKB.

[fot. Migawki z Kraśnika - Michał Lenart]
Michał [fot. Migawki z Kraśnika – Michał Lenart]
Piotr [fot. Migawki z Kraśnika - Michał Lenart]
Piotr [fot. Migawki z Kraśnika – Michał Lenart]
 

Magdalena i Zbigniew
Magdalena i Zbigniew

W niedzielę w Lublinie rozegrano bieg Chęć na Pięć. Trasa długości 5 km zlokalizowana była w Starym Gaju w Lublinie i miała charakter przełajowy. Pewne zwycięstwo odniósł Michał Biały (16:29). Bieg ukończyło 486 osób.

[fot. Jakub Orzechowski]
[fot. Jakub Orzechowski]

Tego samego dnia w Warszawie odbył się bieg 1MILA, gdzie zawodnicy rywalizowali na bieżni na dystansie 1 mili (1609,34 m). Kamil Jastrzębski osiągnął czas 4:19.76, ulegając jedynie nieznacznie Jackowi Wichowskiemu (4:19.12).

Kamil
Kamil na prowadzeniu

Na bieżni startował również Kamil Młynarz, który w sobotę 8 czerwca podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej uzyskał na dystansie 1500 m czas 4:05.49.